Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

@gtb: dzięki wielkie za odpowiedź. A czy tarcze będą w porządku po założeniu metalików na nowe hample? Czy trzeba SLX-owskie Ice-Tech-owskie nowe tarcze?

 

dla zainteresowanych: Canyon wysyła "już" powiadomienia o zamówieniach, bo swoje dostałem. Znaczy się postawili system. Witamy na powrót w XXI wieku...

Termin realizacji na 2.12, więc wychodzi niespełna 2 m-ce od złożenia zamówienia. Obaczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykla debetowa visa lub mc zaplace na canyon.com ?

bo jezeli rowerki beda 50% taniej

 

 

bikes with up to half price savings while stocks last.

 

to trzea byc przygotowanym.

chociaz na 100% zaden rower nie bedzie 50% taniej, ale moze ten tysiac zlotych czy poltora, ale predzej to bedzie 100 lub 150 zl rabatu na oferte CF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche kicha, bo przesuneli ETA na CF ma luty/marzec, a al 6.9 tez luty czy alslx7.9 marzec.

 

dzisiaj bylem na przejazdzce w lesie, tak z 1.5h,

lekki mroz, troche padal snieg. a rowerek to jakis stary kross 28" bez amorka, bez niczego.

przerzutki jakies shimano najgorsze, hamulce v, przedni rozwalony, tylni jeszcze dziala. troche trzesie ale generalnie fajnie sie jezdzi.

 

wiec moze dac sobie spokoj z tym czekaniem na canyona tylko brac jeden z tych:

http://allegro.pl/rower-romet-orkan-5-0-hydraulika-xt-mega-cena-i5801491742.html

http://www.bikecenter.pl/p20025,cube-analog-29-blue-n-black-rower-2015.html

 

oba za 2300, tylko ktory bedzie lepszy crosowy 28" czy 29er, zdaje sie romet lepszy.

ale z drugiej strony dokladam drugie 2300 (albo w tej nadchodzacej promocji mniej) i mam al 6.9.

 

czekac czy nie czekac ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegasz jak żyd po pustym sklepie  ...

 

A to cross "błyszczący" zmieniarką XT  .... a to Analog z mieszanka Altus/Acera/Alivio ... i niewiesz czy czekać na 2x droższy rower z Rebą :) 

Jak dla mnie to możesz kupić nawet BMX`a ...

Idzie zima ... statystycznie jeździ się w tym okresie sporo mniej ... a jak już, to katuje się rower "zimowy" a nie nowy wyciaciany sprzęt.

Ale jak pieniądze cię parzą i koniecznie chcesz je wydać dziś to nie czekaj bo i po co :)

 

Rób waść jak uważasz i uważaj jak robisz :)

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czekac czy nie czekac ?
Ty moze sie najpierw zastanow czego Ty chcesz tak naprawde..Zaczynales od AL ,AL SLX potem CF a nawet jeszcze Nerve sie tam gdzies pojawil a teraz wyskakujesz z polowe tanszymi rowerami ,po czym sam stwierdzasz czy nie lepiej jednak dolozyc..

Przemysl naprawde na spokojnie czego potrzebujesz bo jeszcze dojdzie do jakis desperackich posuniec i bedziesz potem zalowal zakupu..Zastanow sie gdzie i w jakich celach bedziesz uzywal roweru i wtedy podejmuj decyzje..Rower Romet Orkan to rower calkowicie odmienny niz te o ktorych myslales ostatnio, sprawdzi sie w lesie ,polach . W postach wczesniej martwiles sie wytrzymaloscia karbonowego CF i pytales o dwie sztywne osie a tu wyskakujesz z Orkanem?, mysle ze roweru chcesz uzywac takze w ciezszym terenie.. Przemysl sprawe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu czytało moją historię na fb, ale, że nie wszyscy tam zaglądają podzielę się nią również tutaj. Pozwolę sobie na małe kopiuj/wklej ;)
 

Niestety tym razem piszę tutaj, a nie drogą mailową. Powoli kończy mi się cierpliwość i z chęcią podzielę się moimi doświadczeniami z innymi, potencjalnymi klientami.
Rower zamówiłem dnia 15 października, czyli ponad miesiąc temu (status oczywiście w magazynie, czyli miał być u mnie w ciągu 5 dni). W tym czasie na karcie kredytowej zablokowano mi środki i to w kwocie DWUKROTNIE wyższej, czyli prawie 15 tys. zł. Tydzień czasu trwało wyjaśnianie, dlaczego tak się stało (przeprowadzka, nowy system itp.)... Gdy w końcu bank zdjął mi blokadę (powtarzam, jest to zasługa banku a nie Canyona) nastała cisza.
Przyszedł listopad i znana wszystkim laurka od założyciela. W międzyczasie kontakt z polskim oddziałem, który dnia 4 listopada obiecywał, że w przeciągu dwóch tygodni będę miał rower.
Jutro mijają obiecane dwa tygodnie a ja nawet nie wiem, kiedy planowana jest wysyłka zakupionego przeze mnie roweru...
Potrafię zrozumieć naprawdę dużo, nie myli się ten, kto nic nie robi itp. ... Ale zrozumcie proszę - nie kupujemy u Was produktów za 50 zł, tylko za grube tysiące zł!!! a Wasze podejście do klienta jest co najmniej lekceważące (i bardzo mocno rozczarowujące!)
Mimo ciekawej oferty (i jeszcze lepszej ceny) nie wiem, czy dobrze zrobiłem decydując się na Canyona. Będziecie musieli bardzo mocno się starać, aby odbudować zaufanie, którym Was obdarzyłem.

