Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Kolego wyżej. Leniwi fizycznie jeżdżą na rowerach  elektrycznych lub wcale nie jeżdżą. Leniwi "inaczej" zadają takie pytania na forum jak ty. Wystarczy jeden telefon do siedziby w Szczecinie i wiesz więcej niż obecni na tym forum. Zamiast marnować czas stukając w klawiaturę - zadzwoń.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć. 

Zamierzam kupić Grand Canyona AL 6.9 ale obawia mnie kupowanie na odległość przez fakt, że nie mam jak tego roweru wcześniej zobaczyć a co dopiero przymierzyć :P Pomierzyłem się (chyba w miarę dokładnie) 

Wysokość krocza 92cm

Tułów                   67cm

Przedramię          39cm

Ramię                  74cm

Udo                      66cm

Do kolana             65cm

Do mostka            159cm

Wzrost                  196cm  wszystkie pomiary poza wzrostem ~1cm max (wzrost mierzyłem popołudniu)

Czy myślicie, że rama XL w tym modelu https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-6-9.html mi podpasuje? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, ale reach-u nie jest wiele jak na ten rozmiar (430 mm). Długość mostka 110 mm ratuje także średnią długość horyzontalną 630 mm jak na ten rozmiar. Przy tym kącie podsiodłowym można przesunąć siodło o 10-15 mm do tyłu jakby brakło kokpitu. Mostek 120 mm tez można zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

Znalazlem fajną oferte ww roweru czyli Canyon AL 6.9.
Mogłibyście coś poradzić czyli w jakim stanie jest ten rower? Chociażbyś z tego, co widać za zdjęciach. Bardzo dobra propozacja za swoją cenę, wiec zastanawiam się czy kupić, bo będę musiał kupować na odległość...
 

link do zdjęć - https://vk.com/album308742619_244421415

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga zastanawia mnie co kieruje takim Canyonem, ze przy rowerze, który nie kosztuje przecież 1.500 zl nie daje taperowanej sterowki. Nie mowie tutaj o ewentualnej chęci wymiany widelca na inny, ale np o czystym przypadku - gleba, uderzamy gornymi lagami w kamień, amortyzator nadaje sie na smietnik. Powodzenia przy szukaniu sensownego zamiennika. U mnie wlasnie z tego powodu Canyon odpadl przy wyborze nowego roweru. Dlaczego taki Author nie ma problemu z uwzględnieniem tego standardu w znacznie tańszych rowerach niż ten Canyon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę mają naprodukowany nadmiar ram, które są identyczne od paru lat (w modelach GC AL wersje do 6.9) i chcą ja wykorzystać?

 

 Wyjątkiem był zeszłoroczny AL SL 6.9, który ma zupełnie inna ramę niż zwykłe AL oraz obecne AL SL oraz AL SLX. Miał taper lecz brakowało sztywnej osi tak jak w nowym AL SL. Geometria natomiast była niestety rekreacyjna jak w zwykłych AL. Nowe AL SL mają już kąty i wymiary podobne jak wersje "wyczynowe" SLX.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ramy nie są identyczne. Względem 2016 geometria AL 6.9 uległa znacznej poprawie (wcześniej był dramat). Poczytajcie dokładnie kilkanaście ostatnich stron wątku - między 16 i 17r. nastąpił poważny regres w serii grand. Pewnie nie schodziły exceedy i AL slx. Obecnie cenowo nie wygląda to już tak atrakcyjnie jak jeszcze kilka m-cu temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie są identyczne? Chyba pomyliło Ci się z modelem 7.9.    Modele GC AL do modelu 6.9 włącznie mają identyczne rozmiary i kąty jak modele i z roku 2015.  

Porównaj sobie tabelki: http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/canyon/39455/grand_canyon_al_5_9/2  oraz nowy 6.9: https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-6-9.html

 

 

Dopiero obecne modele GC od modelu 7.9 i w górę czyli nowe SL (od 2017) oraz wszystkie AL SLX (poprzednie z 2016 jak i obecne) mają geometrię "nowoczesną". 

Małym postępem była zmiana w ramie z zeszłego roku AL SL 6.9, który zachował rekreacyjne wymiary lecz miał główkę taper i inne prowadzenie linek oraz przerzutki.  Sam mam ten rower, więc wiem co piszę ;)

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Masz rację. Zapomniałem, że podnieśli numerację i teraz 6.9 jest czymś gorszym niż w 2016 i wcześniej był 5.9. 7.9 z 2016 przechrzczono na 9.9. Obecne 7.9 i 8.9 mają zupełnie nowe ramy.

W każdym razie stosunek przekroku do długości efektywnej w obecnych 6.9 i niższych jest moim skromnym zdaniem godny roweru do uprawiania niedzielnej turystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie są z założenia modele do ścigania się tylko do jazdy rekreacyjnej. Nie każdemu pasuje przecież typowo sportowa pozycja oraz są różne sylwetki. To nie jest na bank rower dla kogoś kto ma krótkie nogi wobec tłowia. Ja  też sporo narzekałem na tą ramę, która jest po prostu nieco za krótka do przekroku, ale obecnie nie ma tragedii.  Jeśli chodzi o mnie to mam dość długie nogi i przekrok mi zupełnie nie przeszkadza. Ba nawet musiałem wstawić w rower dłuższą sztycę oraz od razu dałem z offsetem. Wymieniłem również mostek na 1 cm dłuższy oraz z pochyleniem -17 stopni. Obecnie mam na rowerze bardziej sportową pozycję niż miałbym na firmowym SLX w tym samym rozmiarze. Jak zechcę to mogę zjechać jeszcze 2 cm niżej z kierownicą (patrz tu: https://www.forumrowerowe.org/topic/149600-rower-grand-canyon-al-69-2014-geometria-temat-ogolny/?p=1946623 )  Jedyne co mi wciąż przeszkadza to mały wymiar reach, którego nie jestem w stanie zmienić modyfikując rower. Przy bardzo stromych zjazdach (takich gdzie większość ludzi znosi i tak rower) gdy muszę wyjść za siodło to mimo to rower stara się mnie wyrzucić do przodu ;)

Edytowane przez qb3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w temacie w takim razie ale zapytam :P

Co lepsze? 

Canyon AL 6.9 2017 https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-6-9.html

Czy?

Rose Coun Solo 1 https://www.rosebikes.pl/bike/rose-count-solo-1-2017-bike-now/aid:884057?bikevariantchanged=884037#GQiKb-GQiKc-GQiKd-GQiKe-GQiKf-GQiKg-GQiKh-GQiKi-GQiKj-GQiKk-GQiKl-GQiKm-GQiKn-GQiKq-GQiKr-GQiKs-GQiNo-GQiKu-GQiKv-GQiKw-GuyGs-GuyGt-GvDMe

Sam już nie wiem co mam wybrać, Rose bardziej przyszłościowa rama a jakby nie patrzeć to najważniejsza część roweru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...