Skocz do zawartości

[amortyzator] RockShox XC32 - smar na goleniach


t120

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Psikać a psikać to też różnica panowie ... co innego zlać golenie uszczelki i jeszcze sobie na włosy by połysk był, a co innego zakropić w dosłownym tego słowa znaczeniu w celu usunięcia kurzu ... ja raz na jakiś czas zakropię po 1 kropli na uszczelkę, zobaczymy co będzie przy serwisie który już niebawem jak mi sie wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunox nie szkodzi, pomaga usuwać brud z uszczelek przeciwkurzowych. Oprócz wykonywania pełnego serwisu, warto częściej ściągać same dolne golenie, nasmarować uszczelki przeciwkurzowe, wyczyścić i nasączyć gąbki oraz wlać świeży olej do lag. Uszczelki przeciwkurzowe należy smarować smarem stałym. RockShox fabrycznie je smaruje jakimś stałym mazidłem, w instrukcjach serwisowych dziwnym trafem o tym nie wspomina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie dołączam się do tematu tym razem Marok 55RS Po wymianie uszczelek wszsytko działało dobrze do momenty gdy nie zaczęły pojawiać się oringi oleju na lewej i prawej stronie jednak po lewej tam gdzie sprężyna i powietrze pojawiają się częściej i więcej. Poprzednie uszczelki tej samej firmy co orginałki ciekły własnie z lewej strony teraz pojawia się to samo jednak w  nieporównywalnym stopniu. Dodam też ,że zakładałem temat  w któym zawarłem informacje dotyczące stanu goleni górnych z którego wynikało , że jest rysa nie wyczuwalna pod opuszkiem palca ale wyczuwalna pod paznokciem oraz delikatna wgnotka ku górze. Oringi najczęściej pojawiają się przy ostrym lądowaniu. Myślicie ,że ta ryska może ciąć uszczelkę ? (Tylko jak skoro nie ma ostrych krawędzi).

 

Mogę jeszcze sprawdzić to sposobem takim ,że usunę wazelinę kosmetyczna spod uszczelek(na którą kapałem po 6 kropel oleju mechanicznego) i sprawdzę czy dalej zostawia ślady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...