Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

takie same objawy jak w mojej Gili TL (zalałem 15 min temu  ) Tylko ja zalałem za dużo i jak amor dochodzi to 80 mm to z regulatorów cieknie olej (ale spływa na golenie górne więc jest system auto-smarowania  ) a więc mam też tłumienie dobicia bo jak amorek schodzi do końca to się olej spręża  . Może uszczelnię te regulatory

 

hmmm olej tryska..... nie dobrze bo jak ci poleci na hamulce to lipa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki źle się wyraziłem...nie wyplówa, a wycieka między górną, a dolną golenią i soswobodnie sobie po niej spływa. dzisiaj jak pojeździłem troche i delikatnie przykatowałem to aż na kołko kapało, także dosyć obficie oddaje olej spod tych uszczelek. może ma ktoś schemat jakiegoś olejowego amorka z otwartą kąpielą i w środku jakieś dodatkowe uszczelki trzeba zainstalować? u brejdaka w gili to samo się dzieje a dużo mniej oleju wlaliśmy. ale zacznę się rozglądać za nowymi uszczelkami :).

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie nic nie cieknie,ani górą ani dołem.Może wy je po brzegi zalaliście.Wcześniej napisałem po ile nalałem. 60cm.3 na goleń.Olejek też inny niż wy lałem bo ATF.Te zabiegi zamieniły Gilę w amorka który działa , a nie w cieknący każdą dziurą złom. :)

 

Fikołek , nawet w motocyklowych amorach nie stosuję się innego uszczelnienia niż simerringi , które podlegają okresowej wymianie wskutek zużycia.Nowe lub nie rozjechane powinny utrzymać olej w amorku , oczywiście określoną ilość.Jak za dużo oleju nalejesz to i korek od szampana nie pomoże. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększa i zmniejsza tłumienie. Przy - pewnie go prawie wcale nie ma, a przy + pewnie powoli amortyzator odbija.

Możesz sprawdzić różnicę: Odkręć na maxa regulację naprężenia (będzie miękki) i dociśnij amortyzator przy różnych ustawieniach tłumienia.

A swoją drogą, co to za model Elek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jesli wleje gestszy olej to jest szansa, ze ni zrobi sie bardziej miekki
może jest szansa, ale nie będzie to duża zmiana... :roll:

 

Ile oleju wlewaliscie do capy t4(wiem ze mniej niz do gili bo capa ma mniejze golenie i skok)?

 

wlej około 50 cm3, jeżeli zacznie dobrze chodzić dopiero po paru km jazdy to znaczy że jest za mało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zmiękczyć amortyzator bez tłumienia olejowego? (SR SUNTOUR XC60) Wiem że można go zalać olejem i wymienić sprężyny. Za zalewaniem go olejem to raczej nie jestem a co do sprężyn to można je samemu uciąć na krótsze? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie moze ile oleju trzebaby było wlać do Judy TT z 80 mm skoku :?: Słyszałem też że powinno się podłożyć uszczelki pod dolne śruby żeby nie ciekło :?: :shock: W sumie to do której goleni powinno się to wlać?Bo w jednej mam elastomer ze sprężyną w kąpieli olejowej, a w drugiej prymitywne tłumienie powietrzne... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W judy TT nie ma w drugiej goleni nic ... A co do Tuningu RS JUDY TT skontaktuj się z użytkownikiem Kula bo on ma taki amor i bardzo fajnie go zrobił (chodzi super płynnie i nie dobija) a co do uszczelniania to dolne sruby uszczelnic taśmą teflonową a co do reszty poszperaj na forum były juz takie pytania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze o więcej info na temat zalewania omegi t4. np. ile wlać, co wlać, i którędy wlać oraz jakąś opinię na temat przydatnosci tego zabiegu, co potem się dzieje z amorkiem jak to wpływa na jego pracę etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec na temat OMEGA T4 amorek pracuje równiej bardziej płynnie... Nie zastyga przy niskich temperaturach... pozatym moze i sie robi odrobine miekkszy ale ja wymienilem sprezyny na twarde zeby mi nie dobijał bo waże 85 kg... POzdroawiam aha ilość oleju to jakies 150Ml na dwie golenie to po 75ML na jedna.... olej to castrol FORKOIL 10W chociaż moze byc nawet i 2,5W Pozdrowienia!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...