Skocz do zawartości

[adaptery i tarcze]Tektro Draco 160/160


DUDeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam aktualnie rower Scott Aspect 30 i mam zamiar zmienić tarcze na 180/180 albo 203/180. Pytanie czy do Suntour XCR with Lockout, 100mm travel mogę zamontować tarczę 203?

i czy taki adapter będzie pasował na przód?

http://allegro.pl/adapter-tarczowki-post-post-do-tarczy-180mm-i3803647826.html

 

a taki na tył?:

http://allegro.pl/adapter-is-pm-na-tyl-do-traczy-180mm-i3803645518.html

 oto moje mocowania hamulców do ramy i widelca:

DSC_0252.jpg

DSC_0251.jpgwiiem nie jest za czysty :P ostatnia jazda a wcześniej lśnił 

 

 

 

jeszcze jedno pytanie jakie klocki polecacie dobre hamowanie,ciche, mocne podczas deszczu? metaliczne, półmetaliczne? na tył bo są zalane

Edytowane przez durnykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móc możesz, technicznie rzecz biorąc. Ale producent odradza tak dużą tarczę w XCR. Dodatkowo praktyka mówi, że takim działaniem zabijesz widelec szybciej niż jesteś w stanie to sobie wyobrazić. Gdybyś miał lepszy widelec, o 180mm można by spokojnie pomyśleć. W takim rowerze więcej nie trzeba. Podobnie jak tarcza większa niż 160mm z tyłu. U Ciebie to taka sztuka dla sztuki. Nawet V-ki zablokują koło w byle sytuacji, a gdzie temu do hydrauliki.

 

Dobre klocki do tych hamulców to spiekane Accenty. Przy czym nowe założyłbym z przodu, a na tył przełożył te z przedniego zacisku. Oczywiście po wyczyszczeniu tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem koło z tarczą 203 do Raidona czyli podobnego widelca i pasuję na styk, ale uważam, że na zakręcie tarcza się wygnie wraz z piastą i dotnie widelca bo jest tam ciasno, ponadto: skoro producent zaleca max 180 to czy jest sens stosować większą? Tarcze rzędu 203 stosuję się w naprawdę ekstremalnych downhilowych warunkach.

A klocki: jeżeli chodzi o firmę to jak Dudi353 powiedział: a2z, ale myślę, że pół metaliki Ci wystarczą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...