Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

dokladnie, ten 2006 to jakas pomylka:) z tym mostkiem wyglada jak taki krazownik dom-sklep-polka z bulkami-kiosk-dom:)

Moj tez w standartowej konfiguracji wyglada jak emerycki, dostojny krazownik dom-dzialeczka-dom, a jednek z wsadzonym innym osprzetem nabiera rasowego wgladu typowego xc :) Moge sie zalozyc, ze zmieniajac sztyce, kierownice, siodelko, mostek uzyskamy o niebo lepszy wyglad. Tylko kupowanie nowego roweru i wymienianie w nim na dzien dobry polowy komponentow mija sie zupelnie z celem. Ja bym kupil Sierre `05 lub dolozyl do Unibika Evo.

Edytowane przez Xsystoff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się jeszcze zastanawiam...

Oglądałem jeszce raz dzisiaj te sierre w sklepie i dochodze do wniosku ze jej rama taka troche skromna. Z wyglądu cienka...

W pogodzie mowią że na razie bedzie ostra zima więc się zastanawiam czy nie dozbierac miesiąc na Unibike evolution... tylko czy go bym w moim mieście dostał :D (bo kellysy, authory, gianty, bh, arkusy itd. widzialem ale nigdzie UNIBIKE!)

Nie mam ochoty w razie awarii jechac pół polski do serwisu. (przesadzilem - do rzeszowa 40km)....

Wie ktoś może czy w Dębicy (woj. podkarpackie) dostałbym unibike albo czy jest tam serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na stronie Unibika jest wersja 2005 czy 2006? Bo mi wygląda na 2005 ;)

Ma ktoś wersie 2006 (a wogóle już wyszła 2006?) Szukałem w internecie ale nie mogę znaleźć. Ma ktoś zdjęcia wersji 2006? Jaka jest zmiana w osprzęcie w stosunku do wersji 2005?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

jak w temacie, jeśli ktoś uważa, że woli inną firmę chętnie wysłucham :-)

 

Chcę kupić rower, do jazdy:

- po mieście

- leśnych ścieżkach

- szosach za miasto

 

To tak ogólnie. Nie mam zamiaru uprawiać jakiś HARDCORE'OWYCH wyczynów :-)

 

Kilka takich ogólnych pytań. Na co ma wpływ typ przerzutek? W sumie to jeżdżę prawie cały czas na najcięższej i mało kiedy zmieniam. Czy to się Wam często psuje? Czy są mniej dokładne, i np. po czasie nie wchodzą skrajne biegi?

 

Czy warto przy takiej cenie napalać się na Aluminiową ramę? To 1-2 kg różnicy jak patrzyłem, a cena rośnie.

 

Tak sobie oglądałem te rowerki:

 

Impulse SX

 

Profile SX

 

Impulse

 

Solution

 

Wiem, że im droższy tym lepszy :-) Chciałbym się raczej dowiedzieć jaka jest praktyczna różniaca między nimi? Czy oznacza to że jeden pochodzi bezawaryjnie sezon a drugi 1,5?

 

Także proszę Was doświadczonych o rady wszelakie

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak w temacie, jeśli ktoś uważa, że woli inną firmę chętnie wysłucham :-)

 

Chcę kupić rower, do jazdy:

- po mieście

- leśnych ścieżkach

- szosach za miasto

 

 

 

Także proszę Was doświadczonych o rady wszelakie

 

Dzięki

 

Ja mam Authora Classica. Zrobiłem na nim 2000 km i wszystko działa, tylko w tym roku kola na lepsze zmieniam. do jazdy po mieście i lasu góral będzie OK, ale na wypady za miasto, na szosę nie bardzo. Ja bym radził zakupić dwa kpl kół lub zakupić dośc szerokie opony z delikatnym bieżnikiem, zwłaszcza w środkowej części.

 

Generalnie Authora mozesz spokojnie brać, to dobre rowery, tylko w krosowych mają słabe koła, mówię o modelach do 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ten Solution byłby lepszy :-) Ale chodzi o to, że róznica wynosi 500 zł.

Prosiłbym raczej o napisanie na co zwracać większą uwagę, na jakie części.

 

Czy rama aluminiowa różni się od stalowej tylko wagą? Bo różnica to 1,5 kg.

 

Rama aluminiowe jest sztywniejsza, więc w połączeniu z amorkami się sprawdza bo tracisz na niej mniej energii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, byłem dziś w sklepie pytać o rowerki. Sprzedawca pokazał mi używany rower. Z wyglądu trochę drętwy, cienka stalowa rama, bez żadnego nadruku. Tyle że cały osprzęt tzn. manetki, korby, przerzutki tył i przód był firmy Shimano Alivio i Deore (czy jak to sie tam pisze). Całość 500 zł. Jak można sprawdzić czy nie jest wyjechany itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, byłem dziś w sklepie pytać o rowerki. Sprzedawca pokazał mi używany rower. Z wyglądu trochę drętwy, cienka stalowa rama, bez żadnego nadruku. Tyle że cały osprzęt tzn. manetki, korby, przerzutki tył i przód był firmy Shimano Alivio i Deore (czy jak to sie tam pisze). Całość 500 zł. Jak można sprawdzić czy nie jest wyjechany itp?

 

Jeśli ma też piasty Deore + dobre obręcze NIE pokrzywione, to można się zastanowić, jednak jeśli ma średnie koła i tylko zajechany napęd Alivio, to uwazam ze to średnia oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no właśnie Hexagon V5 podoba mi się dlatego że ma kształt ramy podobny do EX tu link do niego : http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_atb/sp...ikacja.php?id=2

odrazu mówie że na rowerach się nie znam dlatego się pytam.

 

p.s - lubie sobie też polatać na kole i pojeździć dosyć ostro po lesie :D wiec czy on by się nadawał, moge wydać na rower max 1000 zł

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ecia :D

 

aha i chciałbym dodać że z biegiem czasu jak uzbieram kase to będe chciał wymienić siodełko (bo to seryjne jest nie wygodne na jakies typu dh) i jeszcze amortyzator przedni o wiekszym skoku założe 100mm chyba. A dopiero potem przyjdzie czas na pedała, kierownice itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Chciałbym kupić rowero do 1000 złotych.

Rowerem jeżdzę po mieście.

 

Przeglądałem rowery i wybrałem trzy modele:

- Kross Hexagon V6 http://www.kross.pl/indexpl.html

- Magnum Elite Acera 1T http://www.magnum.net.pl/kolekcja/index_pl.htm

- Arkus VIP 601. http://www.arkus.com.pl/pl/9/9/art677.html

 

Który rower byście wybrali ?

 

Pozdro

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...