Skocz do zawartości

[Rower] Decathlon Rockrider 8.1


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Moim zdaniem musiszz sie powaznie zastanowić, bo ten rower po prostu nie jest do tego przystosowany. Sakwy generują dosc duze obciazenia i mocowanie bagaznika powinno to dobrze znosić. O ile pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Kusi mnie jednak Cena/Osprzęt, dość dobry amortyator, co do jakości Decatlonu nie wiem, ale jak czytam posty po forach to raczej pochlebnie się wypowiadają na ten temat, również nie ma większych problemów z gwarancją, jeśli coś się pochrzani.

Co do sakw, na codzień nie będe z nimi jeździł, czy też z bagażnikiem, lecz na przyszłość wychodzę, na dłuższe 3 dniowe wycieczki np.

Edytowane przez Marciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagaznik na sztyce i sakwy to raczej nienalepszy patent - mala obciazalnosc zalecana plus ruchliwosc calosci jesli sakwy sa wypelnione.

Mam bagaznik Topeaka i nawet mocne zapiecie mocowania przy troche gwaltowniejszych manewrach przekreca bagaznik od osi roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem dziś wymiary tylnego trójkąta w 8.1

 

Odległość od środka osi suportu do środka osi tylnego koła wynosi dokładnie 425mm

kąt główki ramy to 71o a kąt podsiodłowy to 730 (to wyszperałem w necie)

 

Wychodzi na to że mamy ramy o idealnie klasycznej geometrii do wyscigów XC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jaki jest tam zamontowany Amortyzator?

 

Rockshox Recon ze sprężyną powietrzną? trzeba dopompowywać amortyzator?

 

ps. Słyszałem że są dwie wersje tego amortyzatora, może wiedzą ci którzy użytkują ten rower.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też posiadam RR8.1, tylko starszy model (był jeszcze z juicy 3). Dużo modyfikacji za mną(karbonowy widelec, koła 650b, elixiry 5 i parę pomniejszych), ale nadal jestem z niego zadowolony. Przede wszystkim świetny napęd i dobra geometria ramy.

Przejeździłem nim 2 sezony startów xc i maratonów.

Witam. Chciałbym dowiedzieć się więcej w temacie większych kółek w tym rowerze. Czy jest wystarczająca ilość miejsca w tylnym trójkącie na większą oponę, tzn. czy nie zbiera się błoto i czy większe koło nie pociągało za sobą wymianę amortyzatora na 27,5''?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tylną opona nie powinno być problemu, ale między amorkiem a opona lubi się zbierać błoto nawet na standardowych oponach.

 

Wysłane z mojego HTC One V przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...