Skocz do zawartości

[Amortyzator] Manitou Marvel Pro


piotrek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

przymierzam się do kupna lekkiego amorka do fulla o skoku 120 mm, rura 1 i 1/8.

 

Jazda XC, zaliczam kilka maratonów, ale o pudło nie walczę więc nie jest to priorytet;) Wolę, aby ładnie wybierał niż miał typowo sportową charakterystykę.

 

Znalazłem w niezłej cenie Manitou Marvel Pro z 2012 roku- około 1400 zł, ale nie wiele mogę znaleźć na jego temat. Czy ktoś z użytkowników miał z nim styczność?

 

Ewentualnie jakaś inna propozycja?

 

Nie chcę Reby z uwagi na mnogość ustawień, Sida (sportowy charakter), podobnie jak i DT (tu też problematyczny serwis). Miałem ochotę na Foxa, ale nie mogę znaleźć nic w dobrej cenie z prostą rurą sterową.

 

Edytowane przez piotrek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

Wolę, aby ładnie wybierał niż miał typowo sportową charakterystykę.

Marvel ma właśnie charakterystykę ustawioną pod typowe XC- zreszta w opisie na stronie Manitou jest info o setupie tłumika ( XC-stack).

Tu test wersji Expert

http://magazyn.bikelife.pl/stories/manitou-marvel-expert

 

Pozostaje Manitou Minute Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam Marvel Pro 100mm w wersji tapered, mogę porównać go do Epicon'a który jest aktualnie u żony w rowerze. Użytkuję go od miesiąca i różnica jest ogromna, bardzo dobrze wybiera nierówności, sztywny. Póki co najlepszy na jakim jeździłem :) ABS+ też się przydaje. Nie wiem co więcej o nim napisać, jak dla mnie po prostu świetny amorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc.

 

Test, który tu przytoczono nie zniechęcił mnie, ale też nie utwierdził niestety.

 

Minute faktycznie też mnie kusił, ale Marvel z 2012 jest sporo lżejszy, a waga jest dla mnie dość ważna, bo mój rower ma lekką nadwagę.

 

Co ciekawe oba znalazłem w podobnej cenie, chociaż w detalu marvel jest dużo droższy.

 

Jeszcze się pewnie pogłowię trochę, jakby ktoś miał coś do dodanie to chętnie wysłucham;)

 

PS: wiecie może jak jest z gwarancją w przypadku zakupu z za granicy (chainreaction.com)? Można  z niej skorzystać w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowałem się i nie żałuję, wybiera niesamowicie. Łatwy do ustawienia. Im większa prędkość tym lepiej, chociaż przyznam że mały nierówności też ładnie wybiera. Waga realna z nabitą gwiazdką 1530,  w rozmiarze 120, także nieźle! Dzięki za pomoc:)

 

7d392d5e306e.jpg

Edytowane przez piotrek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Manitou w tym roku wypuścił również wersję tego amorka pod koła 29'' i 27,5'' na ośkę 9mm jak i 15 mm ( http://www.manitoumtb.com/products/forks/marvel/ ).

 

Na razie jednak nigdzie nie mogę go znaleźć w sprzedaży. Ktoś wie gdzie go można kupić albo kiedy będzie dostępny w sprzedaży internetowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...