Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ludzie mają nosa i czuja podstęp ?

Przeklikałem kilka jego aukcji na większości sprzedawał opony do motocykli po 20 kilka zł ... a teraz nagle 3 rowery na sumę 20 kzł.

A te super okazje do teraz się nie sprzedały bo ... przy takiej kasie ludzie chcą odbiór osobisty i ich właściciel kręci bo jak to  oszustwo to tych rowerów zwyczajnie NIE MA :).

 

Ten Cannondale to chyba najniższa oferta w całym internecie :).

 

Mi to wygląda na prawdopodobne przejecie konta .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim obserwującym,

jako że już po połowie grudnia, tj. kilka tygodni i kilka stron wcześniej informowałem, że zamówiłem GC AL 6.9 i będę w razie czego służył pomocą, spieszę poinformować, że z kilku powodów odwołałem zamówienie jeszcze przed dostarczeniem mi sprzętu. Także żałuję, ale nie pomogę. Pomyślałem, że o tym napiszę, bo może niektórzy Forumowicze czekają na relację, zdjęcia czy cuś.

 

Pozdrawiam (wszystkich, z wyjątkiem reba29er)!

 

PS Canyon nie tylko nie wysyła towaru, ale też pieniędzy nie zwraca :D Trzeci tydzień już leci. Także wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmowilem dla Zony Al 6.9 w rozmiarze S.. Dla siebie Cf 5.9 ktorym juz troche pojezdzilem - rozmiar M 174 cm 81 noga - w spd wiecej wiec z przekrokiem nie ma tragedii.. Wymiarowo dla mnie M w porzadku. Osprzetowo W Al 6.9 denerwuje mnie hamulec shimano ktory cyka na zacisnietej klamce kiedy bujam rower. To przez ruszajace sie klocki ale podobno shimano tak ma.. Ja w poprzednim rowerze mialem elixir 9 i nie bylo takiego trzasku.. Jak pojezdze tym Al 6.9 to cos napisze. Z drugiej strony chyba formula c1 w cf 5.9 jest zapowietrzona bo moc hamowania slabiutka...

Edytowane przez MarekG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji oglądania Canyona Inflite AL zauważyłem w jak dziwny sposób łączy się rura dolna przedniego trójkąta z suportem:

Canyon_inflite_ramspod_cl.jpg

 

Okazuje się, że w modelu GC AL, ten fragment ramy wygląda bardzo podobnie, bo tak:

36c68fb885eaad42d4599b8b57077.jpg

 

Tak z grubsza to wygląda w przekroju:

gallery_186371_11_73806.jpg

 

Dziwne, że najważniejszy węzeł konstrukcyjny jest osłabiony w taki sposób dla przeprowadzenia paru linek (innego uzasadnienia nie widzę). Kolejną rzeczą jest kwestia uszczelnienia. Bo nie dość, że woda, błoto i śnieg chlapią do środka rury, to jeszcze ta plastikowa prowadnica przykręcona byle śrubką (na sylikonie?). Czy któryś z posiadaczy wspomnianego Grand Canyona AL byłby uprzejmy wrzucić jakąś lepszą fotkę tego połączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ramę GC AL z tym rozwiązaniem, tj. plastikowe "coś" wetkniętę w rurę, nie było z tym problemów, brud się szczególnie mocno tam nie zbierał i nie miał wielkiego wpływu na pracę linek.
 

 

Cube też to ma.

 

Cube miałem ale w wersji GTC, tam niestety prowadzenie linek jest totalnie popaprane ponieważ wychodzą POD mufą co za tym idzie jest to koszmar serwisanta, w nowszych modelach linki wychodziły tuż przed mufą co wydaje się być idealnym rozwiązaniem.

Edytowane przez ukaniex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z przyczyn technicznych związanych z samochodem jestem zmuszony zrezygnować z modelu 6.9 i wybrać coś tańszego, tzn prawdopodobnie model 5.9  :verymad:  :verymad:  :verymad:

 

Czy w rowerach w kwocie tych powiedzmy niecałych 4000 zł również canyon jest najbardziej opłacalny? Może znajdzie się coś innej firmy do kupienia w sklepie a nie wysyłkowo? Widzę na stronie że 5.9 ma dostępność na luty... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...