Skocz do zawartości

[wybór roweru] Giant Talon 29er 0 2012 czy Unibike EVO 29


mojak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam pytanie i proszę pilnie o odpowiedź

Zarezerwowałam sobie rower w sklepie rowerowym Giant Talon 29er 0 2012 za 3300zł.... mam go jutro odebrać, zapłacić....o! - a właściwie dziś.... - ale dalej główkuje.

Byłam dziś w Warszawie... sprzedawca powiedział mi żebym rozglądnęła się za rowerem Unibike... chociażby EVO 29 który kosztuje prawie 800zł taniej a w rezultacie ma lepszy osprzęt. Znajomy rowerzysta powiedział mi natomiast żeby osobiście nie brał Unibika... 

Patrzyłam też na inne jego modele np.: Unibike Flite 29", już nie mówiąc o tym...Expert 29" .. .ale już nie chce przeginać... cena początkowo miała się kończyć na 2500zł - max.

Edytowane przez Mieciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj sobie pytanie jakiego roweru potrzebujesz. Czy chcesz jeździć w maratonach, czy może bliżej Ci do niedzielnego kierowcy, który wyjeżdża jak jest ładna pogoda. 
Kolejnym pytaniem jest ile możesz max przeznaczyć na zakup roweru. Od tego sporo zależy - gdyż ciężko jest porównywać kilka modeli z różnych przedziałów cenowych - wiadomo, że sporo droższe rowery teoretycznie powinny mieć lepszy osprzęt. 
Jak dobrze znalazłem - model Gianta o którym pisałAŚ katalogowo kosztował 4 tyś zł. 

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.29er.0/9166/55327/#specifications
Jest to model męski. Tak samo jak modele Unibike. 
Nie napisałaś ile masz wzrostu, jaka waga. Widzę, że kuszą Cię rowery na kołach 29er.
Takie koła dedykowane raczej są pod wyższych bikerów ~180+ 
Oczywiście nikt nikomu nie zabroni kupić modelu na dużych kołach komuś kto ma ~160 cm - jednak czy jest sens ? 
Nie wiem, gdzie mieszkasz (czy w bloku, czy w domku) - czy będziesz wnosić rower po schodach - 29er zawsze troszke więcej waży.
Sporo niewiadomych, ciężko coś jednoznacznie wybrać. 
Postaraj się dać więcej informacji o sobie, o jeździe jaką preferujesz i czego oczekujesz oraz jaką kwotę możesz na to przeznaczyć.
I czy poważnie szukasz modelu męskiego (jeśli tak, szukać musisz modelu z górną rurą ramy z większym skosem).

 

 

Edytowane przez vibovit185
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...