Skocz do zawartości

[Rower] Grand Canyon AL 6.9 2014 - geometria, temat ogólny


hpolski010

Rekomendowane odpowiedzi

miejmy nadzieje ze bedzie cyber monday i dobre oferty w tej nadchodzacej promocji.

ale jezeli ten cf 5.9 L byl w okolicach 5k  to super oferta byla, tylko licho wie skad ten rower sie pojawil.

wczesniej w factory outlet nie bylo rowerow w rozmiarze L tanszych niz 10k,

a tu nagle wczoraj jeszcze przed blackfriday pojawil sie cf 5.9

wiec moze ktos kupil, pojezdzil, przymierzyl i odeslal. a w fabryce wyczyscili i sprzedaja jako nowy. dziwne.

 

ja sie przymierzam na promocje rocznika 2016, tylko nadal nie moge sie zdecydowac, al czy cf w podobnej cenie ?

chyba jednak warto kupic lekko gorszy cf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reba29er: Kolego, Ty naprawdę nie masz pojęcia, czego chcesz i do czego jest Ci to potrzebne.

Równie dobrze mógłbyś zadać pytanie: czy lepiej jest kupić chatkę w Bieszczadach za 200.000 zł czy lepiej mieszkanie w centrum Warszawy za 1,5 mln zł. Ten sam poziom abstrakcji, a bez odpowiedzi na pytanie "do czego jest mi to potrzebne?" nie wybierzesz trafnie. Jeśli jesteś "pros-em", to bierz na co budżet pozwala. A jeśli nie jesteś - a nie jesteś - to bierz to, co wykorzystasz.

 

Piszę to tylko dlatego, że już mnie męczy Twój spam w tym wątku, setny raz o to samo. Zastanów się, przemyśl, zawęź zakres i wybierz. Choćby po kolorze.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega reba29er mota się z zakupem gdzieś od połowy września więc nie oczekujcie że tu i teraz podejmie rzeczową decyzję :D

Od "prawie budżetowego crosa przez 29`nery za kilkanaście kzł po w pełni amortyzowanego Nervusa :)

 

Słowem ... pisze żeby pisać i przy okazji wciskać F5 czy ctrl+r na www Canyona   :)

Wcale bym się nie zdziwił że nawet kasy na zakup nie ma.

 

Pozdro 

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reba28er, weź Grand Canyon CF SLX RS1.LTD 2015 za 10839,00 zł, bo jest najbliżej Twojego, już niemal słynnego, budżetu 11k zł. Pozostałe rowery, które wymieniłeś są za tanie. Zostałoby Ci po zakupach 1500,00 zł  i nie wiedziałbyś potem co z tym zrobić. Musiałbyś założyć kolejny wątek na forum z pytaniem "Lepsze spodenki czerwone z 100 zł, czy niebieskie za 1200 zł?"

 

Wracając do "12 Days of Christmas" - dobrze dorozumiewam, że rabaty będą dotyczyły kolekcji 2016?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reba29er: Kolego, Ty naprawdę nie masz pojęcia, czego chcesz i do czego jest Ci to potrzebne.

Równie dobrze mógłbyś zadać pytanie: czy lepiej jest kupić chatkę w Bieszczadach za 200.000 zł czy lepiej mieszkanie w centrum Warszawy za 1,5 mln zł. Ten sam poziom abstrakcji, a bez odpowiedzi na pytanie "do czego jest mi to potrzebne?" nie wybierzesz trafnie. Jeśli jesteś "pros-em", to bierz na co budżet pozwala. A jeśli nie jesteś - a nie jesteś - to bierz to, co wykorzystasz.

 

Piszę to tylko dlatego, że już mnie męczy Twój spam w tym wątku, setny raz o to samo. Zastanów się, przemyśl, zawęź zakres i wybierz. Choćby po kolorze.

 

Powodzenia.

 

juz dawno bym kupil, gdyby canyon mial swoja oferte na stanie. ale oni ETA maja na luty/marzec al

a cf moze grudzien/styczen

 

teraz zupelnie niespodziewanie pojawily sie tansze cf na "black friday" niewiadomo skad,

bo sledzilem co maja w factory outlet.

 

ale jakos niechetnie patrze na ten outlet, nawet te rowery po 10k, to juz chyba lepiej kupic 2016  CF SL 8.9

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2016/grand-canyon-cf-sl-8-9.html

i patrze teraz na ETA i jest

L 10 paz - 15 paz

 

i badz tu madry, wczesniej ETA byla chyba na grudzien, a teraz pazdziernik, tylko 2015 czy 2016 ?

 

zreszta co zlego jest w takiej dyskusji na forum ?

spamem bym tego nie nazwal, zwlaszcza ze nie zaganiam innych do kupna roweru w super ofercie,

jak co niektorzy tutaj praktykuja.

 

zdecydowalem sie na canyona, i prowadze dyskusje o ofercie canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym wnosisz @race?

