Skocz do zawartości

[serwis] Wymiana uszczelek w Spinnerze Cargo


FURMAN19875

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To ci nie wiele da oring sie naciągnie za jakiś czas, lepiej by było wziąć miękki drut, np miziany i lekko skręcić ta uszczelkę, lekko, nie za bardzo. Oczywiście jeżeli uszczelki nie posiadają sprężynek w ogóle i nadają sie jeszcze do użytku.

 

Najlepiej to je wymienić na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki się nadają do użytku trzymają dobrze, tylko po około 6h jazdy po lesie (pył, troszkę błotka) amorek zaczyna zamulać. Jak są temperatury poniżej 20 stopni to się tak nie dzieje, a jak powyżej to już troszkę chłonie pyłu. Chyba się przez ciepło guma rozciąga, nie wiem. Na uszczelkach mam takie jakby sprężynki, druciki, nie wiem jak to określić.
Patrzyłem na nowe uszczelki na golenie o średnicy 34mm, to znalezłem tylko jakieś od manitou za 112 zł O_o. Jak patrzyłem ogólnie na allegro i kilku innych sklepach rowerowych, to nie mogłem znaleźć 34mm. Były praktycznie wszystkie prócz tych. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak przypadkiem trafisz na taki simmering którym będzie pasował ... to zakładaj. chyba ze milisz pojecie simmeringu i oringu :D które byś mógł założyć zamiast sprężynek jednak skoro sa tam oryginalne lepiej chyba nie będzie.

 

Wyjmij te uszczelki co masz, jedna styka, bo sa takie same i może coś dobierzesz ... aby je wyjąc podważaj śrubokrętem. Może jakieś ze skutera podejdą :D zaglądałeś na ten link co dawałem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Furman - a jesteś w stanie pokazać mi zawartość lewej goleni?

Bo ja mam taki pomyślunek co do widelca o skoku 178 mm.

Podejrzewam że sprężyna to będzie loteria więc chciałbym zrobić mu asystę powietrza by tym samym utwardzać go pod swoją wagę. Wiem że jest regulacja napięcia wstępnego ale to działa tak że upośledza pracę.

Co dalej - zastanawia mnie ten kartridż - może by go rozwiercić i zrobić otwartą kąpiel? Wspominałeś w innym temacie o tym, że jeśli szybko unosisz przednie koło to stuka tłumik - przy jakich ustawieniach kontroli powrotu tak się dzieje?

Myślę też nad zmianą skoku i zamówieniu krótszej sprężyny. by mieć do enduro skok ok 150 mm a na szaleństwa w bikeparku 178 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...