 
 
Powyższe napisałem 17 listopada. 19 listopada obiecano sprawdzić, co się dzieje z moim zamówieniem. Wczoraj (23.11) upomniałem się mailowo, dziś (24.11) nie wytrzymałem i zadzwoniłem. W końcu otrzymałem informację pewną na 100%!  Nią również podzieliłem się na fb :)

 

No i nie będę miał Canyona. Wyjaśniono to następująco:

 

"- albo ktoś był od Pana minimalnie szybszy i zamówienie nie zostało przyjęte do realizacji
- druga możliwość to to uszkodzenie towaru w fabryce lub jakieś problemy jakościowe"


Na tą informację czekałem 1,5 miesiąca, pisałem maile, wydzwaniałem i użerałem się, aby zdjęto mi, jak się okazuje przypadkowo nałożoną, dwukrotnie większą blokadę na karcie (dokładnie na kwotę 15.782,66).

I to ma być ten zachwalany model sprzedaży bezpośredniej w wykonaniu Niemców?! Ja na razie podziękuję.


Może i oferta Canyona jest bezkonkurencyjna, ale chwilowo mam dość takiej obsługi. Fakt, obsłudze ze Szczecina nie mogę dużo zarzucić (poza tym, że zawsze to ja prosiłem o informację, w niejednej firmie sprzedawca pierwszy informowałby kupujących, co się dzieje). Jednak to, jaki bałagan panuje w centrali, jest dla mnie niewyobrażalne... A tak cieszyłem się na nowy rower...

Edytowane przez daVe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat postów klientów na stronie canyona był poruszany przeze mnie na poprzedniej stronie, Twój akurat pamiętam dobrze jak go czytałem. Mają tam teraz straszny burdel ale staram się śledzić na bieżąco temat bo z zamówieniem mi się nie pali (tzn potrzebuję rower na marzec). Mam nadzieję że coś się zmieni po nowym roku odnośnie terminów i rzetelności i firma zacznie pracować tak jak od niej tego wymagają klienci. Na pewno nie chciałbym się znaleźć teraz w Twojej sytuacji :( tyle czekania, nerwów i taka wiadomość na koniec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu czytało moją historię na fb, ale, że nie wszyscy tam zaglądają podzielę się nią również tutaj. Pozwolę sobie na małe kopiuj/wklej ;)

 

 

 

Powyższe napisałem 17 listopada. 19 listopada obiecano sprawdzić, co się dzieje z moim zamówieniem. Wczoraj (23.11) upomniałem się mailowo, dziś (24.11) nie wytrzymałem i zadzwoniłem. W końcu otrzymałem informację pewną na 100%!  Nią również podzieliłem się na fb :)

 

 

Może i oferta Canyona jest bezkonkurencyjna, ale chwilowo mam dość takiej obsługi. Fakt, obsłudze ze Szczecina nie mogę dużo zarzucić (poza tym, że zawsze to ja prosiłem o informację, w niejednej firmie sprzedawca pierwszy informowałby kupujących, co się dzieje). Jednak to, jaki bałagan panuje w centrali, jest dla mnie niewyobrażalne... A tak cieszyłem się na nowy rower...

 

 

jaki rower prawie kupiles ?

bo zdaje sie rabat byl cos z tysiac zlotych, a patrzac teraz na te podwyzki, to wychodzi do przodu minimum 1.5k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty moze sie najpierw zastanow czego Ty chcesz tak naprawde..Zaczynales od AL ,AL SLX potem CF a nawet jeszcze Nerve sie tam gdzies pojawil a teraz wyskakujesz z polowe tanszymi rowerami ,po czym sam stwierdzasz czy nie lepiej jednak dolozyc..

Przemysl naprawde na spokojnie czego potrzebujesz bo jeszcze dojdzie do jakis desperackich posuniec i bedziesz potem zalowal zakupu..Zastanow sie gdzie i w jakich celach bedziesz uzywal roweru i wtedy podejmuj decyzje..Rower Romet Orkan to rower calkowicie odmienny niz te o ktorych myslales ostatnio, sprawdzi sie w lesie ,polach . W postach wczesniej martwiles sie wytrzymaloscia karbonowego CF i pytales o dwie sztywne osie a tu wyskakujesz z Orkanem?, mysle ze roweru chcesz uzywac takze w ciezszym terenie.. Przemysl sprawe :)

 

 

teraz kilka razy w tygodniu jezdze na nie swoim 10cio letnim krossie 28",

bez amora, najtanszy osprzet, rower jak sie przycisnie w lesie to caly sie trzesie, teraz jak juz pojezdzilem (min w blocie) to skrzypi itd..

