Skocz do zawartości

[rower] Trek Superfly


Emi00

Rekomendowane odpowiedzi

Znaleźliście gdzieś informację jak długi jest mostek przy 17.5 lub 18.5?

 

Widzę że zastanawiasz się nad 17,5-18,5". W ramach ciekawostki powiem że z dwóch niezależnych źródeł słyszałem (wyczytałem) że przy rozmiarze 19,5" pomierzona długość górnej rury jest o ~2cm krótsza niż w specyfikacji - pewnie pozostałych rozmiarach sytuacja wygląda podobnie. Dodatkowo rozmiarówka Treka dla 29erów jest nieco przekłamana - w teorii ma ułatwić klientowi przesiadkę z 26cali ponieważ powinna odpowiadać ich rozmiarom. Jak przejdziesz się do sklepu i obejrzysz sprzęt na żywo, to zobaczysz na podsiodłówce rozmiar "wirtualny" (ten z katalogu) i realny - tak więc 19,5" ma w rzeczywistości 18,5", 18,5" ma 17,5" a o 17stce zapomnij bo jest malutka ;) To akurat sprawdzone info - Przelicz sobie z centymetrów na cale długości podsiodłówek podane na stronie Treka. Co do długości górnej rury, to postaram się to zweryfikować w sklepie albo przez oficjalny suport Treka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... raczej będę celować w 18.5 (wzrost 181cm, noga 81cm).

Właśnie się dziwiłem, że rowery o długości rury podsiodłowej ok. 44cm większość firm nazywa 17 calowymi lub M.

Tutaj mamy 18.5 :) Tak przypuszczałem, że musi tutaj być jakaś "głębsza myśl" :)

 

No ale to kwestia nazewnictwa. Generalnie patrzyłem na rozpiskę geo i wartości w centymetrach.

Natomiast 2cm przekłamanie byłoby ostrym przegięciem.

 

A gdzie kupujecie swoje Superfly? Ja będę celować albo w warszawski MyBike lub Airbike.

 

 

 

Edytowane przez Wrociu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga połówka ma podobne wymiary (wzrost 181, noga 83cm) i też celowałem dla niej w 18,5" ale chyba sprawdzę dokładniej ten temat bo już dwaj sprzedawcy rekomendowali 19,5" co uważałem za przegięcie do czasu kiedy usłyszałem o tych nieścisłościach w wymiarach. Do Warszawy mam trochę daleko więc albo bydgoski Krysport albo ewentualnie wybiorę się do Poznania i sprawdzę Colex. Myślałem też o zakupie przez Internet w jakimś niemieckim sklepie bo tam bez rabatów Superfly 6 stoi za 1199 EUR ale jednak wolałbym mieć serwis na miejscu ;)

Edytowane przez Rafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga połówka ma podobne wymiary (wzrost 181, noga 83cm) i też celowałem dla niej w 18,5" ale chyba sprawdzę dokładniej ten temat bo już dwaj sprzedawcy rekomendowali 19,5" co uważałem za przegięcie do czasu kiedy usłyszałem o tych nieścisłościach w wymiarach. Do Warszawy mam trochę daleko więc albo bydgoski Krysport albo ewentualnie wybiorę się do Poznania i sprawdzę Colex. Myślałem też o zakupie przez Internet w jakimś niemieckim sklepie bo tam bez rabatów Superfly 6 stoi za 1199 EUR ale jednak wolałbym mieć serwis na miejscu ;)

 

przymierzałem 19,5 cala mam 180 cm i nogę 83 i jest trochę przy duży 18,5 jest idealny ewentualne korekty można robić mostkiem lub siodełkiem

A to wtedy nie możesz serwisować w Polsce? Są jakieś formalne przeciwwskazania? :)

 

Kurcze ... 1200EUR to naprawdę dobra cena :)

 

a 1000 euro jeszcze lepsza ;) model 6 zamówiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, czekam z niecierpliwością na jakąś sesyjkę w terenie.

PS

Rozumiem, że zamawiałeś w Niemczech? Nikt nie robił problemów z wysyłką? W Polsce żaden sklep nie chciał nawet słyszeć o wysyłce Treka, TYLKO odbiór osobisty. Taka polityka w Najjaśniejszej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również czekam na swojego pomarańczowego goblina :) Zamówiony w sobotę i mam nadzieję, że będzie na dniach.

Wzrost 181cm, noga ok. 81cm i zamówiłem rozmiar 18.5.

 

Przy okazji ... może ktoś chętny na przednie koło z Superfly 6?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie tak na szybko podglądowa fotka z telefonu w przyszłości pewnie jakaś sesja z aparatem w terenie będzie , w rzeczywistości kolor jest intensywniejszy i fajnie z czarnym się łączy na pewno rower rzuca się w oczy .

https://picasaweb.google.com/100661628674279045365/DropBox#5979186307388947362

 

 

Fajny sprzęt :) Mógłbyś zmierzyć horyzontalnie długość górnej rury? Jestem ciekaw czy odpowiada informacji na stronie Treka czy tak jak twierdzą niektórzy, jest ~2cm krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem i 62 cm wychodzi mi teraz przy siodełku tak jak mam ustawione typowo w poziomie pewnie troszkę mniej wyjdzie muszę sprawdzić z ciekawości ale i tak jest to dużo w porównaniu z innymi markami


Superfly 6 ma fabrycznie sztycę z offsetem, ale zdaje się ok 5mm. Z tego co zmierzyłem podczas jazdy próbnej, horyzontalna długośc była podana wraz offsetem siodła.

6-tak ma 8mm w 5-ce jest 12 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ponieważ długość ramy horyzontalnie jest mierzona od środka główki ramy w jej górnej części do środka rury podsiodłowej (a nie do siodełka czy jarzemka) horyzontalnie (czyli rower postawiony na poziomej powierzchni i pomiar w poziomie) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...