Skocz do zawartości

[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Dziewczyny i Chłopaki

Na codzień zajmuję się konstruowaniem i serwisem urządzeń elektrotechnicznych oraz innych związanych z prądem elektrycznym. Przybywam tu, gdyż czasami brakuje mi konkretów ze świata rowerów i głównie o to będę pytał. Na rowerze jeżdzę od wielu lat i jest to mój podstawowy środek lokomocji, lecz z decydującym motywem użytkowym. Posiadam nieco wyposażenia warsztatowego i w ciekawszych przypadkach możliwa będzie jakaś lokalna kooperatywa.

Mateusz

Edytowane przez Mateusz_konstruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest gdzie pojeździć, zwłaszcza po wąwozach, duktach, wzdłuż Wisły, wszędzie pięknie. Problemem są samochody terenowe które niszczą wąwozy, tworząc głębokie kolejny co powoduje erozję. Ruch w wąwozach powinien  być dopuszczony jedynie dla pieszych, rowerów, narciarzy biegowych i backcountry. W końcu to Kazimierski Park Krajobrazowy. Jeszcze napisze, że w tej okolicy jest największe zagęszczenie wąwozów lessowych  w Europie. 

Edytowane przez Meliszipak
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Jest to mój pierwszy komentarz na forum, także chciałem się przywitać, mam nadzieję że przy Waszej pomocy, uda się kupić fajny rower.

Szukam roweru na którym da się bezpiecznie skoczyć z krawężnika, bezpiecznie da się wjechać na jakieś nieduże przeszkody, krawężnik, jakieś małe schody ( nie za wysokie ) bo nie wjadę, rower bardziej terenowy, czy jak to się nazywa, żeby miał przerzutki z tyłu i parę biegów, coś takiego szukam. Jest to mój pierwszy komentarz, także proszę o wyrozumiałość, na rowerach też nie za bardzo się znam, kiedyś miałem na komunię jakiś ... B) :D        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 15:24, Meliszipak napisał:

 Jeszcze napisze, że w tej okolicy jest największe zagęszczenie wąwozów lessowych  w Europie. 

Własnie wróciłem z Nałęczowa. ok 20 km od Kazimierza DolnegoTam też jest ogromna liczba wąwazów lessowych/1km 2

W ogóle piękne okolice.Mały ruch drogowy na drogach poza Nałeczowem. 

 

Jechałem drezyna z rodziną z Karczmiska  do Ponanówki ( opeartor Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa). 21 min trasa powrotna pod górkę,  podobno pobiliśmy rekord. Po drodze zajace, tyle bażantów to jeszcze nie widziałem, sarny

Polecam, trasa wrecz przepiękna. Tych drezyn mają kilkadziesiąt , Dla nas specjalnie przyszli wczesniej, abyśmy pojeździli. Gdaliśmy z obłsugą, fajni ludzie. Muzeum kolejowe , dobrze utrzymana stacja.

 

 

 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Aktualnie skrajnie trudne warunki zakupowe rowerów sprawiły, że tu trafiłem i po przeczytaniu pierwszych kilku tematów żałuję, że dopiero teraz. Jestem z okolic Tychów, na rowerze jeżdżę głównie z dziećmi, z czego jedno w foteliku, przez co drogi rowerowe i leśne szutry pokonuję na crossowym rowerze Giant, zakupionym jeszcze w czasach przedpandemicznych. Aktualnie poszukuję roweru dla córki, ale to już w innym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :) 

Jako nowy użytkownik wypada się przywitać :D Na rowerze jeździłem sporadycznie, od tej wiosny postanowiłem zadbać o sylwetkę i zdrowie i zacząłem coś jeździć ;) edit: Małopolska/ okolice Brzeska

.

Mój rower to KARBON SPIKE B30.  

20220429_135758 [1280x768].jpg

Edytowane przez jar3kming
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim! Przyszła zatem i pora na mnie aby się przywitać i dołączyć do szanownego grona!

Świeży nabywca swojej pierwszej szosy :) Wcześniej tylko MTB - więc pora zacząć nową przygodę.

Pochodzę z woj. Łódzkiego a dokładniej Łodzi 🙂 A poniżej świeżynka!

Emonda SL6 Disc 

Jak Nowy Trek Emonda SL 6 Disc rama 60cm

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich!

