Skocz do zawartości

[tuning] zalewanie olejem amora


Rekomendowane odpowiedzi

NO chciabym go dosc zmiekszyc, wze 65 kg i jak dla mnie jest o wiele za duzo za sztywny, na razie go tylko raz dobilem na duuuzej hopie

 

tylko uważej żeby nie było niespodzianki bo jak wlejesz za dużo to będzie ci "rzygał" olejem przez regulatoru :sad:

 

 

czyli utwardzic powinien najbardziej lepki?? mam castrol magnatec 5w40. nada sie??

 

 

ja teraz jeżdże na 15 W 40 i jest dość miękki - w sumie to już nie pamiętam czy jak liczba jest większa to jest bardziej lepki (ku temu się skłaniam) czy na odwrót :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie ! zeby zalac olejem cape cl trzeba odkrecic te dwie srubki na dole, wyjac golenie i wlac do dolnych ? Wiem ze jeszcze trzeba uszczelnic sruby. Od gory nie odkrece bo ona nie ma regulacji i nie ma za co chwycic kombinerkami, ani klucza do niej nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale wpierw by wypadalo wyczyscic calosc ze smaru :cool:, czyli jednak odkrecic te pokretla u gory, nalepiej pozyczyc klucz od kogos. Bo jak nie to bedziesz mial smar pracujacy w oleju a to moze byc roznie wtedy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, co do uszczelek to jak sa w dobrym stanie to nie warto wymieniac, a jakbys chcial kupic to jednak albo sklep( szybko ale drozej) albo allegro, niestety zeby kupic na allegro to musisz im wymiary podac ich ;) z kluczem moze byc ciezej, bo malo kto go ma, a ze sklepu ci go nie pozycza. Kupic sie da ale nie wiem niestety za ile :/ ja do mojej gili T5 sam soobie z rorki PCV 1" zrobilem taki kluczycz ( pilnik ci potrzebny i duzo cierpliwosci :wink: ) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalewalismy Gile T5 kumpla, obylo sie bez odkrecania korkow do regulacji (cholerstwo mocno siedzi). Odkrecilismy tylko te imbusy na dole, otwory chwilowo zalepilismy tasma, wlalismy olej do goleni (jakis do skrzyni biegow, wydawal sie oki) i zakrecilismy. Poniewaz nieodkrecalismy korkow olej pracuje razem ze smarem. Po operacji, dokreceniu wszystkiego, stwierdzam ze amor nie cieknie od spodu, zmiekl (kumpel waga piorkowa - ok. 55kg), i tlumi male nierownosci. Ogolnie widac poprawe pracy, jak na moj gust sie oplacalo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a wycieka wam olej przy RST.Ja mam RST gila plus t5 .I po paru nacisnieciach na amora troche oleju zostaje juz na lagach :-( troche kapa.Dosyc fajnie chodzi przez pierwsze pare dni potem jest juz coraz mniej oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Takie pytanie: Czy ktos probowal zalewac olejem ajkikolwiek amor z serii Suntour XC PRO?Bo jak przewalalem forum w poszukiwaniu informacji na temat XC PRO STR to generalny zarzut byl taki ze cala seria jest malo czula. A z doswiadczen "tjuningowych" wynika ze zalanie olejem powinno wybitnie poprawic czulosc.

 

Jest to (jak na razie) rozwazanie czysto teoretyczne gdyz nie dysponuje takim amorem (ale sie zastanawiam) a przy mojej wadze (okolo 62kg) sztywny (znaczysie niewybierajacy) amor bylby zupelna porazka...

 

Gruzz!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, próbowałem i bardzo zmiękł ;) ważę ok 72 kg i teraz żeby nie była za bardzo "maślana" to mam naprężenie wstępne ustwione na maximum :)

 

Jak wleje się gęstszy olej to będzie twardsza (ja wlałem na początku ok 15 W). I nie można zalać za dużo bo "rzyga" przez regulator :? ale pozatym to cacuszko :) wydaje mi się że zwiększa żywotność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...