Skocz do zawartości

[Serwis] Kto serwisuje dampery fox


Didi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie ma ktoś namiary na godny polecenia serwis i nie za drogi gdzie mi zrobią fox-a RP2, sam nie chcę się bawić, rock shox-a robię sam ale amora przedniego, ale do foxa nie mam sprzętu. Tylko nie piszcie o Cult Bikes  cena mi nie odpowiada 369pln za pełny serwis, to jest prawie połowa ceny nowego RP23.

Edytowane przez Didi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ma ktoś namiary na godny polecenia serwis i nie za drogi gdzie mi zrobią fox-a RP2, sam nie chcę się bawić, rock shox-a robię sam ale amora przedniego, ale do foxa nie mam sprzętu. Tylko nie piszcie o Cult Bikes cena mi nie odpowiada 369pln za pełny serwis, to jest prawie połowa ceny nowego RP23.

Vario bike z krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się : A wiecie kto wykonał by uczciwie, nie drogo i dobrze serwis amora Rock Shox XC30 TK? 

 

A to jest spężyna czy air? Bo ja robiłem swój- tora 318 SA i jest banalnie prosty serwis.

Dzięki, Ktoś robił serwis u wspomnianego Wicha? Bo tak strach w cemno wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem u niego pełny serwis rp23 plus zmiany komór na medium. Skasował 80zł. + koszty przesyłki. Po zamontowaniu dampera wszystko chodziło cacy. Polecam go jak najbardziej.

P. S.. Jeśli komora jest napompowana azotem to nic nie stoi na przeszkodzie napompowana ją ponownie powietrzem. Mam tak już dwa sezony i nie widzę żadnej różnicy. Zalana śruba w damperze to też nie problem.

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powietrzy jest 78% azotu, najwyżej będzie trzeba podkręcić tłumienie powrotu jak będzie zimno.


Tora to faktyczne prosta konstrukcja sam swoją robiłem chyba 3 razy, a z 5 razy usuwałem uporczywe stukanie.


A co wy na to  może warto by założyć temat "Sprawdzone serwisy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komora jest napompowana azotem to nic nie stoi na przeszkodzie napompowana ją ponownie powietrzem

równie dobrze można tam wsadzić odpowiednia twarda sprężynę :P

 

Bez komentarza.

 

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 80 zł

Oryginalna wiadomość od Wicha: Oleju to nie było praktycznie wcale:), wszystko wyleciało. Wymieniłem wszystkie uszczelki razem z komorą powietrzną, łącznie z 8 sztuk i nowy olej.

Główny powód serwisu to wyciek spod pokrętła powrotu i spadek poziomu tłumienia.

Wyciekający olej a raczej syf który się do niego czepiał spowodował dodatkowo delikatne zużycie tulei w górnym mocowaniu dampera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...