Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Trek 17,5" na długość był dobry, zwłaszcza że wspominałeś o komforcie, a nie sporcie - 18,5" jest jednak o 2 cm dłuższy, no i przekrok też ma minimalnie wyżej, bo o 1 cm.
Masz dwie możliwości - albo upierasz się przy dużym kole i szukasz czegoś względnie niskiego ( np. wspominany GT, który jednak nie jest krótki...), albo decydujesz się na średnie koło, gdzie teoretycznie powinno być łatwiej dopasować coś pod siebie, bo wszystko jest nieco niżej niż w "tłentinajnerze".
Przy kołach 29" z automatu musisz szukać trochę mniejszych ram - grunt żeby nie piło w kroku, a jak Ci długość będzie odpowiadać, to wszystko będzie OK.
Biorąc pod uwagę Twoją masę, to wskazane są sztywne osie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 lite się przymierzałem i efekt taki sam lekko dotykałem górnej rury. Będę musiał się z tym pogodzić chodź aż tak bardzo mi to nie przeszkadza to nie jest jakieś drastyczne ugniatanie.

 

Chciałbym prosić moderatora o założenie nowego tematu aby nie zaśmiecać tego, z naszymi wspólnymi rozwazaniami w zakupie roweru dla mnie. Ponieważ bardzo mi pomogliście, za co wam jestem strasznie wdzięczny. A i bardzo dużo cennych jest tutaj informacji. Także prosiłbym raz jeszcze moderatora o stworzenie takowego tematu i przeniesienie postów do niego, celem dalszej dyskusji.

 

Jak najbardziej mogę przyjąć koło 27,5 ważne żeby rower był dla mnie komfortowy, a nie był to kolejny zły zakup !

Edytowane przez osis25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rowery 27,5" mają niżej przekrok, nawet jeśli suport będzie wyżej, to górna rura nie musi być przyspawana na górze podsiodłówki, natomiast z uwagi na niższe amortyzatory i mniejszą średnicę koła górna rura swój najwyższy punkt ma niżej, co daje nam niższy przekrok.

Edytowane przez Rulez
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Posiadam Trek SF 6 z 2017r. Przejechane ma już dwa pełne sezony i troche ponad 4,5k km. W tym czasie trzy razy wymieniałem łożyska w tylnej  piaście i dwa razy bębenek. Na jesień znów tylna piasta mi sie zaczęła upominać o serwis. Obręcze Mustanga często trzeba centrować. Doszedłem do wniosku że chyba będe zmieniał koła i piasty w rowerze. Znany na forum Daveo zaproponował obręcze DT XR 391 er a ja chce ten zestaw na piastach DT 350 Ratchet. 

Czy jest sens odchodząc ten rower wydając na niego tyle kasy i ile mogę zyskać na wadze roweru po tych zmianach. Budżet to 2k na części. Rowerek oczywiście ściga się w maratonach Cyklokarpaty więc łatwo nie ma.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
11 minut temu, oktoberfest napisał:

Uważam podobnie jak kolega wyżej, na zmianie kół najwięcej się odczuje bo to masa rotująca. Niestety waga ma też swoją cenę.. A jak sprawują się piasty dt 350? W ogóle ciężko dorwać teraz gdzieś superfly. Czy dalej wart jest zachodu i poszukiwań?

Ogółem jest parę czynników które sprawiają że Superfly nadal jest atrakcyjny. Jedna rzecz to dopracowana geometria, skutkująca trochę bardziej wyciągniętą (i lepszą na zjazdy) pozycją, co nie jest typowe w rowerach XC. Druga sprawa to rama jest bardzo lekka (jak na alu) i nie ma żadnych udziwnień w stylu IsoSpeed. No i mimo że jest to typowa rama do ścigania (z przyzwoitą sztywnością przy napędzaniu), to gięte tylne widełki robią różnicę – po 70 km w ciężkim terenie nie jestem nawet w połowie tak "wytrzepany", jak byłem wcześniej na ultrasztywnym Cube LTD Pro. I to mimo tych samych opon i podobnych ciśnień.

Z drugiej strony to nowe X-Calibry też zdają się spełniać powyższe warunki, a do tego mają więcej miejsca na oponę.

edit: poprawka – X-calibry nie mają jednak gięć na widełkach, także w sumie nie wiem jak jest z tłumieniem drgań.

Edytowane przez bts
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób zarzuca superfly`owi, że ma pressfit, choć ja osobiście nie odczuwam problemów z nim. Jak się zużyje to pójdę wymienić.

Teraz, bts napisał:

rama jest bardzo lekka (jak na alu)

no właśnie nie dotarłem do informacji ile waży rama superfy 7 z 2017 roku w rozmiarze 19,5? A nie chce mi się rozbierać całego roweru na części by zważyć tylko ramę ;) Może masz jakieś informacje na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Malinowy napisał:

no właśnie nie dotarłem do informacji ile waży rama superfy 7 z 2017 roku w rozmiarze 19,5? A nie chce mi się rozbierać całego roweru na części by zważyć tylko ramę ;) Może masz jakieś informacje na ten temat?

2014 ważyło 1 640 gram (http://www.mtbiking.com.au/bike/trek-superfly-eight). Nie byłem pewien czy od tego czasu się coś zmieniło, ale że na trekbikes.com mają takie okienko "Chat with us" to już wiem :D Podają 1590 dla 17,5'. Dla innych rozmiarów brak informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Malinowy napisał:

No właśnie na 19,5 nigdzie nie widziałem wagi, wszędzie podają pod 17,5. Gdzie ewentualnie zapytać  o tę informację?

Skoro sam producent nie wie ile waży rama 19,5, to pewnie musiałbyś znaleźć kogoś kto ważył przy okazji wymiany... wszystkiego. Ale skoro 17,5 z 2017 waży 1590 to myślę że śmiało można przyjąć że 19,5 z tego roku ma tą samą wagę co w 2014 (zwłaszcza że brak widocznych zmian konstrukcyjnych), czyl 1640. Po co Ci dokładniejsze dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną uwagę co do geometrii. Jeśli chce się dobrze podjeżdżać, z trakcją na tylnym kole, to obowiązkowo należy, w moim odczuciu, mostek ustawić na negatyw i podkładki dać nad mostek. Inaczej problem stwarza podjeżdżanie pod większe wzniesienia.

Teraz, bts napisał:

Po co Ci dokładniejsze dane?

Producenta bezpośrednio jeszcze nie pytałem, ale chyba to zrobię.

Waga przyda mi się podczas oceny tego, co warto wymienić na lżejsze, a co nie. Znając wagę innych elementów, łatwiejszych do demontażu, łatwiej oszacować co się po prostu opłaca wymienić chcąc zbić trochę wagi z kluczowych elementów.

Osobiscie zastanawiam się nad karbonową sztycą, ale to już dla wygody. I nie wiem jaką średnicę wziąć żeby weszło na wcisk (żadnych past stosować nie chcę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...