Skocz do zawartości

[rower] Radon, Canyon, Trek, jaki wybrać na maratony


Aero74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nadszedł czas na zakup roweru do jazdy po lesie i w cięzkim terenie. Zdecydowałem się na koła 29calowe i z takich modeli szukam roweru. Ma mi słuzyć do ścigania się w maratonach i wyścigach XC w ciężkawym terenie, tych wyścigów w sezonie uzbiera się na pewno około 20 więc rama powinna być solidna. Nie chciałbym też kupić roweru z nietrafioną geometrycznie ramą dla mnie więc szukam u Was pomocy i opini o moich 3 faworytach.

Zalezy mi na tym by przedewszystkim trafić dobrą ramę co by była powiedzmy na lata(wytrzymała i dobra geometrią) i tylko komponenty można w niej zmieniać co jakis czas.

Najpierw moje wymiary: 183cm wzrostu, noga to 87cm a waga 74kg.

 

Te 3 pozycje wydają się solidnymi firmami więc jeden z nich prawdopodobnie trafi do mnie :icon_cool:

 

1 Radon ZR Race 8.0

   http://www.radon-bikes.de/xist4c/web/ZR-Race-29-8-0_id_25115_.htm#geometrie

   rozmiar 18 bądź 20

2. Grand Canyon AL SLX 8.9

   https://www.canyon.com/_pl/mountainbikes/bike.html?b=3175#tab-reiter2

   rozmiar L(19)

3. Trek superfly Alu

    http://www.bikekatalog.pl/2013/rowery/1206/foto:2/

   rozmiar 19 cali

 

Nie mam tutaj zdecydowanego faworyta a cenowo dwa pierwsze są na podobnym poziomie, Trek po posezonowym rabacie jest sporo tańszy.

Napiszcie czy któryś z nich całkowicie odpada czy jednak każdy jest ma plusów więcej niż minusów.

Edytowane przez Aero74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 19 cali bo najbardziej pasuje do twojego wzrostu.

czyli dla mnie zostaje Canyon i Trek.

Canyon wiadomo osprzęt, rama, wykonanie - pierwsza klasa. Ale Canyon jest stosunkowo krótki i wysoki (przekrok 5 cm wyżej niż w Treku, auć, może zaboleć przy wywrotce na maratonie).Dodatkowo jeśli Trek jest sporo tańszy i możesz np. wymienić koła na lepsze, to już nawet nie trzeba wspominać, że Trek daje dożywotnią gwarancję na ramę pierwszemu właścicielowi.

Jeśli chodzi o geometrię Superfly to patenty Garry Fischer, także cieżko o lepsza rekomendację.

dla mnie Trek, ale sam mam Superfly'a w wersji full. Długo kusił mnie Canyon, ale po rabacie u Treka (rabat 35%) cenowo się zrównały, geometria i dopasowanie przeważyły na korzyść Treka.

Edytowane przez Snoop29er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek ma slaby osprzet, te dwa pozostale porownywalne. Mam podobny wzrost i wybralem Canyona rozm. L (inny model), Radon tez ciekawy tyle ze tu pewnie "20 musialbys brac. 

Moze to trywialne ale sprzet sie musi podobac, a skoro sa podobne pod wzgledem osprzetu to moze to Ci pomoze w podjeciu decyzji  :)

Edytowane przez Pulse
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyona mogę polecić, zwrotny jak na 29era i bardzo stabilny na zjazdach. Świetne wybalansowanie właściwości. Jak przed kupnem tego roweru wszyscy mnie wyprzedzali na zjazdach, tak teraz mnie nikt nie wyprzedza :).

&

wcześniej też miałeś 29er? bo generalnie wszystkie 29er'y są stabilniejsze na zjazdach i szybsze:)

Edytowane przez Snoop29er
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mondraker po przecenach by Cię zainteresował - http://mondraker.pl/oferta/rowery/xc-29er/podium-carbon-29er.html ? - rama 19 w sam raz.

Jeśli nie - to ROSE obecnie ma sprzęt który bije na głowę radona/canyona i treka w podobnej cenie - http://www.rosebikes.pl/bike/rose-mr-ride-2-29-2014/aid:652771 - z tym że rozmiar ramy nie będzie Ci raczej pasował bo to 18 i 20 - a 183 to tak na styku tych dwóch rozmiarów(najlepsza by była 19-stka).

 

Edytowane przez Avatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mondraker po przecenach by Cię zainteresował - http://mondraker.pl/oferta/rowery/xc-29er/podium-carbon-29er.html ? - rama 19 w sam raz.

