Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Ale że co, za duży 23" ?

 

Tak, chociaż w sumie 21,5" (66,3cm TT) był spoko a to jedynie 1,4cm mniej. Wiem że cyferki cyferkami a subiektywne odczucie to inna bajka ale jakiś punkt odniesienia musi być zwłaszcza gdy masz problem z przymiarką :icon_confused:

 

P. S. Mógłbyś swoją Mambę zmierzyć? Jestem ciekaw czy skopali tylko rozmiarówkę 2014 czy od zawsze używają jakiejś dziwnej metody pomiarowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Not to zmierzcie tak jak się mierzy, i podajcie co wam wyszło ... bez wymyślania jak osiągnąć deklarowaną długość.

 

Ja mam nadzieję, że takie przekłamianie dotyczy tylko i wyłącznie górnej rury.

Mam nadzieję, że nie ma ostrej pomyłki jeśli chodzi o długość widełek na przykład.

Bo jeśli tam wyjdzie 45cm zamiast 43.5 :) to nie będę zadowolony.

 

Emi00. Czy nalepka z rozmiarem na rurze podsiodłowej nadal zawiera dwie wartości (tak jak było w Superfly z 2013)?

Jedna to 18.5 a druga to 44.5cm? I czy faktycznie jest to 44.5 cm :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Emi00. Czy nalepka z rozmiarem na rurze podsiodłowej nadal zawiera dwie wartości (tak jak było w Superfly z 2013)?

Jedna to 18.5 a druga to 44.5cm? I czy faktycznie jest to 44.5 cm :) ?

 

 

Tak jedna wartość wirtualna druga aktualna

Edytowane przez Emi00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem i pomierzyłem dwa Treki 2014 i zarówno wersja alu (Superfly 7) jak i carbon (SF 9.6) miały krótszą górną rurę o około 18mm od deklarowanych oraz odpowiednio podsiodłówki były odrobinę dłuższe o 3-4mm ., także 18.5' miało 602mm TT zamiast 620  ,podsiodłówka prawie 450mm/445 ,

wersja  19.5' miała TT około 622mm  wobec 640 deklarowanych.

Moim skromnym zdaniem w Treku Superfly 29 na 2014 rok , można /ze względu na relatywnie mały przekrok / rozważac rozmiar ramy ciut  większy i skrócic mostek.

W moim przypadku przy wzroście 182 i nodze 83 ,chyba zdecyduję się na 19.5 i mostek 80mm.

 

Martwi mnie jedynie mała sztywnośc ram na ten rok(priorytetem przy projektowaniu podobno miał byc komfort tzw Apollo project)

 

Z drugiej strony w testach carbonów do 2000 Euro większość ram wypadła blado , włącznie z Canyonem CF SL ,na którego sztywność liczyłem biorąc pod uwagę wyniki testów wersji CF SLX ,który grubo przekroczył 100Nm  (chyba 118 główka i 130 suport) a wersja cf ledwo 90...

Jedyną ramą z tych tanszych powyżej 100Nm był lekcewazony tutaj Cube Reaction (110Nm) ale brak sztywnej osi z tyłu..

 

Dylematy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak myslałem , ale po testach wersji 19.5 byłem bardzo zaskoczony zwrotnoscia tego roweru i zupełnie nie było odczuwalne to 1130 mm...G2 czy cuś ..:)

Ponadto obawiając się o delikatny carbon chyba lepiej miec więcej podsiodłówki. Mam zwykle 74 cm siodełko od suportu i przy 450mm w wersji 18.5 sztyca będzie mocno wysunięta ale wiem tragedi nie będzie i rower zwrotniejszy ....nie mogę się zdecydować jak baba .nie urażając przepieknej płci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak sugeruję przymiarkę, nawet kosztem wydanych pln-ów na podróż do innego miasta. Widzę tendencję, na która sam się złapałem jakiś czas temu, mianowicie kupowanie "przykusych" rowerów. Mnie to kosztowało trochę kasy, dlatego dobrze się przymierz kolego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że możesz serwisować w Polsce tylko wszelkie usługi gratisowe (gwarancja), jakie masz z tytułu zakupu w polskim sklepie, odpadają - to chyba jasne? :)

 

Serwis gwarancyjny Treka realizowany jest w każdym sklepie który ma dystrubucję, niezależnie gdzie był kupiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja również czekam na swojego pomarańczowego goblina :) Zamówiony w sobotę i mam nadzieję, że będzie na dniach.

Wzrost 181cm, noga ok. 81cm i zamówiłem rozmiar 18.5.

 

Przy okazji ... może ktoś chętny na przednie koło z Superfly 6?

 

 

Sprzęt już dotarł? Pochwal się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oglądałem superfly 7, robi wrażenie. Natomiast jedyny rozmiar jaki mieli w salonie to był 19,5. Przy moim wzroście 191cm i nodze 90cm, wydawał mi się za krótki, aczkolwiek doświadczenia w dobieraniu odpowiedniego rozmiaru ramy nie mam.

Jaki rozmiar tego modelu polecilibyście przy moich parametrach?

 

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7/#/pl/pl/model/features?url=pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_7

 

Waga roweru, który oglądałem to dokładnie 11,5kg bez pedałów.

Edytowane przez adamitsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mój Superfly 6 powinien dotrzeć za 2 dni :) Byłem zmuszony zamówić w Niemczech bo już nigdzie nie można dostać tych rowerów w rozmiarze 23". Nie mówię tu konkretnie o 6tce tylko o jakimkolwiek Superfly - wszystko zostało wyprzedane. Już nie mogę się doczekać :teehee:

 

Nie było problemów z wysyłką do PL? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na przyszłość nauczka żeby zabrać ze sobą dętkę a nie komplet łatek z gównianym klejem

 

Lepiej koła przerobić na bezdętkowe - lżej, bezpieczniej i bardziej przyczepnie...

 

W zeszłym roku na dwadzieścia startów i n-treningów żadnej gumy (jeśli nawet były przebicia, to mleczko uszczelniło 'po cichu').

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też superfly 6 zaliczył debiucik na mazovi w Mrozach także wypatrujmy się na trasach maratonów ;)


Mój Superfly 6 powinien dotrzeć za 2 dni :) Byłem zmuszony zamówić w Niemczech bo już nigdzie nie można dostać tych rowerów w rozmiarze 23". Nie mówię tu konkretnie o 6tce tylko o jakimkolwiek Superfly - wszystko zostało wyprzedane. Już nie mogę się doczekać :teehee:

Czy to będzie pomarańcz :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...