Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

potrzebuje pomocy w wyborze najlepszego roweru pod wzgędem technicznym, oto nastepujące propozycje:

KELLY's VIPER SF <-

KROSS Hexagon V6 <-

WHEELER WL800 <-

Bardzo proszę o pomoc, który z nich jest najlepszy? Może jakies inne propozycje roweru do 1100zł ??

Dzięki z góry, :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, w moim wątku wszyscy tylko Hexagona V6 polecali, a teraz dowiaduje się, że do sh*t... ciekawe...

Dobrze, że nie poszedłem do sklepu i nie wykosztowałem się od razu na ten rower... Może teraz się dowiem czegoś więcej niż w moim proprzednim wątku, z którego wyniosłem tylko Hexagonomanie i osobiste odczucia, że Giant Sierra będzie lepszym wyborem.

 

Nie chcę oczywiście uogólniać, bo dla większości zapewne ten Kross to przyzwoity rower.

Troszkę mnie tylko dziwi, że mi wszyscy pisali "tylko V6 w tej cenie", a tutaj nagle pojawiły się zupełnie inne propozycje.

Edytowane przez Kajojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :)

jestem nowy na tym forum, stąd też prosze o wyrozumiałość.

Dysponujac kwota 1000 -1200 PLN szukam dla siebie odpowiedniego roweru - głównie do ajzdy po ulicy, parkach i lesie - czyli bez ekstremum i z jak największa przyjemnością.

Czytałem Wasze posty - odradzacie makrocash-e(np Teztary), nie najlepiej wypowiadacie sie o krossach, nie wiem zatem co mam wybrać w tej cenie. Jednocześnie zależy mi an bezpiecznym, długim oraz przyjemnym użytkowaniu rowerku.

Doradźcie proszę, bo nie chcę popełnić błędu.

obecnie zastanawiam się np nad:

:huh:

http://allegro.pl/item112825959__caiman_ca...006_extra_.html

http://allegro.pl/item112886195_curarra_06...ik_gratis_.html

może kross level a4??????

 

 

Czekam na wasze opinie i rady,

 

Z góry dziękuję

 

Damian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu, napiszę w tym wątku

Przymierzam się do kupna rowerku, kwota jaką będe dysponował to max. 1200 zł

Potrzeba sprzet głównie do jazdy po asfaltach 70% reszta to szutry i polne drogi.

Wzrost 176, waga 80

 

Jak na razie wytypowałem następujących kandydatów. (podana cena za jaką mogę dostać rower od ręki)

 

1. Kross V6 SPECYFIKACJA Cena 1099zł

2. Gary Fisher Advance Specyfikacja, malowanie biało/srebrne Cena 1199 zł

3. Trek 3700 Specyfikacja Cena 1159 zł

 

Prosiłbym o opinie który z powyższych byłby dla mnie jako poczatkującego rowerzysty najlepszą inwestycją.

Wszelkie dodatkowe propozycje i możliwości mile widziane ;)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Rowniez jestem zainteresowany kupnem roweru a nawet dwoch :wink: :)

Sprawa wyglada tak. Mam do wydania na rowerki ok 1800 plus blotniki, bagazniki i inne drobiazki czyli kolejne ok 200zl. Suma ok 2k.

Rowerki maja sluzyc do zwyklej jazdy miejskiej, czasami wypad do parku, lasku, raczej rzadko w jakis ciezszy teren.

Pierwszy rower dla mojej dziewczyny ktora ma 180cm wzrostu. Po przeczytaniu troche opini wybor padl na KROSS V3 rama 21", za 760.

Drugi dla mnie. Mam 190cm wzrostu , a wiec szukalem duzej ramy jak 23". Chcialem na poczatku kupic Krossa V4,V6 ale niestety nie maja takich ram. PO konsultacji w sklepie wybor padl na GIANT Escaper za 1080zl.

http://www.giant-bicycles.com/pl/030.000.0...006&model=10384

 

Ze sprzedawca uzgodnilem ze jak wszystko biore u niego to rabacik jakies 100-150zl.

 

Prosze mi powiedziec czy te rowerki to dobry wybor, czy macie jakies inne propozycje.

