Skocz do zawartości

[Hamulce] SLX ispec połączenie klamiki i manetki


Grzeslaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Obrazek z linka pewnie zniknie za jakiś czas więc należy wspomnieć, że:

Klamka starego typu (i-spec A) pasuje do manetek nowych i starych (a i b ) po użyciu nakrętki jak na twoim zdjąciu.

Klamka nowego typu pasuje tylko do nowych manetek typu B, montuje sie za pomocą poprzecznego trzpienia wsuwanego w korpus klamki.

 

Na zdjęciu twoja manetka ładnie przylega do klamki więc prawdopodobnie masz właściwy typ manetki tylko używasz niewłaściwej nakrętki.

Ta którą pokazałeś to "adapter" do klamek starego typu, musisz użyć poprzecznie wsuwanego trzpienia i śrubki która wchodzi od strony manetki. Wszystko powinno być w komplecie jeśli brałeś nowe zestawy w pudełkach.

 

gt9q.jpg

 

Nie wiem jaki geniusz wpadł na pomysł zmiany tego mocowania na takie wykombinowane, poprzednie było proste, intuicyjne i działało dobrze. Nowy i-spec nie trzyma manetek tak sztywno, jak się mocniej złapie to kiwają się na boki :\

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Z nowym typem manetek miałem mocowania do starego i do nowego typu. Ze starymi manetkami masz tylko jeden zestaw do starego mocowania bo z nowym w ogóle nie są kompatybilne. Zagadaj do sprzedawcy.

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Mod Team

Pytanie, czy wszystkie hamulce z serii BR-M785 mają przystosowaną obejmę do bezpośredniego montażu manetek i-spec? Jeżeli tak to wedle jakiego standardu to będzie? :/ Kurde czy teraz kompletowanie napędu musi być tak trudne. Kiedyś wystarczyło się skupić na zasobności portfela i ewentualnej tasacji czy to ma być Alivio czy XTR. Teraz nie dość że wybierzesz grupę to masz jeszcze milion konfiguracji... i bądź tu mądry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie są przystosowane do systemu i-spec tylko że w 2 systemach. Niestety sprzedawcy mylą się w opisach i trzeba się dokładnie dopytywać, jak zamawiałem dla siebie manetkę to przesłałem wpierw zapytanie z dołączoną grafiką którą widać wyżej. Dopiero na opakowaniu jest dokładnie napisane czy system to i-spec czy i-spec B (nowy typ).

 

Trzeba wiedzieć: jeśli masz klamkę z dziurą z boku mocowania to jesteś skazany na nowsze wersje manetek bez "haczyka". Nowszy typ mocowania to chyba modele z 2013+ roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

podczepię się:

kupiłem hamulce SLX 675 B i klamki ispec M670 B slx. Manetki mają śrubę z tuleją nagwintowaną - wchodzi w manetkę od jednej strony), a klamka ma miejsce na tę tuleję.

Tylko że tuleja swobodnie przechodzi z obu stron klamki (nie ma się o co zablokować), więc i nie ma jak tego ze sobą trwale połączyć.

 

Tuleja i klamka mają poprzeczny otwór - być może mi czegoś brakuje i tam powinna być jakaś zatyczka? Tylko co jak się śruba w taki przypadku poluzuje, zatyczka wypadnie, następnie manetka wypadnie z klamki a ja co - do rowu?

pzdr i liczę na wskazówki - Alkir

 

Edycja - znalazłem na allegro zdjęcie kompletu śrub do mocowania i wynika z tego, że ja mam tylko te dwa środkowe elementy, brak tych zewnętrznych. Czy oznacza to że mi nie dosłali czy te zewnętrzne to jakieś dodatkowe?

 

post-181887-0-62071200-1464963351_thumb.jpg

Edytowane przez Alkir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...