Skocz do zawartości

[amortyzator] DT SWISS XRM100


Fubu00

Rekomendowane odpowiedzi

Stronkę wcześniej durnykot napisał "brunox strata hajsu" dlaczego?? Jestem nowym posiadaczem XCR 100 i pewien czas nawet nie wiedziałem czy można go stosować,niektóre amorki nie trawią teflonu i zastanawiałem się nad jakimś sylikonowym preparatem...(PS: dla mnie brunox to raczej środek do czyszczenia po jeździe a nie poprawiacz pracy). Często trzeba zaglądać do tego amorka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem inny rower, także nie mam zawieszenia na DT ani z przodu ani z tyłu. Nie wiem czy to lepiej czy gorzej, w każdym razie nie będę już mógł w temacie DT się wypowiedzieć. Ze względu na pomoc, jaką od tej społeczności otrzymałem, czułem się w obowiązku poinformować o tym fakcie, może ktoś czekał na newsy apropo amorków z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Stronkę wcześniej durnykot napisał "brunox strata hajsu" dlaczego??

Dlatego,że ponieważ bo ... Brunox ma tendencję do wymywania brudu z uszczelek kurzowych,ale oprócz brudu wymywa olej z gąbeczek olejowych,co może doprowadzić do pogorszenia pracy amorka. Poza tym nowoczesne amorki nie potrzebują tego typu specyfików - wystarczy wilgotna szmatka.

Brunox zdawał egzamin przy amorkach smarowanych smarem stałym- ten system jest obecnie bardzo rzadko spotykany ( chyba tylko w bardzo tanich amorkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dt Xcr100,twin shot,"zepsuta" manetka,model climb-działa,a przerzucając na 2 tryb(blokada beton) od razu odskakuje,jakby naciąg blokady był za mocny i ją wyrywał,manetka rozbierana-działa,na sucho i z obciążeniem do pewnego momentu działa(wszystko ładnie się zazębia/zachodzi i trzyma) więc nie wiem co jest,zupełnie nie mam pojęcia.Skakałem chwilę na zablokowanym amorku po schodach(w górę) i chyba go odblokowało,ale wątpię by to go uszkodziło,czy można jakoś wyregulować moc naciągu przez gniazo podczas blokowania?? Luzowanie linki itp nic nie daje...??? Blokady normalnie działają(kamień także jak przytrzyma się palcem) Ktoś,coś??

 

PS:Naprawiłem,ale nie kasuje dla potomnych,w manetce jest taka blaszka która trzyma zablokowany cyngiel i jego szynę,trzeba go tam odpowiednio docisnąć poprzeczną śrubką imbusową by trzymał sprawę,w moim przypadku wkręciłem drugą identyczną śrubę z 2 str by ją odpowiednio ustawić i docisnąć,kwestia pokombinowania i sprytu..... 

Edytowane przez Kudlaty01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...