Zaznaczam ze dla mnie tylko rama min 23".

 

Dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaznaczam ze dla mnie tylko rama min 23".

 

 

 

Hmmm...wydaje mi sie ze 23'' moze byc za duza trcohe, zreszta, nie zalezy wielkosc ramy bezposrednio od wzrostu tylko od dlugosci nogi. Bylo juz sporo tematow na ten temat, zalezy jeszce na jaka jazde sie nastawiasz :)

 

Co do wyboru rowerow,to Giant Escaper nie jest najlepszym wyborem wg. mnie w tej cenie. Pisales ze Kross v6 nie ma odpowiedniej ramy...moze jakbys wzial 21 bylaby odpowiednia? Jesli to ma bycjazda na przemian asfalt i las, to moze merida matts cruise 5.5? Uswiadczysz ja za 1000 zł.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerki do spokojnej jazdy OK - choć w twoim przypadku lepszym wyborem byłby Giant Sierra (kosztuje minimalnie drożej). Mam natomiast uwagę odnośnie do rozmiarów: wydaje mi się, że powinniście się obydwoje z dziewczyną przymierzyć do rozmiarów o 1 stopień (czyli w tym wypadku - tradycyjnie - 2") mniejszych: ona do 19", ty do 21". Między nogami a ramą musi być kilka cm prześwitu w razie nagłej konieczności zeskoczenia z pedałów.

Pozdrówko z sugestią :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerki do spokojnej jazdy OK - choć w twoim przypadku lepszym wyborem byłby Giant Sierra (kosztuje minimalnie drożej). Mam natomiast uwagę odnośnie do rozmiarów: wydaje mi się, że powinniście się obydwoje z dziewczyną przymierzyć do rozmiarów o 1 stopień (czyli w tym wypadku - tradycyjnie - 2") mniejszych: ona do 19", ty do 21". Między nogami a ramą musi być kilka cm prześwitu w razie nagłej konieczności zeskoczenia z pedałów.

Pozdrówko z sugestią :) .

 

 

Ooo...zapomnialem o tym Giancie. Znajdziesz go ponizej 1000 na allegro, apmietaj zeby byl na sramie a nie na shimano, jesli sie na niego zdecydujesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chlopaki za rady.

Rame 23" doradzali mi w paru sklepach.

Kiedys mialem Kands 21" i malo wygodny na dluzsze przejazdzki. Brat posiada starego ale jarego jakiegos gorala na ktorym doslownie sie "lezy" :) . Rozmiar prawdipodobnie 23". Tylko jak dzisiaj ogladalem Gianta BUOLDERA 23" to jakas taka mala sie wydawala. Fakt nie przymierzalem.

 

Co do meridy t patrze i najtaniej za 1350, czyli przekracza moje mozliwosc finansowe.

O Sierre sie pytalem i powiedzial mi sprzedawca ze nie juz jej nie ma w sprzedazy i ze ma starsza rama. Cena stara 1100.

 

Wracajac do rozmiaru ramy to (jak to powiedziec :) ) nie lubie jechac zgiety na rowerze.

Jutro badz w sobote postaram sie jeszcze pare sklepow odwiedzic i przymierzyc 21 kontra 23.

Dzisiaj dziewczyna przymierzyla tego Krossa V3 i mowi ze OK. Czy dla niej ten model bedzie oK?

 

 

 

Rowery tak jak napisalem mialyby sluzyc do jazdy miejskiej, czasami park, lasek, rzadko gory.

 

 

Czy roznica miedzy Sierra i Escaperem jest znaczoaca i lepiej szukac tego poierwszego??

W tej chwili nie mam rozenania w firmach i ktory sprzet jest dobry. W starym kandsie jezdzilem na altusach. To bylo jakies 10 lat wstecz. Manetki sie rozwalaly, pedaly Deore jedna oska sie urwala a druga polamala :). Jeszcze wczesniej miales jakiegos no name na deorze, ktory poszedl do zyda.

 

P.s.

 

Dlugosc mojej nogi 90CM

dziewczyny 88cm.

 

Kurcze czytam dalej i zrobilem obliczenia co do ramy.

