Skocz do zawartości

[amortyzator] Jaki amortyzator 29 z 80 mm skoku ?


pim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem, że podobnych tematów już kilka było ale mój jest nieco inny. Mam zamiar kupić amortyzator do mojego Tractiona 29. Niestety rama przystosowana jest pod amortyzator z 80 mm skoku i taki amortyzator był użyty fabrycznie. Wiadomo natomiast, że obecny standard to 100 mm i w przyszłości mam zamiar kupić taką ramę.

 

Dlatego szukam amortyzatora z 80 mm skoku z możliwością zmiany na 100 mm, lub odwrotnie.

Na oku mam RST First 29 i RS Recon Gold TK SA 100 29" Blk '12

 

Niestety z tego co wyczytałem amortyzatory manitou nie pozwalają na zmianę skoku. Zależy mi na tym aby amortyzator wybierał małe nierówności i był możliwy do serwisu w domu.

 

Proszę o pomoc w wyborze. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mowa już mowa o amorkach 29"  to chciałbym się z spytać czy jeżeli obecnie mam amorek 80mm to czy po włożeniu amorka 100mm będą duże zakłócenia geometrii ramy ? mam mało funduszy i czy taki amorek http://allegro.pl/amortyzator-xcr-bianchi-29-tapered-i3813569872.html wytrzyma moje starty w zawodach ( nie załapie luzów ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku różnica wychodzi na super stromych podjazdach gdy znika Sag ( ugięcie wstępne) i rower  wtedy "podniesiony" rower trudniej utrzymać na kierunku, przy prędkości 5 km/h. W zasadzie poza tym nie ma tragedii i nie bardo mam ochotę wracać do 80 mm, ale to nie Traction, tylko gary g2, model pod 80 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To decyzja prawie zapadła. Jestem za biedy aby kupować używane rzeczy ;)Jestem zdecydowany na Recona 29 TK. Z tego co wyczytałem nie ma on tłumika Motion Control. Czy można taki zamontować w przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To decyzja prawie zapadła. Jestem za biedy aby kupować używane rzeczy ;)Jestem zdecydowany na Recona 29 TK. Z tego co wyczytałem nie ma on tłumika Motion Control. Czy można taki zamontować w przyszłości ?

 

Miałem podobne dylematy składając mojego traction-a. Recon Silver TK nie ma oczywiście MC. Gdzieś czytałem, że można dokupić za 50$, ale musiałbyś to zweryfikować. Nie drążyłem tematu, bo ostatecznie nabyłem Firsta.

Przeważyła znacząco niższa waga (bodaj ~300g) i cena (50%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem wersję gold. Cena taka jak za firsta. Waga podobno mniejsza ale ja przyjdzie to się okaże. MC można dokupić ale z tego co wyczytałem wynika, że MC ma sens z regulowaną manetką. Wersja bez MC nie jest gorsza co do czułości od MC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...