Skocz do zawartości

[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. 

Rowerzystą byłem słabym.. 

Więc można rzec, że to będzie moja pierwsza przygoda.. 

I.. Szukałem wiele razy porad od jakiego roweru zacząć.. Jednak system ocen w Google jest średni. 

W zasadzie to bardzo dziwiła mnie ta kwestia, jakby producenci nie chcieli by recenzje się pojawiały.. 

 

Tak czy inaczej zamówiłem Storm 5.0 - wiem, że to niskobudżetowa wersja przygody.. No, ale.. Właśnie.. 

Chciałbym zacząć ja poprawnie. 

Czy możecie podpowiedzieć na co zwrócić uwagę przy składaniu go? 

Czy coś dodatkowo zabezpieczyć, przesmarować itp? 

Jestem początkujący więc proszę o wyrozumiałość. 

Odnośnie roweru Storm Marathon 5.0 z 2021 jeśli ktoś będzie chciał dopytać za jakiś czas chętnie dam znać - odnośnie eksploatacji, bo tego mi przez wiele miesięcy brakowało i poza jednym youtubem amatorskim ocen nie miała ta firma... 

 

Tyle na ten czas.. 

- odnośnie roweru.. Będę go dopiero składał - póki co dwóch elementów brakuje, bo kurierowi się przesyłka 'otworzyła' i doszedl "wysypany".. 

Nie mniej sklep zareagował błyskawicznie i zanim zaproponowałem reklamację nadali przesyłkę z częściami. 

 

Tyle na ten czas. 

Jeszcze raz poproszę o uwagi i wskazówki odnośnie modelu i pierwszego zlozenia/regulacji/nadprogramowego sprawdzenia - by mógł pojeździć trochę dłużej niż kilka sezonów. 

No i.. Witam w pierwszym poście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O dopiero znalazłem ten temat. Forum czytam od maja ale dopiero w sierpniu założyłem konto. 

Właściwie w tym roku zacząłem jeździec na rowerze, w maju. Pierwszy rower to MTB Northtec Viking DR. A z okazji, że jestem typem grzebiącym to już po miesiącu (z pomocą też tego forum) zmieniłem cały napę. Teraz mam korbę 42/34/24 xt M780, przerzutka tył x3 Deore M6000 tył też M6000 x10 SGS, manetki SLX, od razu tłumacząc dziwny dobór jestem z Mazowsza :P, powinienem był kupić rower fitness ale się nie znałem kompletnie na niczym. Mam teraz ochotę w ramach eksperymentu zapakować sztywny widelec na przód starając się zniwelować różnice długości między amortyzatorem a sztywnym używając zewnętrznej miski steru. 

Rower wszedł, kilometrów nabiłem już ponad tysiąc. Na początku trasy 10-15km były długie, ciężkie i bolesne. Teraz standardowo robię 30-50 3/4 razy w tygodniu lżejszy o 15kg. Spodobało mi się jeżdżenie na szosie więc się w taką wyposażyłem i w sierpniu dołączył do mnie Scott Addict 10. Na końcu ze względu na krótkie dni (jeżdżę głównie wieczorami) doszedł trenażer, który męczę od tygodnia z kawałkiem i mam zamiar używać całą jesień i zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć! Mam na imię Olgierd, mieszkam we Wrocławiu ale pochodzę z Kotliny Kłodzkiej, dokładnie z Międzygórza. Ponieważ - jak zapewne wiecie - rozwinęła się tam sieć singletrack'ów + na Czarnej Górze jest piękny Bike Park i trasy downhill, mocno wkręciłem się w temat. Aktualnie posiadam Giant'a Thalon 3, ale już rozglądam się za jakimś full'em - to będzie Giant Trance X, albo Giant Reign. Mam nadzieję wiele się od Was nauczyć, a może i ja będę mógł służyć jakąś radą. 

Witam wszystkich serdecznie i do zobaczenia na trasach! 🙂 

Edytowane przez Skynet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...