Skocz do zawartości

[suport] skrzypi - ciekawe co się dzieje!


Gość AUTHOR

Rekomendowane odpowiedzi

Włanie od kilku dni mam to samo trzeszczenie co wiekszosc ludzi powyzej i to tak samo jak ktos w poscie wyzej w Unibiku Evolution , sprawdzanie luzow, dokrecanie wszystkiego nic nie pomoglo, w koncu nalalem przez rure siodlowa oleju silnikowego Lotos w suport i jakby ucichlo. Teraz tylko od czasu do czasu pyknie przy mocniejszym nacisnieciu na obydwa lub lewy pedał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turysta: przykro mi... ale to rama. Mam to samo. Magic 05 trzeszczy przy pedałowaniu przy wiekszym nacisku. I panowie w serwisie poszukujac zrodla rozkrecili caly rower. Jednak to spaw w okolicy głowki ramy. Ten pod wzmocnieniem dospawanym z gory. slychac go z okolicy suportu bo niesie sie dzwiek przez dolna rure. Zeby nie bylo ze przesadzam fachowcy stetoskopem sprawdzali. Ale dla pewnosci niech ktos zablokuje kola hamulcami i niech pobuja rowerem na amorze stojac na pedale. przyluz ucho do spawu to jak nic to(przynajmniej w moim wypadku) Troche mnie to smuci bo to chyba pekniecie spawu i pewnie pozbawia mnie roweru na miesiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie...

Miałem podobny problem...bo suport również mi skrzypiał.

I wiecie co jest powodem....woda :) Moim zasadniczym błędem było mycie roweru crusherem pod ciśnieniem.Nie wolno tego robić :D

Poprostu woda się dostała i suport nabrał troszkę rdzy...i to wystarczyło.

Tak więc nie myjcie swoich bikeów pod mocnym cisnieniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem podobny problem. Taki przeraźliwy trzask-zgrzyt przy zmianie nogi "przedniej" podczas stania na rowerq lub przy mocniejszym depnięciu. Myślałem, że to suport ale wystarczyło odkręcić śrubę mocującą korbę do suportu i bez zdejmownia korby kapnąć tam troche oleju na kwadrat. Po dokręceniu śrubek i odczekaniu 1-2 h korba nie trzeszczy w ogóle. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...