Jeśli nie - to ROSE obecnie ma sprzęt który bije na głowę radona/canyona i treka w podobnej cenie - http://www.rosebikes.pl/bike/rose-mr-ride-2-29-2014/aid:652771 - z tym że rozmiar ramy nie będzie Ci raczej pasował bo to 18 i 20 - a 183 to tak na styku tych dwóch rozmiarów(najlepsza by była 19-stka).

 

Ten model Rose wygrał test porównawczy w Magazynie Rowerowym. Ujeżdżał go Dario Poroś i M-ka mu pasowała, a gość ma koło 185 cm wzrostu. Może wypada zmierzyć wewnętrzną stronę nogi jak w szosie. Rose daje 2 lata gwary na komponenty także jeśli się bierze udział w zawodach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

canyon nie ma prawa byc stabilny na zjazdach wsrod rowerow na kolach 29", ale ogolnie jako rower jak najbardziej, szczegolnie z nieprzesadnie lekkimi kolami i w miare szeroka kierownica...tak sie ma umiejetnosci, to niewiele trzeba, jak ich brak to nic nie pomoze :)

 

rose w rozmiarze m mialby pasowac czlowiekowi o, tak sie sklada, moim wzroscie (188)? testowalem elke i byla na styk, ogolnie super rower, dosc komfortowy, ale nie wiotki....mondraker byc moze najsztywniejszy ht na rynku, jesli mowa o mufie, baaardzo polecam - jesli ktos zaakceptuje wyglad i przekrok to rama praktycznie bez wad, bo w najnizszej specyfikacji kola az prosza sie o zmiane, ale wzrost autora rzuca go miedzy rozmiary, wiec bym odpuscil z uwagi na trudnosci z dopasowaniem pozycji

Edytowane przez nabial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wybiorę rower z tej trójki ewentualnie z inny model(canyon) skoro nabiał odradza foxa ;)  tylko nie wiem czy reba(trek) jest od niego lepsza bo sid radona pewnie tak...

Właściwie to żaden z tej trójki nie ma zdecydowanego przeciwnika zatem wnioskuję że wszystkie ramy są solidne i na maratonach i wyścigach XC sobie poradzą?

Radon ma chyba najlepsze komponenty i jest niemalże nie do zajechania jednak kolor i rozmiarówka nie do końca mi pasują.

Canyon dobre komponenty i świetna geometria ramy ale słabszy amor i cenowo najdroższy(chyba znowu podrożały) więc też ma jakieś minusy.

Trek to przecież Garry Fischer, chociaż nie miałem z nim nigdy do czynienia, ale wydaje się solidnym rowerem no i cena najniższa bo mam 30% rabatu jednak słabo wyposazony ale i to z czasem mozna zmienić :icon_lol:

Ciężko na któryś się zdecydować ale Trek może za długo nie czekać na mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabiał, może inaczej: Canyon to jedno z najlepszych wypośrodkowań między stabilnością i zwrotnością, faktycznie wiele innych ram 29er przy Canyonie ma zwrotność tramwaju ;). Nie żebym miał jakieś neofickie zapędy, przeciwnie, z fanatyzmu względem marki wyrosłem jakieś 3 lata temu. Obecnie szukam po prostu dobrego roweru do ścigania w umiarkowanej cenie. Ale Canyon dla mnie to najlepszy rower na jakim jeździłem jak do tej pory. Na technicznych odcinkach całkiem zwrotny, na szutrach jedzie się na nim jak na motocyklu crossowym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie neguje twoich odczuc, tylko sugeruje, ze wlasnie wynikaja one z porownania do poprzednich rowerow - jakbys teraz na golonce zjazd zrobil na epicu czy sparku to bys stwierdzil, ze warto zamontowac owiewke na kiere :) ja dzis siadlem na fulla po dluzszej przerwie to czulem sie niezniszczalny, kiedys na 26 ht jakos sobie radzilem i nie narzekalem, a teraz bym sie zabil na 1. zakrecie, bo jakbym pociagnal kierownice to 360* jak nic :D

 

reba vs sid? tj rozwazanie pt czy czerwone porsche jest szybsze od zoltego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reba vs sid? tj rozwazanie pt czy czerwone porsche jest szybsze od zoltego

 

Ja bym jednak plusik dał rebie bo na zjazdach lubię zapomnieć że mam hamulce więc wytrzymalszy amor by mi się przydał(czytałem że jest niemalże pancerny)

Jako że roweru nie oszczędzam to zalezy mi na wytrzymałej ramie no i dobrze wybierającym amorku :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sid od Reby nie różni się zbytnio wytrzymałością, generalnie to są bardzo podobne amortyzatory. Cały  sezon przejeździłem na Sidzie, 25 startów i to jest naprawdę kawał widelca :).

