Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

Do czekających na promocję świąteczna rowerów ...

 

Będą nie będą co za różnica ... jest tylko 12 dni z czego zostało tylko 9.

Czyli 9 ofert ... nawet jakby od teraz były tylko same rowery na promocji ... przypomnę tylko że samych rowerów "górskich" Canyon ma ponad 70 modeli ... dolicz do tego szosę, mieszczuchy, grawitację ... outlet .

 

To jaka jest szansa że z całej oferty rowerów trafisz akurat ten który chcesz  z satysfakcjonującym cię rabatem i do tego zdążysz przed tysiącami wciskającymi F5 kilkadziesiąt razy na minutę ?

 

Pomiar mocy o 7 rano był już niedostępny :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z zamówieniami w Outlet różnie bywa... W ciągu ostatniego tygodnia 4 razy zamawiałem Al SLX 7.9 w rozmiarze M i żadne z zamówień nie zostało potwierdzone... Jak dla mnie to ściema w przypadku niektórych rozmiarów.. I nie przekonują mnie tłumaczenia że ktoś w tej samej sekundzie zamówił.. Można tak mieć pecha raz ale nie 4 razy... I nie pomogła natychmiastowa płatnosc kartą.. Reasumując nie radzę nastawiac się na jeden strzał, iż uda wam się wyhaczyć wasz upatrzony model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w outlecie są AL SLX 7.9 rozmiary M oraz L. Są także CF 5.9 rozmiar M w dwóch wersjach kolorystycznych.

 

@MarekG: ją zamówiłem w pierwszych minutach black friday, natychmiast po tym otrzymałem fakturę pro-forma natomiast dopiero wczoraj dostałem wiążące potwierdzenie przyjęcia do realizacji.

 

i told you. rowery będą tylko w ostatnie 2 dni. i to będzie tylko outlet factory.

Do tego wybrane rowery będą równie chodliwe co dzisiejszej buty mavica (imho buty za 700 w przecenienie 50% to przesada chociaż pewnie sprzedadzą się w kilka chwil). Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vdcmike - ja też zamawiałem w black friday - dla siebie i Żony i zamówienia mam zrealizowane ale akurat nie tego na którym mi najbardziej zależalo... ostatecznie zamówiłem CF 5.9 w M-ce w dobrej cenie jako opcja rezerwowa gdyby nie udało mi sie załapać slx 7.9.. i chyba już zostanie ten CF... chyba że okaze sie, iż slx 7.9 w rozmiarze S będzie dobry bo właśnie czekam na dostawę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pochwalę się, że udało mi się upolować to co chciałem - CF SLX 9.9. 

 

No i przyszedł wreszcie. Z racji, że to sprzęt z Outletu nie miałem możliwości wyboru długości sztycy i mostka i tak się zastanawiałem co mi wsadzą. Sztyca jest ok - 410, ale mostek wydaje mi się na pierwszy rzut oka trochę krótki - 80mm. Jeszcze nie jeździłem, więc zobaczymy jak się sprawdzi. Najwyżej będzie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco z innej beczki... W instrukcji do mojego CFa napisano w jednym miejscu, że maksymalna masa łączna rowerzysty i bagażu to 120kg natomiast w opisie szczególnych cech karbonu w tej samej instrukcji napisano, że dopuszczlna masa łączna rowerzysty, bagażu i ROWERU to jedynie 100kg. To jakieś średnio 30kg różnicy. Dodatkowo w FAQ canyona piszą, że szosówki z karbonu mają nośność max 120kg. Tak więc czy macie może doświadczenia/znacie kogoś kto jeździ na GC CF przy swej masie 100kg+ a rama nie pęka i szprychy się nie łamią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat coś zamarł, coś wiadomo o deklarowanych terminach dostaw? A może ktoś dostał już rower?

 

Ja zamawiałem w weekend z czarnym piątkiem 2 rowery i jeden dostałem rower po 4 dniach czyli w poprzedni czwartek a drugi rower dotarł w piątek.. Ale zamawiałem też trzeci dla Żony i mają bałagan z płatnosciami bo zablokowali mi środki na karcie a od tygodnia próbują pobrać drugi raz nalezność za ten sam rower. I ten rower niestety jeszcze nie został wysłany.. więc generalnie nie wiem od czego zależy termin dostawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żywo ten szaro-żarówiasto-pomarańczowy wygląda świetnie. Kiedyś myślałem dokładnie jak Ty i zawsze chciałem czarno/szary mat ale w październiku miałem okazję "pomacać" grau/orange i zdanie zmieniłem :)

 

 

moze okazja, moze nie

 

Grand Canyon CF 5.9 2015
ROZMIAR L DOSTĘPNE KOLORY SCHWARZ/GRAU nr produktu 101488

5.719 zł

Poprzednia cena: 6.519 zł

Oszczędzasz: 800 zł

https://www.canyon.com/pl/factory-outlet/#category=mtb-bikes&id=11931

 

tydzien temu ten model, w gorszym kolorze byl za 5k pln.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mają bałagan z płatnosciami bo zablokowali mi środki na karcie a od tygodnia próbują pobrać drugi raz nalezność za ten sam rower.

 

 

5 razy zamawiałem już w ciągu 2 tygodni AL SLX 7.9 M i żadnego mi nie potwierdzili..

 

Może to jest właśnie odpowiedź na pytanie - dlaczego kolejny raz próbują pobrać należność za ten sam rower?

 

Wrzucisz fotki roweru na żywo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

chciałem podzielić się z Wami informacjami, które uzyskałem dziś po rozmowie telefonicznej z oddziałem Canyon w Szczecinie dotyczącej modelu GC AL SL 6.9

 

Fotelik rowerowy dla dziecka: oficjalnie Pan nie doradza montażu fotelika dziecięcego do rury podsiodłowej, jednakże z uwagi na okrągłą rurę oraz prowadzenie linek przedniej przerzutki wewnątrz ramy twierdzi, że nie powinno być żadnego problemu z montażem.

 

Bagażnik rowerowy: z uwagi na otwory w tylnym widelcu nie ma problemu montażu bagażnika rowerowego tylnego.

 

Nie mogłem znaleźć tych informacji w internecie, możliwe że komuś się przyda.

Jeśli ktoś już dostanie AL 6.9 w kolorze niebieskim to prośba o fotki. Chociaż wydaje mi się ze tylko kwestia kasy kiedy go kupie, raczej już zdania/gustu nie zmienię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porownaniu do al slx 9.9

https://www.canyon.com/en-pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-9.html

 

jak wyglada ten specialized:

http://allegro.pl/specialized-epic-comp-er29-nowy-i5858657424.html

http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2014,rowery,15956

 

co prawda nie jest to HT, plus rocznik 2014 (czyli w sumie z konca 2013), ale cenowo nowy kosztowal 11899 zł

teraz mozna powieziec ze jest rabat  4899zl, bo rower z opisu "powystawowy, nigdy nie uzywany"

wiec moze super okazja na taki rower.

 

czy jednak lepiej poczekac na tego al slx 9.9,  bo osprzetowo jest 2 albo nawet 3 lata lepszy.

chociaz z drugiej strony ten specialized fajny jest. ale moze to jednak tylko zludzenie potegowane nazwa producenta "specialized".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...