Skocz do zawartości

[koła] Accent Airplane i piasty?


seraph

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na pożegnanie z obręczami Alexrims XC49, bo przy 17 mm to strach w oponie poniżej 2 barów zejść...

 

Znalazłem Accenty jak w temacie tylko nie mogę znaleźć ich ERD? Spotkał się ktoś? Widziałem, że ludzie pletli na nich koła tutaj.

Pytanie mam też odnośnie piast, bo niestety budżet mnie ogranicza. Z przodu obecnie mam piastę z napisem SCOTT, a nie wiem skąd oni biorą sygnowane przez siebie piasty, a z tyłu SRAM MTH-306. Wiem, że to cuda nie są, ale po 3 tysiącach km i serwisie tyłu kręcą się ok.

 

Pytanie jest egzystencjalne mianowicie:

Opłaca się zaplatać koła na starych piastach zmieniając tylko obręcze i szprychy czy znalazły by się jakieś budżetowe piasty (typu Shimano SLX), które już by coś sobą reprezentowały?

Ile warte byłyby też moje obecne koła, gdybym chciał się ich pozbyć w całości? Nadają się w sumie raczej do jakiegoś crossa na tarczach, a nie MTB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ERD obręczy Airplane to 603mm. Przynajmniej mi tyle wychodziło z pomiarów :). Swoją drogą za te pieniądze przyzwoite rafki i już sensownej szerokości wewnętrznej. W każdym razie klienci zadowoleni (odpukać ;) )

Co do piast...Piasty Scott, to produkt Formuli (jeśli mnie znowu pamięć nie zawodzi). Sram to Sram :) :). Jeśli obie kręcą się OK, nie mają luzów, a konusy wżerów, to bym nie kombinował. SLX będą na pewno OK, ale będziesz zmuszony kupić jeszcze tarcze CL lub adaptery CL pod obecne rotory. Skórka za wyprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz, ale Accent Airplane mają 19 mm a nie 20,5 mm wewnętrznej szerokości. We wszystkich opisach jest błąd. Przekonałem się sam o tym dopiero jak dałem do zaplecenia koło i przeczytałem to w opisie na obręczy tj. 622X19. W kołach 26 cali jest to samo. Napisałem nawet o tym do Velo, ale oni mają to gdzieś.

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Venom ta obręcz ma 622x17, więc zmienianie na nią to sztuka dla sztuki, ewentualnie wagi.

 

@tor23 622x19? :blink: No to to są jakieś jaja i sens przekładki zaczyna być mniej widoczny.

 

A znalazłby się ktoś kto pokusił się o pomiar od środka i może to potwierdzić i wysłać cały mój misterny plan w ...?

Rzeczywiście na obręczy, nawet na fotce widać, napisane jest 622x19, ale jeśli podają w opisie, że ma 20,5 to nie byłby to powód do reklamacji?

 

PS: Znalazłem fotkę Airplane'ów 26" i mają wypisany rozmiar 559x20.5 jak wół. Bądź Pan mądry i pisz Pan wiersze  :icon_confused:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku pisałem do nich o rozmiar 29" więc nie rób ze mnie debila,opis ze strony mówi jasno

 

Przedmiotem aukcji jest :

Obręcz MTB do kół 29”. Do stosowania z hamulcami tarczowymi. Wykonana ze stopu aluminium 6061-T6. Dwuścienna. Kapslowana. 3 komory. Otwór na wentyl FV. Rozmiar: 622x20,5 mm. Waga: 540 g.

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem przed chwilą koło i potwierdzam że wewnętrzna szerokość to około 20,5. Przepraszam więc za zamieszanie. Zmylił mnie opis na naklejce. W sumie to nawet mnie to bardzo ucieszyło. Na zdjęciu wygląda, że jest więcej niż 20,5 ale zmierzyłem to jeszcze raz dokładnie i bliżej jest do 20,3 mm.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez tor23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy czekać,dziś ją wyczaiłem jak grzebałem po necie,zadzwoniłem do mojego kolegi który zawodowo ścigał się w MTB i powiedział mi że warto zaczekać na te obręcze Dartmoora bo są wytrzymałe a i zamówiłem sobie u niego sztukę czerwoną  :thumbsup:  :thumbsup: ,w Velo mają ją w ofercie ale jeszcze brak w sprzedaży  :icon_confused: a jak będzie piknie wyglądała panocku to secik zrobię na dwa kółeczka 

Edytowane przez venom2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na nie zaczekam. Tym bardziej, że już drugi sklep odwołał moje zamówienie, bo niby jest w ofercie Airplane, ale dystrybutor pod 32 szprychy ma tylko białe :bye2: Widać czarnej z 32 otworami nie da się kupić.

 

Ale dartmoory będą się pięknie prezentować i może też doczekam się czerwonych :sweat:

 

PS: Obiektu pożądania można się spodziewać w okolicach połowy lutego :thumbsup:

Edytowane przez seraph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...