 

Z tekstu "12 dni. 24 godziny. Doskonałe oferty. Od 30 listopada do 11 grudnia każdego dnia przedstawimy ofertę na rowery, akcesoria lub odzież w doskonałej cenie! Każda oferta obowiązuje tylko w danym dniu, do wyczerpania zapasów." nie wynika, że promocja dotyczy starszych kolekcji. Wręcz przeciwnie, bo dla starszych modeli jest kącik w Factory Outlet, który niejako wyklucza się z promocjami na aktualne kolekcje. Tak było na przykład podczas wyprzedaży rowerów z kolekcji 2015, tuż przed pojawieniem się kolekcji 2016. Kiedy natomiast w sprzedaży pojawiła się kolekcja 2016, to rowery z 2015 dołączyły do outletu do innych niewyprzedanych modeli z poprzednich lat 2014 i 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdecydowalem sie na canyona, i prowadze dyskusje o ofercie canyona.
moze wkoncu napiszesz do czego Ci ten rower ma sluzyc, gdzie bedziesz nim jezdzil jak czesto jakie dystanse itd?? wtedy bedzie latwiej Ci cos doradzic przez kolegow z forum a nie tylko skaczesz po rowerach z gory na dol :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś sprawdzony sposób na przekazanie żonie komunikatu o tym że ferie spędzimy w domu bo świetna promocja na rowery była? ;)

BTW: co sądzicie o hamplach formula, które to są montowane w tych CF? (szczególnie w odniesieniu do slxów)

BTW2: pod zdjęciem tej Lki było info, że produkt może różnić się od przedstawionego na zdjęciu i że wiążąca specyfikacja znajduje się poniżej. Poniżej natomiast napisano kolor ramy 'grau' czyli ani nie supercharged silver ani stelath czyli jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na canyona, i prowadze dyskusje o ofercie canyona

 

Od września :D ... kiedy to były jeszcze "normalne" terminy dostawy ... "płynne" niższe ceny ...

Przychodzi "czarny piątek" na koniec listopada (!) a ty dalej nie masz sprecyzowanych wymagań i kolejne sprzęty w dobrej cenie spierdzielają ci spod nosa :)

 

Tym tempem na nowym rowerze nie pojedziesz nawet w listopadzie 2016.

 

Pozdrawiam

 

Edit ... 

 

 

@vdcmike

Mam C1`nki w swoim GC ... jedyne co mogę zrobić to porównać do Elixir`ów R z poprzedniego roweru na 26 calach.

Fabryczne klocki z C1`nek to hamulec porównywalny do Elixir`ów R też na fabrycznym zestawie półmetalowych klocków ...

R`ka na spiekanych była mocniejsza przy gorszej modulacji i tego się tez spodziewam po zamianie klocków f Formuli.

Do Shimano nie porównam ... jednak gdzieś kiedyś mi przemknęła przez oko opinia kolesia co zamienił C1 na SLX czy XT i z zaskoczeniem stwierdził że jest niby lepiej ale "jaj nie urywa" .

 

Mi w C1`nkach niczego nie brakuje a w górach objechałem w tym sezonie jakieś 250 - 300 km ...

 

Pozdro

Edytowane przez rzezniol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wkoncu napiszesz do czego Ci ten rower ma sluzyc, gdzie bedziesz nim jezdzil jak czesto jakie dystanse itd?? wtedy bedzie latwiej Ci cos doradzic przez kolegow z forum a nie tylko skaczesz po rowerach z gory na dol :)

 

rower do 1.5h jazdy w lesie, ostre tempo, codziennie lub co drugi dzien.

w lesie jazda troche glownymi drogami, troche mniej uczeszczanymi.

 

moze pozniej bede jezdzil przez ten las do wiekszego lasu, wtedy bedzie to 2h+,

ale gor to nie ma. sa jakies podjazdy, na gorki, a raczej takie lesne wydmy, wiec to za wysokie nie jest.

drogi sa piaszczyste, twarde kamieniste, "zwykle lesne", te mnej uczeszczane pokryte trawa.

jak popada to jest wieksze bloto. oczywiscie na tych bocznych sa ulamane galezie, jakies wieksze patyki. tydzien temu po najechaniu na wiekszy patyk, wbil sie w tylne szprychy i skrzywil mocowanie blotnika, dosc mocno, a jechalem wolno.

 

wiec generalnie rower do lasu,

moze pozniej,kiedy nabiore kondycji zeby jechac te bite 6h to moze gory swietokrzysie, ale to juz bedzie wypad na caly dzien, wyjazd o 6 rano i powrot kolo 12 w poludnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej w factory outlet nie bylo rowerow w rozmiarze L tanszych niz 10k,

a tu nagle wczoraj jeszcze przed blackfriday pojawil sie cf 5.9

wiec moze ktos kupil, pojezdzil, przymierzyl i odeslal. a w fabryce wyczyscili i sprzedaja jako nowy. dziwne.

