Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.
Emi00

[rower] Trek Superfly

Rekomendowane odpowiedzi

KrissDeValnor

Trek 17,5" na długość był dobry, zwłaszcza że wspominałeś o komforcie, a nie sporcie - 18,5" jest jednak o 2 cm dłuższy, no i przekrok też ma minimalnie wyżej, bo o 1 cm.
Masz dwie możliwości - albo upierasz się przy dużym kole i szukasz czegoś względnie niskiego ( np. wspominany GT, który jednak nie jest krótki...), albo decydujesz się na średnie koło, gdzie teoretycznie powinno być łatwiej dopasować coś pod siebie, bo wszystko jest nieco niżej niż w "tłentinajnerze".
Przy kołach 29" z automatu musisz szukać trochę mniejszych ram - grunt żeby nie piło w kroku, a jak Ci długość będzie odpowiadać, to wszystko będzie OK.
Biorąc pod uwagę Twoją masę, to wskazane są sztywne osie.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
osis25
Napisano (edytowane)

Do 500 lite się przymierzałem i efekt taki sam lekko dotykałem górnej rury. Będę musiał się z tym pogodzić chodź aż tak bardzo mi to nie przeszkadza to nie jest jakieś drastyczne ugniatanie.

Chciałbym prosić moderatora o założenie nowego tematu aby nie zaśmiecać tego, z naszymi wspólnymi rozwazaniami w zakupie roweru dla mnie. Ponieważ bardzo mi pomogliście, za co wam jestem strasznie wdzięczny. A i bardzo dużo cennych jest tutaj informacji. Także prosiłbym raz jeszcze moderatora o stworzenie takowego tematu i przeniesienie postów do niego, celem dalszej dyskusji.

Jak najbardziej mogę przyjąć koło 27,5 ważne żeby rower był dla mnie komfortowy, a nie był to kolejny zły zakup !

Edytowane przez osis25

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez
Napisano (edytowane)

Generalnie rowery 27,5" mają niżej przekrok, nawet jeśli suport będzie wyżej, to górna rura nie musi być przyspawana na górze podsiodłówki, natomiast z uwagi na niższe amortyzatory i mniejszą średnicę koła górna rura swój najwyższy punkt ma niżej, co daje nam niższy przekrok.

Edytowane przez Rulez
  • +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
osis25

Zapomniałem dodać, że dziś mi odpisali z unibajka, że rower przy moim wzroście itp powinienem wybrać rozmiar 19 (UNIBIKE EXPERT)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Rulez
Napisano (edytowane)

Widać mają specyficzne poczucie humoru. Ale do 17" mógł byś się przymierzyć.

Edytowane przez Rulez

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

To temat o konkretnym modelu roweru, a nie porady jak dobrać rozmiar ramy pod siebie itp. Są na takie dyskusje inne działy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
osis25

Żeby nie zaśmiecać proszę :

Bardzo proszę kontynuować rozmowę w tym temacie. A moderator niech zrobi porządek.

Dziękuję przenosimy się....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Malinowy

Czy ktoś dysponuje danymi wagi samej ramy superfly 7 z 2017 roku w rozmiarze 19,5?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta