Skocz do zawartości

[hamulce] Kompendium wiedzy o hydraulikach - kontynuacja "miny"


Andrew

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ugupu, może zamiast niepotrzebnej złosliwosci jakiś wkład w temat? Wzór masz.. Hajesy nie były opisane... Czy może odwagi brak?

 

O ile się nie mylę, mój tutorial o serwisie Hayesów został podpięty. Więc jakiś tam wkład mam. Ale daleko mi do wiedzy Andrew w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic absolutnie do Andrewa i jego wiedzy, tematu itp.

 

Moja uwaga odnosi się żebrania, uważania, że tylko jego czas jest bezcenny i siebie za niezastąpionego. Zachowanie takie spotka się z mojej strony z takim odzewem, niezależnie kto to napisze.

 

Dla mnie milczenie nie zawsze jest złotem, tylko chowaniem głowy w piasek i przyzwoleniem na działanie innych.

 

 

JEŚLI post o kocie był żartem, to Przepraszam Andrew. Naprawdę. 

Zupełnie nie załapałem i chyba nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Propozycję (żart) o kocie rzuciłem bo chwilowo nie mam czasu nic napisać

 

a ja adoptowałem jednego kociaka - rudą przybłędę. Tyle, że nie wirtualnie, a w realu. Pełen spontan, bo nigdy nie miałem kota w domu, ale teraz oboje się z tego cieszymy :)

To tyle OT, też czekam na dalsze recenzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się nabrałem ale że jestem niespotykanie spokojnym człowiekiem to wolałem milczeć ;) Ja również z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy. Z chęcią poczytałbym coś o hamulcach Shimano Zee/Saint

P.S. Premier - bardzo szlachetny czyn z Twojej strony, ja jeszcze jestem za młody ale za kilka lat też sobie kota przygarnę ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja adoptowałem jednego kociaka - rudą przybłędę. Tyle, że nie wirtualnie, a w realu. Pełen spontan, bo nigdy nie miałem kota w domu, ale teraz oboje się z tego cieszymy :)

To tyle OT, też czekam na dalsze recenzje.

Mamy coś wspólnego ; mama znalazła kociaka ( tygrysek ) na środku skrzyżowania i zabrała do domu. A, że za kotami nie przepada, to poszedł razem z mną do mnie. Jako dziecko miałem kota, ale nie wiele z tego pamiętam. Powiem Ci szykuj się, jeśli jeszcze jest mały, to dopiero pokaże na co go stać ;)

 

A w kwestii hebli ; temat baardzo przydatny. Wiele się można dowiedzieć, aby nie wtopić przypadkiem kasy i nie stracić nerwów. Więc jego dalszą część uważam, za jak najbardziej przydatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

(...)  Natomiast oryginalne klocki shimano po pewnym czasie trasa swoje właściwości i to nie tylko ja zauważyłem.

 

 

Ostatnio to była moja zmora, w domu jest kilka rowerów na heblach shimano, pozostawione na dobre kilka miesięcy, zdjęte z haka nagle nie hamowały, nie mogłem zrozumieć o co chodzi, zachowywały się jak zaolejone, przy mocnym hamowaniu wydobywał się tylko pisk z hamulca i niewiele więcej się działo.

W przypadku metalików pomogło lekkie przetarcie papierem ściernym i wypalenie w piekarniku, z mineralnymi podobnie ale potraktowałem je delikatniej, jedynie przygrzałem opalarką, na szczęście przeżyły i znów hamują jak kiedyś.

Cały czas zastanawiam się co za magiczna siła sprawcza to spowodowała.

Ktoś może szerzej opisać problemy z klockami shimano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że z niejednego hamulca można zrobić "kota" zmieniając klocki. W każdych hamulcach czy to rowerowych czy samochodowych zmiana klocka na jakiś lepszy może całkowicie odmienić hamulec.

Pozatym proponuję trochę mniej hamować na zjazdach i od razu hamulec przestanie na się gotować ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...