Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

na przeszkodzie nic nie stoi :)
pytanie takie - 2017-rocznik jest gorszy pod względem napędu co widać na zdjęciach.
ten brudny - mój - 2016 (slx)

czysty - jego - 2017 (deore)

https://www.forumrowerowe.org/gallery/image/21675-504469666-2-1000x700-velosiped-canyon-grand-al-29-fotografii-rev008/

 

biorąc pod uwage TYLKO te 2 charakterystyki (stan + napęd) co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GC AL SL 2016 to bardziej współczesny AL SL 8.9.

 

6.9 z roku 2017 ma:

- gorszą ramę, brak taperowanej główki, przewody puszczone na zewnątrz)

- gorszy amortyzator (recon vs reba), brak sztywnej osi

- korbę (deore vs SLX)

- opony (zwykłe zwijane vs wyczynowe race sport) - to może mało istotne bo opony i tak się zużywają relatywnie szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wie jakie max. (szerokość) opony można założyć do tego modelu (ewentualnie podaję rocznik 2016)

 

Wejdzie pewnie i 2.4, ale po co to robić skoro obręcz ma tylko 19mm szerokości wewnętrznej.  Opona 2.2 to raczej sensowny maks dla jego kół.

 

Hej wszystkim,

 

Czy dużp mam do stracenia zmieniając Grand Canyon Al Sl 6.9. 2016 na ten sam model 2017 roku? O ile wiem, tam przezutki są gorsze, ale stan lepszy.

 

Proszę się podzielić swoją opiniją

Dzięki!

 

Bardzo dużo w sumie. Kolega powyżej już chyba wymienił większość zmian ;)  Różnica w wadze też jest ogromna.   Jak już to lepiej szarpnąć się na nowe wersje SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdzie pewnie i 2.4, ale po co to robić skoro obręcz ma tylko 19mm szerokości wewnętrznej. Opona 2.2 to raczej sensowny maks dla jego kół.

 

 

 

mavic crosride ma obecnie 22mm szerokości wewnętrznej

 

 

wg. producenta szer. wew. to 21 mm...i da radę i 2,7" założyć :w00t: ........mnie interesuje jaką oponę da się do tego modelu GC bo wiadomo, że 2,7 nie, ale może 2,4 wejdzie bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę przy okazji zmierzyć ile mój ma szerokości wewnętrznej bo posiadam ten rower. Jednak jak kupujesz rower wciąż, ze sklepu z jakiejś wyprzedaży Canyon'a (z tego co widziałem to dostępna jest nówka w rozm. XS) to nie ma pewności czy nie dali nowszych kół. Ostatnio kolega kupił ten rower pod koniec kolekcji i zamontowane miał nowe podzespoły - korbe, amora (czarne lagi) itp. ;))

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

GC AL SL 2016 to bardziej współczesny AL SL 8.9.

 

6.9 z roku 2017 ma:

- gorszą ramę, brak taperowanej główki, przewody puszczone na zewnątrz)

- gorszy amortyzator (recon vs reba), brak sztywnej osi

- korbę (deore vs SLX)

- opony (zwykłe zwijane vs wyczynowe race sport) - to może mało istotne bo opony i tak się zużywają relatywnie szybko

 

Hej,

 

Wracając do tematu, co powiesz o porównaniu 6.9 2016 roku z 7.9 2017?

Dziękuję z góry! :)

 

Pozdrawiam,

Denis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było poruszane ale cały czas nie mogę przejść obok tego obojętnie. Canyon Endurance AL 6.0 w wielkiej obniżce za 4249 zł (1000 E) a za naszą zachodnią granicą jedynie 899 E. Gdzie Niemiec kupi za połowę wypłaty a Polaka nie stać, żeby kupić pracując cały miesiąc. Myślałem, że żyjemy w cywilizownym nie 3 świecie.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...