Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.03.2020 o 19:02, SoloTM napisał:

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-target-free-100-8680855350

Nic lepszego nie znajdziesz raczej. Nie kupuj żadnego z Twoich propozycji bo się zaraz rozlecą i to stalowe kloce.

Czy będzie to dobry wybór dla osoby o wadze 87 i wzroście 180 cm? Jeśli nie to na czym skupić poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam szukam roweru dla syna cena w granicach 1000 zł , rower MTB używany lub nowy w tej chwili 150cm wzrostu  13 lat ,ale rower chcemy kupić maksymalnie duży na jakim w tej chwili może jeździć ,tak żeby za rok dwa też mógł pojeździć jak podrośnie.

Proszę o sugestie .

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli nowy to może Decathlon Rockrider ST50 lub ST100. Rozmiar S powinien być w miarę ok po zmianie mostka na krótszy.

Mam doświadczenie z poprzednikiem tego modelu - 340. Kobieta 158 cm wzrostu, po skróceniu mostka o 2 cm śmiga aż miło. Myślę, że rama ogarnęłaby rowerzystę do 165 cm przy odpowiednich modyfikacjach mostka.

Tak czy inaczej trzeba się przymierzyć.

Zaletą tych rowerów jest wbrew pozorom dobre wykonanie i działający osprzęt, pomimo bardzo niskiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może warto poszukać w innym mieście jeśli jest taka możliwość. Na stronie Decathlonu masz możliwość wyboru miasta i rozmiaru.

Ogólnie ciężko będzie o rower w tej cenie i rozmiarze. Musisz poszukać wśród niszowych marek typu Lazaro czy Spartacus, jednak z nimi może być problem z rozmiarami.

Ewentualnie najtańsze modele Krossa lub Rometa, ale to już okolice 1200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

chciałbym zakupić rower górski dla siebie na rekreacyjne wypady, po lasach, drogach polnych, mało asfaltu.

Kwota do przeznaczenia to 1000zł

Dzisiaj oglądałem nowego Romet'a Ramblera.

Mój wzrost 174cm, waga 80kg.

Rambler 17' był wymiarowo ok, 19' była na styk. Oba z kołem 26'

Zastanawiam się czy kupić nowy w tej kwocie czy szukać używki a jeśli używki to jakiej?

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery.

Z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez diabeelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, diabeelek napisał:

Witam wszystkich,

chciałbym zakupić rower górski dla siebie na rekreacyjne wypady, po lasach, drogach polnych, mało asfaltu.

Kwota do przeznaczenia to 1000zł

Dzisiaj oglądałem nowego Romet'a Ramblera.

Mój wzrost 174cm, waga 80kg.

Rambler 17' był wymiarowo ok, 19' była na styk. Oba z kołem 26'

Zastanawiam się czy kupić nowy w tej kwocie czy szukać używki a jeśli używki to jakiej?

Jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o rowery.

Z góry dziękuje za pomoc

Nie ma szans na rower w tej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeglądałem cały ten temat i jest dużo starych postów dlatego zapytałem o najświeższe informację.

Rozważam oczywiście kupno używki w kwocie do 1000zł jeśli miałaby być dużo lepsza od Ramblera. 

Ten w sklepie to Rambler R.6.0. Cena była 1149zł 

Edytowane przez diabeelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, seraph napisał:

Jak się już decydujesz na używkę to musisz się liczyć z tym, że albo umiesz ocenić stopień zużycia, albo możesz się zwyczajnie nadziać na strucla.

Tak właśnie myślałem, że to chyba nie zadanie dla mnie.

A możesz polecić coś z nowych w tym przedziale cenowym? Rambler 6.1 lub 6.2 będzie niezbyt dobrym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/mocny-mtb-raptor-xr-29-3x8-altus-v-b-model2020-9177269495

Tutaj przynajmniej jest już kaseta, a nie wolnobieg. W tej kasie to albo kaseta,albo tarczówki z tego co widzę.Ten Rambler 6.2 ma właśnie tarcze i wolnobieg. Osobiście wolałbym mieć solidniejszą piastę. Ogólnie to rowery po bułki i na niedzielne spacery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten raptor jest tylko na ramie 19 a ja potrzebuje 17 max 18.

Ps.

Zdaje sobie sprawę że rowery w tej klasie cenowej nadaja się do rekreacyjnej jazdy ale nie chciałbym trafic na jakieś totalne badziewie

 

Jeszcze taki jest w mojej okolicy. Cena do negocjacji ale nigdzie opinii o nich nie moge znaleźć

 https://www.olx.pl/oferta/rower-gorski-firmowy-scott-26-24-biegi-shimano-amor-aluminiowy-CID767-IDEztTZ.html

Edytowane przez diabeelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Cześć, stworzyłem nowy temat, ale tutaj też wrzuce, może ktoś pomoże? 

Nie znam się za bardzo na rowerach, ale chciałbym sobie pojeździć po górach (nie dh). Mieszkam niedaleko Bielska-Białej wiec górki są.

Możecie mi polecić jakiś fajny model roweru używanego do mniej wiecej 1000 zł? Wiem, że nie ma co liczyć na nic fajnego za taką kasę, ale niestety taki mam budżet.

Moim wymaganiem (wiem, że bez sensu) są hamulce tarczowe hydrauliczne (tak wiem, w tej cenie pewnie lepsze będą zwykłe V-brake lub tarczowe mech. ale to taka moja fanaberia.).

Oczywiście w grę wchodzą jedynie ht. Ważę około 65kg jeśli ma to jakieś znaczenie, nie wiem jaki rozmiar ramy, mam 175cm wzrostu. Myślałem o kołach 27,5", czy to dobry wybór?

Coś takiego znalazłem:
https://www.olx.pl/oferta/rower-scott-aspect-45-l-CID767-IDHoIu8.html#5edd90379f
https://www.olx.pl/oferta/rower-kross-black-edition-4-CID767-IDHTY2H.html#8a70a69aab
https://www.olx.pl/oferta/accent-peak-r-2019-20-kola-27-5-hamulce-hydrauliczne-CID767-IDHSVRC.html#b874f2f350

Proszę o pomoc jakich modeli szukać -  jaki osprzęt w tej cenie znajdę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 rowery są raczej dla Ciebie za duże, a Kross do tego ma w opisie korbę 2 rzędową, a na zdjęciu 3 rzędowa, więc coś się rozjechało. Scott ponoć taki ideał, a amortyzator wytarty na siwo.

Co do rozmiaru kół to i 27,5 i 29' będą dla Ciebie równie dobre o ile rozmiar ramy będzie odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...