Skocz do zawartości

[amortyzator] Epicon - dlaczego tak drogo w tym sezonie?


kns3k

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu przedniego amorka. Wybór padł na Suntour Epicon. Skuszony stosunkiem cena/jakosc w przeczytanych postach.
Ceny oscylowaly w granicach 450-500pln.

Obecnie przeszukujac oferty sklepów internetowych nie ma Epicona w takiej cenie.

Stad pytanie. Jakie nastapily zmiany, że nagle amorek skoczył do ceny min. 699pln?

Wiem, że sezon itd. Ale różnica w cenie jest dosyć odczuwalna.

Czy macie doświadczenia z podobnym skokiem ceny? Czy spodziewać sie zimowego spadku i wtedy zainwestowac w Epicona?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena była niższa  nie tylko ze względu na wyprzedaże, te same modele z tych samych roczników są teraz drogie jak h.... Poszła w górę również z powodu popularności amortyzatora.

Dystrybutorzy, sklepy, itp zwietrzyli interes.

Poczekaj jeszcze troszkę, sezon i tak się kończy i dłub w necie (nie tylko w Alledrogo!!!), coś może uda ci się wygrzebać.

Wiem z wlasnego doświadczenia że można znalezć okazję,trzeba tylko być cierpliwym i systematycznym.

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie będę czekać.  Chodziło mi o sam fakt, skąd tak wielka zmiana. Było to dla mnie nieco niezrozumiałe. A chciałem własnie zacząć zabawe z gazowcami;)

Znalazłem opróćz allegro sklepy internetowe z cenami na poziomie 459pln. Jednak zaraz po moim kontakcie czy nadal towar dostępny, szybko opdpowiadali, że niestety nie mają na stanie, oraz bardzo szybko oferta znikała  ze strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bajki o rzekomej zachłanności dystrybutora czy sklepów, nawet na ebayu Epicony mocno poszły do góry (wychodzi prawie 700zl)

Wyprzedażowe epicony miały po 3-4 lata a to z pewnością dobrze nie wpływa na amortyzator. Z resztą sprzedawcy na allegro naprawdę nie mieli z tego kokosów.

 

Możesz szukać okazji ale tak jak wspomniano epicon jest mega popularny i raczej żaden sprzedawca nie zaproponuje jakiegos dużego rabatu

Edytowane przez miskov17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bajki o rzekomej zachłanności dystrybutora czy sklepów, nawet na ebayu Epicony mocno poszły do góry (wychodzi prawie 700zl)

Wyprzedażowe epicony miały po 3-4 lata a to z pewnością dobrze nie wpływa na amortyzator. Z resztą sprzedawcy na allegro naprawdę nie mieli z tego kokosów.

 

Możesz szukać okazji ale tak jak wspomniano epicon jest mega popularny i raczej żaden sprzedawca nie zaproponuje jakiegos dużego rabatu

Nie po 3-4 lata, bo był to roczniki 2011. I to można sprawdzić nawet po kodzie na amorze. Swojego kupiłem na wiosnę tego roku, czyli w ostatnim momencie, kiedy były dosyć tanie, i wtedy miał jakieś 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz bajki o rzekomej zachłanności dystrybutora czy sklepów, nawet na ebayu Epicony mocno poszły do góry (wychodzi prawie 700zl)

Wyprzedażowe epicony miały po 3-4 lata a to z pewnością dobrze nie wpływa na amortyzator. Z resztą sprzedawcy na allegro naprawdę nie mieli z tego kokosów.

 

Możesz szukać okazji ale tak jak wspomniano epicon jest mega popularny i raczej żaden sprzedawca nie zaproponuje jakiegos dużego rabatu

Jakie 3-4 lata.... :laugh:

Moj był roczny jak go kupowałem i dałem za niego 450zł z przesyłką. Treaz możesz kupic taki sam za +250zł. To co, zdrożał jak wino od leżenia na półce.

A na ebayu czy gdzie tam indziej to co ludzie ulepieni z innej gliny sprzedają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Roonin, to znajdź mi dostępnego realnie SF11. Powodzenia

 

 

Przeczytaj jeszcze raz temat na spokojnie, może doczytasz.

http://allegro.pl/sr-suntour-epicon-r-l-d-100mm-2011-czarny-bialy-i3569963336.html

Specjalnie się nie wysilałem, jak bym poszukał jeszcze coś bym znalazł.

Powiedzmy że ten z manetką był kapkę droższy ale nie tyle :woot:

Widać nabrał mocy leżąc na półce ;)

Edytowane przez Roonin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizować nie ma z czym. SF11 miały pokrętło czerwone, plastikowe. SF9 metalowe. Tyle, że to w zasadzie jedyna różnica.

 

Nie rozumiem podejścia "Czemu tyle kosztuje?". Rok temu był boom na Epicony, bo były w dobrej cenie, sprzęt zebrał kolejne dobre opinie, więc na ten rok ceny skoczyły w górę. Przyjdzie zima, pewnie trochę spadną. To i tak nadal najtańszy tak dobrze oceniany ogólnodostępny powietrzny widelec o tak niskiej wadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemizować nie ma z czym. SF11 miały pokrętło czerwone, plastikowe. SF9 metalowe. Tyle, że to w zasadzie jedyna różnica.

 

Nie rozumiem podejścia "Czemu tyle kosztuje?". Rok temu był boom na Epicony, bo były w dobrej cenie, sprzęt zebrał kolejne dobre opinie, więc na ten rok ceny skoczyły w górę. Przyjdzie zima, pewnie trochę spadną. To i tak nadal najtańszy tak dobrze oceniany ogólnodostępny powietrzny widelec o tak niskiej wadze.

No tak mój ma też czerwone plastikowe tylko...... Trzeba by wysłać zapytanie czy zdjęcie jest adekwatne do towaru bo u niego już nie raz tak było że fotka była z du..... wzięta. Skoro pisze ze ma 2011 to nie myślę żeby aż tak w ciula walił bo by się sypał negat za negatem.

Poza tym powiedzmy że one faktycznie są starsze, no to cena jest tym bardziej absurdalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi negatywami różnie bywa. Jeden  się nie zna, drugi boi się dostać go w odwecie, trzeci ma gdzieś różnice między danymi egzemplarzami, a czwarty zwyczajnie omija danego sprzedawcę. Wystarczy spojrzeć na opinie o kontach handlarzy podróbkami.

 

Natomiast, jak mówię, moim zdaniem cena nie wzięła się znikąd. U dystrybutora LOR (odpowiednik starego LOD) kosztuje 899zł, a RLR (analogicznie) 959zł.  W 2011 roku LOD kosztował 649zł, a RLD 699zł. W 2012 odpowiednio 699zł i 799zł. 200zł różnicy - zdaje się, że jakoś tak się to dawniej chyba też trzymało. Skoro stare modele utrzymały się w magazynach do dzisiaj i kosztują mniej niż najnowsze wersje, i tak znajdą nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...