 

Ślędzę outlet codziennie i stwierdzam, że 'nowe' rowery pojawiają się tam dosyć często. Na kilka dni przed black fiday były CFy w rozmiarze M (dużą ilość) wczoraj pojawiły się CFy Lki i SLXy 7.9 Mki również w większej ilości. Może to przez burdel w systemie (było wiele przypadków, że zamówienie nie zostało zrealizowane bo nagle rowery poznikały z systemu, teraz w związku z przeprowadzką może zrobili spis z natury i fizycznie odnaleziono kilkadziesiąt szt. których nie można dopasować do żadnego zamówienia w stanie pending w nowym systemie ;)). Edytowane przez vdcmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od września :D ... kiedy to były jeszcze "normalne" terminy dostawy ... "płynne" niższe ceny ...

Przychodzi "czarny piątek" na koniec listopada (!) a ty dalej nie masz sprecyzowanych wymagań i kolejne sprzęty w dobrej cenie spierdzielają ci spod nosa :)

 

Tym tempem na nowym rowerze nie pojedziesz nawet w listopadzie 2016.

 

Pozdrawiam

 

Edit ... 

 

 

@vdcmike

Mam C1`nki w swoim GC ... jedyne co mogę zrobić to porównać do Elixir`ów R z poprzedniego roweru na 26 calach.

Fabryczne klocki z C1`nek to hamulec porównywalny do Elixir`ów R też na fabrycznym zestawie półmetalowych klocków ...

R`ka na spiekanych była mocniejsza przy gorszej modulacji i tego się tez spodziewam po zamianie klocków f Formuli.

Do Shimano nie porównam ... jednak gdzieś kiedyś mi przemknęła przez oko opinia kolesia co zamienił C1 na SLX czy XT i z zaskoczeniem stwierdził że jest niby lepiej ale "jaj nie urywa" .

 

Mi w C1`nkach niczego nie brakuje a w górach objechałem w tym sezonie jakieś 250 - 300 km ...

 

Pozdro

 

 

bez przesady ten 2015 cf 5.9 to az tak dobry nie byl.

i cenowo 1.5k mniej tez nie jakos rewelacyjnie.

Ślędzę outlet codziennie i stwierdzam, że 'nowe' rowery pojawiają się tam dosyć często. Na kilka dni przed black fiday były CFy w rozmiarze M (dużą ilość) wczoraj pojawiły się CFy Lki i SLXy 7.9 Mki również w większej ilości.

 

ja tylko sledze L, i dopiero wczoraj rzucili ten cf 5.9, a wczesniej byly tylko te po okolo 10k i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spamem bym tego nie nazwal, zwlaszcza ze nie zaganiam innych do kupna roweru w super ofercie, jak co niektorzy tutaj praktykuja. zdecydowalem sie na canyona, i prowadze dyskusje o ofercie canyona.

 

Nie jest to dyskusja. Setka pytań o to samo to właśnie spam. Współrozmówcom - chyba wszystkim, jak jeden mąż - nerwy już puszczają od Twojego zawodzenia. Ten wątek do tej pory mniej lub bardziej dotyczył tego, co dla osób zainteresowanych Canyonem było ważne, a więc geometria, cena, osprzęt, promocje. Jeśli chcesz zapytać, co będzie dla Ciebie najlepsze, to załóż osobny temat. Wiesz, taki z nawiasem kwadratowym. A w tym wątku daj już spokój.

 

 

 

moze pozniej,kiedy nabiore kondycji zeby jechac te bite 6h to moze gory swietokrzysie, ale to juz bedzie wypad na caly dzien, wyjazd o 6 rano i powrot kolo 12 w poludnie.

 

Albo nie masz jeszcze ukończonych 14 lat albo jesteś trollem. Albo jedno i drugie. Wskazuje na to składnia, fleksja, niezdecydowanie, ilość wolnego czasu, ilość pieniędzy, jaką dysponujesz na zakup roweru (o ile) połączony z brakiem sensu w wypowiedziach i niespójnością logiczną postów publikowanych w odstępie kilku godzin.

 

 

 

i cenowo 1.5k mniej tez nie jakos rewelacyjnie.

 

Życzę powodzenia w spodziewaniu się 90% promocji na carbon. :down:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@reba29er: zwróć uwagę, że tego CF 5.9 nie kupisz nigdzie za te 1,5k więcej. Przyszłoroczny kosztuje 7,4k przy czym na dobrą sprawę ma tylko inne hamulce. Za różnicę 2,3k można osprzęt powymieniać na full xtr.

 

plus cf 5.9 2015 wazyl 11kg

a cf 5.9 2016 wazy 11.1kg

 

wiec moze jednak te 5k za cf 5.9 to byla najlepsza oferta w tym roku, w dodatku combo, bo outlet i blackfriday.

 

ale jednak wieze ze na ta promocje

https://www.canyon.com/specials/christmas/

 

dadza rocznik 2016 i kupie kashime albo al albo cf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem mocno zainteresowany al slx 7.9 2016 , jak uważacie czy kąt główki 68,5 stopnie to nie jest przesada jak na HT ? Można porównać to do Scotta czy Ghosta gdzie jest 69 stopni, tu ciut więcej. Na ile to jest odczuwalne i jaki to może mieć wpływ na jazdę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...