Skocz do zawartości

[hamulec] Promax Decipher - doświadczenia?


machinehead

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Witam Panowie i Panie. Mam problem ,kupiłem nowy rower i mam tu wyżej wymienione hamulce. Mam pytanie jak ustawiać te hamulce bo porady typu odkręcić 2 śrubki przycisnąć parę razy hamulec i na zaciśniętym hamulcu dokręcić stopniowo w ogolę nie pomagają... klocki trą o tarcze... Po ok godzinie udało mi się jakoś ustawic hamulec - nic nie tarło, koło chodziło cichutko. A po kilkunastu naciśnięciach hamulca znowu zaczyna ocierać... Co robię nie tak ? Wykluczam skrzywienie tarcz bo jak mowie rower jest nowy. przejechane ok 26 km. Prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jaki model klocków półmetalicznych pasuje do w/w hamulców? Który jest polecany?

 

Niedawno kupiłem rower z tymi hamulcami (Orkan 5) i powiem szczerze jakość hamowania jest lekko mówiąc rozczarowująca. Czy wymiana na większą tarczę 180mm pomaga - jak tak to która pasuje? Czy na początek lepiej zainwestować tylko w klocków i ewentualnie później wymienić tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Decipherów pasują klocki od Avidów BB5, a jakie dokładnie to nie wiem. Kupiłem rower MTB z tymi hamulcami, od początku brakowało mi mocy. Zmieniłem tarcze przednią na 180 mm, nie wiele pomogło. Zmiana klocków na jakieś metaliczne lub pół powinno w jakimś stopniu rozwiązać problem, miałem już kupować... ale się zepsuły :) Przedni, mimo że był odpowietrzany, po kilku hamowaniach zapadał się do klamki, w tylnym natomiast po hamowaniu nie odbijała klamka (ale hamulec nie blokował). Oddałem je do serwisu w ramach gwarancji, naprawili, a ja w między czasie kupiłem nowe Shimano M615 i jest nieporównywalnie lepiej. 

 

Zacznij od wymiany klocków, jeśli nie będzie wystarczało to zmień tarcze na 180 mm - nie wiem, czy masz mocowanie na centerlock czy na 6 śrub - sprawdź i zamów odpowiednią. Ja użytkuję już długo Shimano RT56 i nie mam problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem do opisywanych na forum. W nowym Orkanie 5.0 ocierał tylni hamulec. Regulacja śrubami nie pomogła i zauważyłem, że jeden z tłoczków nie odbija. Zacząłem kombinować z rozpychaniem tłoczków. Wyjąłem klocki, otworzyłem zbiornik na nadmiar płynu i rozepchałem tłoczki. Ze zbiornika wyciekło sporo płynu. Teraz hamulec już nie ociera, ale za to mam prawie totalny luz na klamce i klocki się nie zaciskają. Czy wyleciało za dużo płynu? A może coś się zapowietrzyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rownież orkana 5 z tymi hamulcami. Badziew jakich mało . Teraz wiem czemu za taką cenę sprzedają na alle . W Warszawie po wizytach w 2 serwisach oba były na wypowiedzeniu umowy serwisowej z rometem... Jakaś paranoja. Podobno w tych hamulcach rusza się tylko 1 tłoczek który dociska tarcze do drugiego. Ja to chyba zakupie jakieś nowe... A zakupu orkana z tym szmelcem nie polecam :-(

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem w serwisie. Wyregulowali hamulce, nic nie ocieralo. Rowerem nie jezdzilem od tego czasu i wczoraj chcialem sie przejechac a tu klocki tarly o tarcze... Zdjalem klocki i okazało się ze tłok nie chowa się do końca. Spuściłem trochę płyny. Tylko pytanie ile trzeba tego upuscic? I będę obserwować co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyć klamkę a nie odpowietrznik na zacisku. Przez odpowietrznik wyleci wszystko a z klamki nadmiar. 

 

 

czyli po odkręceniu płyn jeżeli dojdzie do stanu optymalnego to sam przestanie cieknac?

Tak , jeśli jest go za dużo to przy układaniu membrany też wyleci. Tylko musisz to zrobić ostrożnie bo możesz wcisnąć pod nią powietrze i klops.

Potem wszystko skręć i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie też mam problem z tymi zaciskami i pytanie do was jako laik jeszcze w tym temacie. Wiem, że ta śruba z boku służy do odpowietrzania układu a czy można odkręcić tą górną pokrywkę przykręconą dwoma śrubkami? Co tam zastanę i czy pocieknie wtedy płyn? I jeszcze pytanie o tą małą dziurkę w środku tej pokrywki, jaki jest jej cel i czy możliwe żeby pociekło stamtąd kapkę płynu?

post-194583-0-50691100-1462267920_thumb.jpg

post-194583-0-03237000-1462267921_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręciłem boczną śrubkę, ale najpierw obróciłem klamkę pionowo w górę na kierownicy. Płyn wyciekał tylko przy rozpychaniu tłoczków i było tego kilka kropel (nie rozpychałem do końca, tylko o 1-2mm). Klamka zrobiła się odrobinę "miększa", ale nadal łapie daleko od kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku przy rozpychaniu klocków zapowietrzyłem sobie lekko hamulec. Nie pytajcie jak to zrobiłem, ale się udało. Klamka miała totalny luz. Odpowietrzenie okazało się banalnie proste, ale musiałem z tym pójść do serwisu żeby ktoś mi pokazał jak się to robi. Generalnie gość ustawił klamkę w poziomie dolał odrobinę płynu i zaczął powoli pompować klamką. Po chwili zaczęły ulatniać się pęcherzyki powietrza i klamka zaczęła robić się twarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Generalnie gość ustawił klamkę w poziomie dolał odrobinę płynu i zaczął powoli pompować klamką. Po chwili zaczęły ulatniać się pęcherzyki powietrza i klamka zaczęła robić się twarda

mam ten sam problem, ale serwisant zrobił przy mnie tę procedurę i nic to nie dało - klamka miękka, 3/4 mogę sobie cisnąc i nic to nie daje.

przedni jest ok, z tyłem to myslę ze się zabiję. co zrobić na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...