Będę może jednych z osób na forum ale mam na dzieje że to nie będzie problem. Pochodzę z okolic Grudziądza i na rowerze codziennie latam. na razie skupiam się na XC choć planuje zmianę na trail i może jeszcze kiedyś enduro.

Miłego dnia życzę :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juboox "Będę może jednych z osób na forum ale mam na dzieje że to nie będzie problem. Pochodzę z okolic Grudziądza i na rowerze codziennie latam."

Raczej znadją sie tacy którzy zapoznają się ciekawymi trasami  i objektami do zwiedzenia.

Jeżdżenie po tych samych trasach staje sie coraz mniej ciekawe. Można wsiąść w pociąg i zobaczyć okolice Grudziądza. Ja wolę sprawdzone/polecone trasy <1 samochód na godzine, do 100 km, najlepiej gdy sa ciekawe obiekty sakralne po drodze, aby wrócić jeszcze tego samego dnia na nocleg do siebie czy dalszej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć!

Jakieś 2-2,5 miesiąca temu postanowiłem, że po wielu latach przerwy (jakieś 15) spróbuję wsiąść znowu na rower.
Niestety własnego nie posiadałem, bo te 15 lat temu mi ukradli, ale udało się pożyczyć od śfagra nieśmiganego Rockridera ST 540. Głównie po to, żeby sprawdzić, czy dam radę w ogóle jeździć i nie dostać zawału (na karku mam 48 wiosen). Pojeździłem miesiąc, przy okazji zaliczyłem niezłą glebę (na szczęście rower cały, ja tylko pościerany i mocno obolały), i chęci do jazdy nie straciłem. No więc, skoro daję radę (pomyślałem) to zacząłem się rozglądać za czymś własnym. Na początku moje myśli i wzrok wędrowały ku gravelom, ale sprzedawcy jakoś skutecznie mi odradzali taki typ roweru. Poszedłem za ich radami i tydzień temu stałem się właścicielem crossa Giant Roam Disc 3 model 2022 w kolorze Phantom Green.
No i jeżdżę, a przy okazji postanowiłem się zarejestrować na forum :)
W sumie od 27.04 do dziś (z krótkimi przerwami) przejechałem 650 km. Głównie trasa praca/dom z odległością ~11.5 km w jedną stronę.

Tak więc… pozdrawiam i do zobaczenia na trasach!

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że inni robia  wiecej i jeżdżą szybciej.

Bez kategorii wiekowej to jestem średniakiem  - 2,385 km w tym samym okresie; choć ze zględu na wiek - pewnie  powyżej średniej. Miałem przerwę ponad 20 letnia, a od 3 lat jezdzę regularnie,

Najwiecej   w tym roku  to 505 km / 9 dni - miałem wtedy wiecej czasu. 

Nie jeden młody odpadał  mi z koła przy prędkości 33-39 km/h mojego trekingowca.  33km/h , ulubiona prędkość  relaksacyjna drogich szosowców, to moja granica, udaje mi się posiedzieć im na kole przez kilka kilometrów. Powyżej 33 km/h, samemu,   tylko na odcinku 1-2 km, i to nie tylko gdy mam 70 - 100 km  w planie. Już  za stary jestem na takie szybkości. W młodości, jechałem 45 km za motorem,  przez mniej niz  godzinę , cała trasa w tamtym dniu wyniosła  160 km , rower co prawda był lepszy, ale to tylko wymówka. A inni potrafią,  tacy 55+ ,  średnia na wyścigu amatorów , na dystansie 120 km powyżej 33 km/h,  w tym tez pagórki!!! 

 

Przede wszystkim to cieszę że w ogóle jezdże! Na wiecej i tak nie mam czasu, nie robię tego dla "wyników" , tylko bo lubie zwiedzać, a przede wszystkim z rodzina wtedy to krócej i wolniej, za to częściej. 

Edytowane przez Mtalamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad z Kielc kłania się nisko!

Jeżdżę na przerabianym od 1992 roku Schwinn High Plains po okolicznych trasach, bez ciśnienia i w miłym towarzystwie. Po kolejnej kontuzji obojczyka i barku znów wracam do formy, więc chciałbym dołączyć do forum i dalej cieszyć się z przyjemności jazdy. Czytam, piszę i doradzam, a jeśli mogę to również służę pomocą.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich użytkowników i życzę bezpiecznej jazdy!

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...