Jej wychodzi 19.7 czyli 20"

u mnie 20.2, to dla wiekszego komfortu zaokrogle do 21"

 

Czy kazde np 21" jest rowne sobie, czy u kazdego producenta ta wartosci beda inne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem jesze takie cus

 

Author :: Solution SX (model 2005) :: za 1 049.00 zł :.

 

http://www.velo.com.pl/rowery2006/wyprzedaz2006/13.htm

 

I k

Kellys Viperza 1060,

http://www.kellys-bicycles.com/index.php?m..._71_84&pID=9138

 

 

Przejrzyj sobie test rowerów do 1300 zł ( byl tam uwzgledniony author solution). Pamietam jaka byla konkluzja: Rower dla tych, którzy chca rekreacyjnie pojezdzic i nie zalezy im na wygladziew swojej maszyny :D Co do Vieprza sie nie wypowiem, bo Kelly'sow dobrze nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Vieprzem to chyba przez zmeczenie go znalazlem bo nie ma amora, czyli odpada.

 

Chyba krąg poszukiwan dla siebie zaweze do Giant Sierra i Kross V6, z tym ze niby sierry juz nie mozna dostac, tak mi powiedzial sprzedawca.

 

Odnosnie testu (3 kategorie cenowe) to czytalem Dla dziewczyny akurat do 1k zwyciezyl Kross V3, ktory biore dla niej, a w przedziale do 1,3k no to przekracza moje finanse :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas T1, podał link do KROSSa LEVELA4 za 1049pln tylko że do allegro :D

 

Czy moge gdzieś kupić KROSS LEVEL A4 2005? Chodzi mi o sklep, salon itp.

Bo o ile sie domyślam jest lepszy od SIERRY :P

 

A co do VIPER to sie nie opyla, już mi doradzono abym go nie kupował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic nie wyszło blada.

 

W jednym sklepie tylko sprzedwaca staral sie doradzic zakup poszukiwanych rowerkow. Propozycja padla na Unibiki Mission http://www.unibike.com.pl/rowery/missionfs.html dla dziewczyny i Evolution http://www.unibike.com.pl/rowery/evolution.html dla mnie. No ale cena wyjdzie 2200 (900 + 1300), co przekracza moje fundusze (ewentualnie dam rade ;) ). Do tego wyposazenie gratis,jak blotniki, podporka, chwytak na bidon, pompki i zamkniecie a na bagazniki znizka.

 

W innym sklepie Krossa mi odradzano.

 

Moze jednak zostac przy Sierre i Kross V3, tym bardziej ze na ten drugi producent wlasnie kazal obnizyc cene na jakies 680.

 

Prosze o rade czy warto kupic te dwa Unibiki czy lepiej to co napisalem wyzej i miec 400zl w kieszeni??

 

Cy Misson bedzie lepszy http://www.unibike.com.pl/rowery/missionfs.html

od Krossa V3 http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_atb/sp...ikacja.php?id=3 dla niej??

 

A moze kross Level A2 http://www.kross.pl/pl/rowery/rower_xc/specyfikacja.php?id=3 za 1350zl zamiast Evolution?

 

Powtarzam ze jazda rekreacyjna po miescie, parku lasku, rzadziej gory.

Crossy odpadaja.

 

Dziekuje za wszelkie rady i pozdrawiam!!

 

Jeszcze znalazlem Sierre z 2005.

http://giantsosnowiec.pl/?d=produkt&id=7

za 1K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

 

Otóż od jakiś paru tygodni interesuję się kupnem roweru w okolicach 1k PLN. Przejrzałem oferty różnych producentów, a także to forum, podszkoliłem się trochę dzięki wam! :) Dzięki! :D Już byłem prawie pewny, że kupię hexagona v6, lecz kumpel pokazał mi TO. Po dosyć długim namyśle, stwierdziłem, że GF będzie lepszym wyborem, i to jescze za tą samą sumkę, co hex!

 

Chciałbym zasięgnąć porady u was, co wybrać?

 

Z góry dzięki za podpowiedź!

 

P.S. Używałbym bike'a w 65-70% w mieście, na szosie - reszta, teren, raczej lekki, chociaż czasem może trochę bardziej trudniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...