Skocz do zawartości

[błotniki]


Patryk1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wiem że typowe do 29 calowych kół są:

- TOPEAK Defender XC1 & CA11,

- SKS Shockblade II & X-blade,

- SIMPLA Hammer 2 SDE

 

1. Czy są jeszcze jakieś innych firm?

2. Czy jak zakupię SKS Grand D.A.D. & M.O.M. są przeznaczone do 26 cali to nie będzie problemu z zamocowaniem i poprawną funcjonalnością w 29er?

3. Błotniki z punktu 2  w najwęższym miejscu jaką mają szerokość gdyż opony posiadam o szerokosći 2.25 ?

 

Proszę o odpis i porady.

 

Pzdr.

Edytowane przez Patryk1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

2. Czy jak zakupię SKS Grand D.A.D. & M.O.M. są przeznaczone do 26 cali to nie będzie problemu z zamocowaniem i poprawną funcjonalnością w 29er?

 

Będzie problem. Będzie za krótki. Ćwiczyłem taki układ.

 

Kup lepiej jakiegoś dedykowanego 29-erom:  http://www.sks-germany.com/?l=en&a=products&r=29er&filtergroup[]=106

 

A na tył najlepiej : http://www.zefal.com/en/mudguards/223-deflector-rm29.html

 

Mam wersję 26" i była pod Wielką Kiszkę minimalnie za krótka. Domowym sposobem przedłużona, działa znakomicie do dziś.

 

Testowane na przełomiepiździernika i liściopada w baaardzo mokrym i miejscami masakrycznie błotnistym Lake District.

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Dashboard jest za krótki do Wielkiej Kichy. Oczywiście będzie pasował ale też będzie gorzej chronił.

 

Dla 29-erów jest model Shockblade 28+29 Odrazu odpowiednio dłuższy...

 

Jak masz już Dashboard'a to poprostu go przedłuż chałupniczo i bedzie git. Jak nie masz kup odrazu dedykowany.

 

Osobiscie do 29-era wybrałbym SKS Sockblade 28+29 na przód i Zefal RM29 na tył.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej :)

 

Zdecydowałem się póki co na SIMPLA Hammer 2 SDE w bardzo dobrej cenie w stosunku do innych.

Pomyślałem sobie na początek, ale jeszcze nie miałem okazji przetestować na mokrym/błotnistym.

Byłem przekonany że będzie ten zestaw brzydko wyglądał na moim Unibike Evo29 ale... wygląda naprawdę dobrze :)

Jak zrobie fotki to wkleję.

 

Pitu

 

Dzięki za linki, nawet nie widzialem że sa jeszcze inne firmy produkujące do 29er a okazjuje się że są :)

Tylny błotnik z RacePac wyśmienity szkoda że nie ma w tej serii także przedniego ale całościowo co pod ramę kierownicy :(

Te dokładane na rame skośną nie dla mnie.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

Jak będziecie mieli znali inne firmy to wklejajcie linki.

Ja mam nadzieję że w przyszłym roku producenci wypuszczą nowe modele i w końcu sposoba się mi jakiś zestaw na tyle by sobie kupić i być w 100% zadowolonym.

pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie chciałbym wrócić do tematu, ponieważ wczoraj się przejechałem i duża ilość błota wylądowała na mnie:)

Zastanawiałem się nad Shockblade 28+29 na przód oraz Crud Race pack 29er na tył lub Zefal RM29, ostateczność x-blade 28+29.

 

Co polecacie jako najskuteczniejszy komplet, z miłą checią zamontował bym na stałe z tyłu jakiś błotnik, bo na tylnim trójkącie posiadam poprzeczkę z możliwość przykręcenia śruby, wiec i tego typu błotnik by pasował http://simpla.pl/produkty/start/item/8-raptor-sdl

 

Najbardziej pancerny zestaw to: DeFender™ XC1/XC11-29er, ale czy skuteczny, bo mega drogi:)

 

 Z góry dziękuję za uwagi i opinie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Powiadasz...

 

A to ciekawe bo Lord w ostatnia niedzielę śmigał na pełnych błotniolach i jakoś nic nie padło, rozwaliło się czy wkręciło permanentnie...

 

10724943114_ddc72bef10_o.jpg

 

A darliśmy sie przez błocka, krzuny i inne zatrzymywacze...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to do pierwszego wkręcenia się nie wkręca, jednak w końcu jest ten pierwszy raz, zmieliłem sporo błotników, drutów, a raz kolega latał po patyku, kiedy wciągnęło błotnik tył na przód ( no nie ten z tylnego koła na przednie tylko tył przedniego wyszedł sobie przed widelec...)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak mówią, że zawsze jest ten pierwszy raz. Wypadało by Kazę zapytać jak długo już z pełnym obłotniczeniem tuła sie po okolicy, ale w/g mojej pamieci i wyliczeń bedzie tego circa 2 roki na przynajmniej 2 różnych ramach...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

SKS Blumels, 28" ma szerokość 65mm czyli do 2.2 cala powinno poradzić spokojnie. Z reszta jak mi się zdawa Kaza właśnie takowe zaposiada...

 

http://www.bike-discount.de/shop/a63551/bluemels-set-28-65mm-black.html?lg=en&cr=GBP&cn=gb&gclid=CIK216K4rrMCFczHtAodHC0AVQ

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKS Blumels, 28"

Potwierdzam, że spokojnie obejmuje oponę 2.25 . Trudno je dostać w Polsce , szczególnie chlapacze.  Mam taki nowy komplet  o szer. 65mm z  dedykowanymi chlapaczami (jeden zapasowy) oraz uchwytem metalowym . Zestaw nigdy nie zamontowany w org.opakowaniu. Przyzwyczaiłem się do innych tej samejfirmy. Ale to już nie ta sama ochrona. W/w chętnie sprzedam(160) Info na PRIV'a.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazzz, czy to 160 to cena?

W sklepach błotniki są za około 100zł, skąd tak wysoka propozycja?

SKS to "fajna" firma. Kupując błotniki dostaje się tylko kształtki i druty. Chlapacze są dokupowane osobno, oczywiście w słusznej cenie. Nie ma ich w komplecie.  Te błotniki w tej szerokości są bardzo trudne do dostania. I przekona się o tym każdy, kto zechce je zakupić. Węższe są znacznie tańsze i w każdym sklepie. Ja za zestaw dałem ponad  200. Ale długo czekałem i wcześniej kupiłem inne błotniki. Głupio było mi wycofać się z wcześniejszego zamówienia. 160 to promocja. Te  z DE są w fajnej cenie, ale trzeba dodać   przesyłkę. Ale dla chcącego możliwe do przełknięcia.

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja z podanego sklepu jest naprawdę interesująca. Ja kupiłem w innym miejscu i w takiej cenie jak podałem. I oczywiście na początku sezonu. Mój zestaw ma 3 chlapacze i 2 metalowe uchwyty mocujące. Więc wychodzi około 150-160. Podobnie jak w tym sklepie. Obecnie przy takim zakupie kierowałbym się do w/w sklepu. Cena taka, że polecam dokonanie zakupu właśnie tam. Ale może okazać się, że oferta "sobie wisi bez pokrycia". Sklepy często nie aktualizują ofert. Pamiętam moje zeszłoroczne poszukiwania roweru.

Ps. Jeszcze jedna uwaga. Te błotniki były w katalogu SKS na 2012. Z tego co pamiętam, na 2013 już nie było ich w ofercie katologowej. Możliwe, że firma wycofała się z produkcji. Jeżeli jest ktoś zdecydowany na kupno to warto zrobić to teraz. 

 

 

Edytowane przez bazzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...