Skocz do zawartości

[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No ja to mam rower stary, z dawnego ROMETA, ale ja go trochę modernizowałem, prawie wszystko było w nim wymienione, poza kołami, piastami, kierownicą i siodełkiem.

Miałem wymieniane kilka razy części w MECHANIZMIE KORBOWYM, z suportami, z koronkami i kilka razy łańcuch był wymieniany.

Trochę był przerdzewiały od deszczu, gdyż również zimą na nim jeździłem, no a teraz wygląda, jakby był nowy. Ja zawsze o ten rower dbałem, bo nie potrafię jeździć na rowerze przerdzewiałym, skrzypiącym i poluzowanym. U mnie wszystko musi być w porządku w rowerze i tak mam po prostu. Miałem tez drugi rower, większy, z kołami 28, ale to była jakaś "chińszczyzna" i się rozlatywał.

Dałem go raz, czy dwa razy do naprawy, do mechaników, to mi powiedzieli, że nie bardzo się opłacało go naprawiać. Poniosłem tylko niepotrzebne koszty na naprawę, ale też trochę na nim pojeździłem. Potem go rozkręciłem i to, co mi się przydało, zabrałem sobie do tego, pierwszego roweru, z kołami 26. Mam w piwnicy tamten, drugi rower i została tylko sama rama, która jest dobra.

 

Ja może pokaże na zdjęciu mój rower z ROMETA, jak on teraz wygląda.

Zdjęcie-0032.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów , Tomek ze Skarżyska - Kamiennej , po wielu długich latach wczoraj kupiłem sobie rower , jest to rower marki STORM kupiony za tysiąc z hakiem , oczywiście nowy , na razie tylko przyjechałem nim ze sklepu , mam nadzieję że z pomocą szanownego forum nabędę doświadczenia w eksploatacji roweru gdyż przez ostatnie 30 lat jeżdżę tylko samochodami i kwestia roweru jest mi słabo znana, ale sprzęcicho fajnie jedzie i jestem z zakupu zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, z tej strony Kaśka. Od miesiąca uziemiona bez pedałów- jeden rower rozczłonkowany na śrubki czeka na drugą młodość- może kilka rad dotyczących kolorystyki i lakierów by się przydało:P, drugi postanowił, że dalej nie jedzie, zakup kolejnego łańcucha nie ma chyba już żadnego sensu (jeżdze na ostrym złożonym na szosowym romeciku sport- wiem wiem, naciąg nie ten, linia łańcucha nie taka itd, wiem- błędy młodości, teraz zrobiłabym to inaczej, ale jeździł długo? jeździl!:), pora zmienić ramę na torową- tu też pewnie będę szukała budżetowej opcji, może komuś zalega taka o, ramka 54-57cm?:D Do zobaczenia na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jestem Justyna i mieszkam w Warszawie. Dołączyłam do forum gdyż zraziłam się nauką jazdy na rolkach i rozważam zakup roweru, aby zacząć się poruszać po tym tłocznym mieście niekoniecznie ZTM-em.. chciałabym poszukać modelu który nie zajmuje dużo miejsca, ale też jest wytrzymały. Założyłam już odpowiedni temat w dziale dotyczącym zakupów ☺ Będę wdzięczna za rady ☺ Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Ja jeżdżę od lat na "ROMECIKU" i ten rower naprawdę dużo wytrzymuje. Piasty w kołach są te same, od kupna roweru, poza tylko korbami i suportami, które dość często były wymieniane.

A jeżeli miałbym kupić nowoczesny, lepszy rower ( w sensie przerzutek czy biegów, bo mam rower tylko na hamulec TORPEDO ), to już bym szukał takiego roweru, który byłby naprawdę dobry jakościowo, wytrzymały, a nie jakiś, gorszej jakości. Choć na rynku rowerowym trudno jest o rower o dobrej jakości, który byłby wart swojej ceny i służyłby na lata.

Kupić: pierwszy lepszy rower i zapłacić za niego sporo, który potem może nie posłużyć na długo, to nie jest problem.

Liczy się zawsze w rowerach, jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Część! Śmigam regularnie od 5 lat na rowerze Haibike edition 7.30, najbardziej kocham jazdę w lesie, niestety miejsce zamieszkania (Warszawa) wymusza na mnie głównie jazdę w mieście. Codziennie jeżdżę do pracy,  choć to tylko 4 km ;), a w weekendy na dłuższe wycieczki, na razie mój rekord to tylko 84 km, mam nadzieję, że szybko przebiję :> 

Miłego dnia Forumowicze :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...