Skocz do zawartości

[amortyzator] RST first Air 29er-luzy


dofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!
Mam problem z amortyzatorem RST First Air 29er. Jestem jego właścicielem od jakiś 3/4 miesięcy. Przejechałem na nim około 1000km( na co dzień ujeżdżam szosówkę). Po około 600km pojawił się luz na amortyzatorze. Początkowo myślałem że to looz na sterach albo hamulce nie trzymają, ale po głębszej analizie doszedłem do wniosku , że za owy looz jest winny amortyzator. Nie jest może olbrzymi, ale jest wyczuwalny. I tu moje pytanie jak się odnosi mój problem do gwarancji. Czy jest sens próbować reklamować? Dodam że nie katowałem bardzo RST-eka, większość płaski teren, ścieżki, a sam nie ważę bardzo dużo( 78kg). 
 

Edytowane przez dofik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak luz jest to pojawi się większy i większy i to nie w funkcji liniowej. Szybko złapał luzy. Spróbuj oddać na gwarancje. Pewnie powiedzą, że katowałeś i to jest naturalne zużycie. Może jak będą mili to zaproponują wymianę u nich, oczywiście płatną w cenie "atrakcyjnej" połowy nowego amortyzatora. Tak to widzę. Cokolwiek zrobisz pochwal się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Ja może się podłącze ponieważ mam ten sam amortyzator i luz pewnie mały też jest, ale mam inny problem teflon po stronie olejowej wytarł się, pewnie od błota tegorocznego na maratonach. Widać że olej zostawia ślady, teraz zacząłem stosowac dopiero specyfiki.

Co można z tym zrobić ? Gwarancja ? czy da sie wymienić goleń ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amortyzator nie ma kąpieli olejowej, więc to co zostaje na golenii może być brudem spod uszczelek. Obawiam się, że gwarancji w przypadku gdy jest widoczne przetarcie i wynika niestety z zaniedbania serwisowego, może zostać odrzucona. Czy da się wymienić górnę golenie z tym pytanie tylko i wyłącznie do Velo.

P.S. Skoro masz już przetarcie na golenii nie zauwazyleś tempej pracy amortyzatora? Ja też go mam, wczesniej również miałem w 26" i niestety amortyzator po 1k km pracuje wyraźnie bardziej mułowato niż tuż po serwisie, kwestia "braku" smaru pod uszczelkami - dlatego kolejny amortyzator tylko z kąpielą olejową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się. Mam RST Platinum i chciałbym zrobić mu przyjemność kilkoma kroplami oleju:) Czy dobrze rozumiem, że po wycięciu koła powinienem odkręcić śrubki u dołu obu goleni i tam wlać olej? Czy trzeba wcześniej spuścić powietrze?

Edytowane przez burz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten amortyzator nie ma kąpieli olejowej, więc to co zostaje na golenii może być brudem spod uszczelek. Obawiam się, że gwarancji w przypadku gdy jest widoczne przetarcie i wynika niestety z zaniedbania serwisowego, może zostać odrzucona. Czy da się wymienić górnę golenie z tym pytanie tylko i wyłącznie do Velo.

 

P.S. Skoro masz już przetarcie na golenii nie zauwazyleś tempej pracy amortyzatora? Ja też go mam, wczesniej również miałem w 26" i niestety amortyzator po 1k km pracuje wyraźnie bardziej mułowato niż tuż po serwisie, kwestia "braku" smaru pod uszczelkami - dlatego kolejny amortyzator tylko z kąpielą olejową.

Właśnie nie czuje żadnych ujemnych skutków jak na razie tego ubytku teflonu. Mam wrażenie ze to się zrobiło nagle ale nie mam pojęcia kiedy. Został jeden maraton a potem zobaczę, może spróbuję dać na gwarancji i zobaczymy co ewentualnie poradzą. Ciekawy jestem tylko co tak zostawia ślady? Bo to wygląda ewidentnie na coś tłustego a nie tylko brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...