Skocz do zawartości

2-gi punkt regulaminu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Świeżak jestem. Internet mam od kilkunastu lat, z komputera korzystam już ze 30 lat ale problem z którym się zwracam po prostu mnie przerasta :)

 

 

Prowadzona jest dyskusja w jakimkolwiek dziale - i zgodnie z zasadą netykiety - jeśli odpowiada się na ostatni post - nie umieszcza się w nim cytatu poprzedniej wypowiedzi. W tym celu na forum znajdują się dwa przyciski pod postami: odpowiedz i cytuj. Mechanika znana mi z kilku wielkich for internetowych jest taka, że (co logiczne) - cytuj powoduje przeniesienie do okna odpowiedzi na post, jednocześnie umieszczając w nim wypowiedź poprzednika którego chcemy zacytować. Z kolei "odpowiedz" powinno przenieść mnie do pustego okna edycji postu - bez umieszczania jakiegokolwiek cytatu. No i kurka wodna u mnie to nie działa. Czy kliknę "cytuj" czy "odpowiedz" - pojawia mi się cytat postu na który chcę odpowiedzieć. 

 

Czy nie uważacie, iż jest to nielogiczne rozwiązanie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest logicznie, gdy klikasz na "odpowiedz" chcesz odpowiedzieć na ten konkretny post. Żeby odpowiedzieć i tak trzeba (a przynajmniej powinno się)  przeczytać cały temat i odpowiedzieć dopiero pod ostatnim postem. Mnie bynajmniej to jakoś nie przeszkadza, nie wiem jak innym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja jestem generalnie forumowym maniakiem i po przejściu na to forum miałem ogromne problemy z przystosowaniem się do tego nieintuicyjnego rozwiązania.

 

Odpowiedź klikana na dole (bo temat czyta się zazwyczaj od góry do dołu!) powinna dawać puste okno na odpowiedź, szczególnie, że moderacja tutaj wręcz fanatycznie żeruje na osobach, które się pospieszą i wpadną w pułapkę z tym dziwnym cytowaniem pełnego ostatniego posta. Wiadomo, człowiek przypilnuje się 30 razy, ale w końcu, jeśli dużo udziela się na forum, może się pomylić.

 

Ja nadal w profilu mam ostrzeżenie za to okropne wykroczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem. Na forum jest opcja odpowiedzi, która faktycznie działa tak jak powinna, nazywa się "Dodaj odpowiedź", problem w tym, że jest na górze, a nie na dole strony. Ta odpowiedź na dole strony automatycznie cytuje ostatni post - co jest zabronione i można wpaść jeśli za każdym razem nie będzie się tego samemu kasowało.

 

Edycja: A teraz, załapałem, że z tym punktem to do mnie. Mam jedno ostrzeżenie za cytowanie ostatniego posta i jedno za to, że w jednym z parunastu stworzonych przeze mnie tematów zapomniałem o klamrach... W ogóle kryminalista ze mnie, że hej i dziwię się, że jeszcze pozwala mi się pisać na tym forum :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie już wszystko jest jasne, mechanika strony nie działa intuicyjnie i na dodatek motyw forum jest niezbyt czytelny.

 

Po pierwsze "Dodaj odpowiedź" znajduje się nie bezpośrednio pod rozmową a oddalona jest o sekcję "podobne tematy", dlatego dla newbie na forum nie od razu to okienko widać.

 

Po drugie forum ma jasny layout, białe tło na którym ramka odpowiedzi w "Dodaj odpowiedź" nie wyróżnia się w żaden sposób.

 

 

Też jestem forumowym bywalcem, przeglądam i aktywnie uczestniczę w życiu kilku największych forów w sieci i jakoś sobie radzę. A tutaj jest po prostu inaczej, trzeba przywyknąć. Temat założyłem właśnie ze względu na to, że często spotykam się z ostrzeżeniami moderatorów za 2-gi punkt regulaminu a samo odpowiadanie tak aby było z regulaminem zgodne - uważam za utrudnione względem każdego skryptu forum z jakim się do tej pory spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli poprzednia wypowiedź zawiera fragment do jakiego chciałbyś sie odnieść wystarczy daną frazę zaznaczyć myszką a opcja cytuj pojawi sie sama

nbqf.jpg'

Natomiast do innych postów wyżej można używać innych opcje jednak pamiętajmy że jak ktoś walnął wypocina na pół strony głupota jest to kopiować by sie pod tym podpisać np "ja mam tak samo, czym myślę tak samo" bo to zwyczajnie zaciemnia forum i utrudnia korzystanie. Wg mnie opcja z zaznaczaniem myszką jest najlepsza i ja tylko z niej korzystam. :P

 

Dodatkowo mamy pełny edytor tekstu, można nawet jak sie zacytuje całość usunąć tyle ile potrzeba, użyć można do tego włącznika BBCode znajdujący sie na samej górze okienka po lewej stronie zaraz obok gumki.

aj3v.jpg

Niestety mało kto zwraca w ogóle uwagę na to co napisał i często jest tak ze błędów i innych krzaków jest tam tyle co nie miara, to tak mówię ogólnie żeby nikt nie pomyślał ze mam kogoś konkretnego na myśli :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że na wszystko jest sposób i nawet nie chcę przesadnie marudzić, bo da się przyzwyczaić (u mnie po jakichś stu postach :D), po prostu zgadzam się z autorem, że na forum czyhają pułapki - szczególnie na ludzi, którzy przyzwyczaili się do korzystania z innych for :)

 

Domyślnie człowiek po przeczytaniu całego tematu szuka opcji odpowiedzi w okolicy ostatniej wypowiedzi, a tutaj ten guzik automatycznie cytuje całego ostatniego posta, przez co można wpaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeglądarce Firefox działa magiczny skrót, CTRL+END, który przenosi na dół strony, prost do okna odpowiedzi... Jedyny trud, który trzeba sobie zadać, to kliknąć w pole edycji, by aktywować kursor. Wydaje mi się, że za chwilę temat urośnie do rangi problemu nie do przebrnięcia. Forum działa tak jak działa. Dla mnie co najwyżej przycisk "Cytuj" mógłby zmienić nazwę na "multicytat", "zaznacz", albo coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...