 

nabial, w ht 26 cali najgorsze są te kierownice wygięte w dół :)

(takie odczucie mam teraz zawsze jak chwycę w ręce prostą kierę po kilkumiesięcznym używaniu giętej ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek to przecież Garry Fischer, chociaż nie miałem z nim nigdy do czynienia, ale wydaje się solidnym rowerem no i cena najniższa bo mam 30% rabatu jednak słabo wyposazony ale i to z czasem mozna zmienić :icon_lol:

 

"Przecież Gary Fischer" oznacza rower ze specyficzną geometrią. I tendencją do pękania dodałby ktoś złośliwy, aczkolwiek to już raczej historia. 

 

Powótrzę, bez objechania bym nie brał. Radon i Canyon mają bezpieczniejszą geo, w sensie że mniej ryzykowną przy zakupie bez przymiarki.

 

Co do widelców, nie wiem jak jest teraz, ale w czasach gdy ujeżdżałem Rebę była budżetową wesją SIDa. A SID był sprzętem do ścigania, co oznaczało że wybierał tylko to co musiał.  Czyli byłby najlepszym wyborem dla kogoś kto chce lekko i używa roweru do sportu.  Ale uczciwie mówię, że nie jeździłem na aktualnych wypustach, zwłaszcza SoloAir, więc nie wiem czy to dalej aktualne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie - to ROSE obecnie ma sprzęt który bije na głowę radona/canyona i treka w podobnej cenie - http://www.rosebikes.pl/bike/rose-mr-ride-2-29-2014/aid:652771 - z tym że rozmiar ramy nie będzie Ci raczej pasował bo to 18 i 20 - a 183 to tak na styku tych dwóch rozmiarów(najlepsza by była 19-stka).

 

 

Rzeczywiście ma dobry osprzęt i prezentuje się elegancko, ale rama jest bardzo krótka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z którym jezdzę ma rosa ale jakiś wypust z nazwą redbulla na ramie(nie moglismy tego nigdzie znaleźć w sieci). Jeździ mu sie tym bardzo dobrze i widać że solidny jest to rower, tyle że on ma 26 calowy rower i ramę 18. Przejechałem się nim i czułem że jest mała dla mnie więc jak już to 20 calowa musiała by być pod 26 calowe koła a w 29er to chyba też.

Jednak jakos specjalnie ten Rose nie przewyższa Canyona i Radona no może tylko w cenie... ;) a pozatym są na podobym osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1

 



Mój kolega z którym jezdzę ma rosa ale jakiś wypust z nazwą redbulla na ramie(nie moglismy tego nigdzie znaleźć w sieci). Jeździ mu sie tym bardzo dobrze i widać że solidny jest to rower, tyle że on ma 26 calowy rower i ramę 18. Przejechałem się nim i czułem że jest mała dla mnie więc jak już to 20 calowa musiała by być pod 26 calowe koła a w 29er to chyba też.

 

A co ma jakiś Rose 18" koło 26" do Radona 18" koło 29" ? - całkiem bezsensowne zestawienie  ... wsiadasz na rower który chcesz kupić (albo jakiś bardzo zbliżony), a jak nie to idź do wróżki :woot:
 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma jakiś Rose 18" koło 26" do Radona 18" koło 29" ? - całkiem bezsensowne zestawienie  ... wsiadasz na rower który chcesz kupić (albo jakiś bardzo zbliżony), a jak nie to idź do wróżki :woot:

 

Ja w żadnym wypadku nie chcę 26 calowego roweru a wspomniałem o tym Rose odnośnie propozycji dla mnie jaka tutaj padła na forum. Moja wypowiedz odnosnie 26 calowego Rosa to tylko ogólna sugestia że to podobnie jak Radon i Canyon dobra i solidna firma...niemiecka firma :icon_cool: :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z którym jezdzę ma rosa ale jakiś wypust z nazwą redbulla na ramie(nie moglismy tego nigdzie znaleźć w sieci). Jeździ mu sie tym bardzo dobrze i widać że solidny jest to rower, tyle że on ma 26 calowy rower .

Rowery produkowane przez Rose kiedys nazywaly sie Red Bull. Od paru lat są pod nową nazwą, obecna seria to nowe konstrukcje lub poprawione w stosunku do zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...