Skocz do zawartości

[mieszanie]Węglowodany + Izotonik


Cox

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

posiadam takie specyfiki :

 

Gutzy Energy Loader, Before Performance  (proszek)

 

Isostar (proszek)

 

czy moge to w zalecanych proporcjach zmieszać w bukłaku 2l, czy będzie miało jakiekolwiek skutki uboczne ?

 

Gutzy jest bezsmakowe, na etykiecie pisze żeby mieszać z jakimś sokiem dla smaku, może to być isostar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej jakiegoś soku, po co mieszać z isostarem? Ja na maraton często robię mocne carbo do bidonów (z 300kcal na bidon) i samą wodę do bukłaka. W ten sposób w bidonach mam płynne żele zapijane wodą z bukłaka :).

Ale żeby carbo jeszcze mieszać z izotonikiem? Sensu nie widzę, jedyny efekt to zwiększenie kosztów ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz bukłak, ale w większości nie da się ich w środku umyć, zatem wlewanie tam czegokolwiek poza wodą mija się z celem :)

 

W rurkach bukłaka również mogłyby się osadzać pozostałości po zapodanych substancjach i pozostawione same sobie rodzić różnego rodzaju procesy fizyko-chemiczne :)

 

 

Ja na maraton często robię mocne carbo do bidonów (z 300kcal na bidon) i samą wodę do bukłaka.

 

POPIERAM !!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu. Jak chcesz mocno węglowodanowy napój, to po co mieszać to z proszkiem który za zadanie ma uzupełnić elektrolity i nawodnić (też ma węgle). Inaczej - po co sobie generować dodatkowe koszta, niepotrzebnie. Zmienisz tylko smak, a zamiast "izo" będziesz miał "energy" ale dużo droższy. Na pewno można kupić coś bardziej "energy" co oprócz węgli będzie miało też jakieś witaminy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio na zawody i mocniejsze treningi robię mixa isotonica isoplus olimp z carbonoxem też z olimpu,

robię tak żeby 1 bidon miał około 80g weglowodanów, przyswajalność węgli to około 1g na 1kg masy ciała, ja ważę 80kg więc taki wynik.

Biorę zatem isoplusa Olimpu, wg instrukcji na 500ml wody daję 35g proszku zawierającą 30g węglowodanów, do tego daję 50g carbonoxu zawierającą 47,5g węglowodanów, razem mam zatem prawie 80g węgli, taki bidon wypijam w około godzinę zatem dostarczam max węgli ile można przyswoić oraz minerały i witaminy będące w składzie izotonika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...