 

ale generalnie sylwetka jazdy na 28" byla by ok.

 

 

z drugiej strony mam kase na zakup porzadnego roweru az do cf sl 8.9,

tylko czy jest sens ?

 

moze wystarczy mi tylko al 6.9, albo w tej promocji co bedzie to moze brac najtanszy al slx ze sztywnymi osiami.

albo jak bedzie dobra promocja to moze al slx9.9, tylko moze w tej cenie to lepiej najtanszy cf, albo juz sie szarpnac na cf sl 8.9

 

rower do lasu, ale mozliwe ze jak nabiore kondycji to rowniez gory swietokrzyskie,

tylko pewnie te drogi lesne co teraz jezdze i tak beda trudniejsze niz wydeptane szlaki w gorach swietokrzyskich.

 

 

czyli kompromis jest taki, ze w tej nadchodzacej promocji brac najtanszy co ma dwie sztywne osie i taper.

ale jezeli cenowo to beda okolice 7-7.5k to moze miast al brac "lekko gorszy" cf.

bo zakup tego roweru to bedzie juz na kilka lat. oczywiscie do tego wszystkie dochodzi ETA, kupie na poczatku grudnia a rower otrzymam w marcu. co prawda niektorzy w zime odradzaja jezdzic, ale jak patrze na te filmiki united-cyclist to oni tam jezdza w gorach po sniegu, carbonowymi kreidlerami. plus moze zima bedzie mrozna, ale malo sniegu lub praktycznie wcale,

wiec w lesie bedzie sie jezdzilo po zamarznietej ziemi. a jezeli bedzie snieg, to przeciez w lesie non stop trwa scinka, i potych glownych drogach przejechac sie przejedzie.

 

oczywiscie, jak bedzie gololedz to nie ma mowy zebym jezdzil, bo o wywrotke w takich warunkach bardzo latwo.

ale to wszystko sa rozwazania teoretyczne, bo jezeli kupie canyona, to rower beda mial luty/marzec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reba29er

 

Widzę że od pewnego czasu co post proponujesz zakup czegoś innego a teraz piszesz że masz dość spore możliwości finansowe. Nie napalaj się, rower to nie samochód z giełdy :P wybór powinien być mocno przemyślany. Kup taki rower który będzie dla ciebie wystarczający pod względem osprzętu itp. ale też nie wydawaj kasy na rower którego możliwości po prostu nie wykorzystasz w 100% bo szkoda pieniędzy. Pisałeś może do czego konkretnie potrzebujesz roweru i ile mniej więcej jeździsz?

 

Gołoledź na drogach to nie problem, tak samo jak posypane solą ulice. Rower do bagażnika i jedziesz autem na twoje ulubione leśne ścieżki, tam ani nie ma lodu ani nie sypią solą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołoledź na drogach to nie problem, tak samo jak posypane solą ulice. Rower do bagażnika i jedziesz autem na twoje ulubione leśne ścieżki, tam ani nie ma lodu ani nie sypią solą

 

Sól jest najgorszym wrogiem, to prawda, ale nie demonizujmy używania roweru zimą.

Jak wyżej poza głownymi drogami soli nie ma, a co do lodu to dziś było go sporo :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) mam kase na zakup porzadnego roweru az do cf sl 8.9 (...)

Czyli Twój budżet to 11 600,00 zł...

 

 

(...) moze wystarczy mi tylko al 6.9 (...)

... ale myślisz, że może Ci wystarczy rower za 4 600,00 zł.

 

 

moze brac najtanszy al slx

Zastanawiasz się jednak, czy nie kupić takiego za 6 500,00 zł...

 

 

moze al slx9.9

... albo takiego za 8 800,00 zł...

 

 

moze w tej cenie to lepiej najtanszy cf

... albo takiego za 7 400,00 zł.

 

Wiesz co? Przy takim niezdecydowaniu - najlepszym sposobem, byś wreszcie dokonał wyboru, będzie poniższa, stricte naukowa, metoda:

 

"Ene due rabe, Połknął Chińczyk żabę, A żaba Chińczyka, Co z tego wynika? Jabłko, gruszka czy pietruszka?"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory najtanszy al ma dwie sztywne osie i taper ?

a najtanszy carbon, ma na 100% dwie sztywne osie i taper ?

 

 

chyba w tej nachodzacej promocji kupie najtanszy na sztywnych osiach z taperem, tylko nie wiem czy al czt cf.

bo i tak bede zadowolony z zakupu, no chyba ze sylwetka jazdy mi nie bedzie odpowiadac. ale mam nadzieje ze bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...