Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podany termin to jedno , a rzeczywista możliwość jego wyegzekwowania w razie awarii to drugie :)

 

Furtka "niewłaściwa eksploatacja" pozwala na wiele - zwłaszcza gdy w grę wchodzą realne koszty dla gwaranta.

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, ostatni rower jaki miałem to przy komunii, czyli jakieś 15 lat temu. Chce znowu sobie trochę pojeździć, głównie po mieście. Żadnego skakania czy tym podobnych, zwykła, spokojna jazda. Czy da radę coś wyhaczyć do maksymalnie 1000zł? Czy taki ROMET 2015 RAMBLER 3.0 ALTUS SUPER OKAZJA RAMA 19 (6767513505) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. byłby sensowny? Niby przeceniony o 500zł. Prosiłbym o jakieś rady. Z góry dziękuję!

Mój wzrost to 180.


Waga 85kg.

Edytowane przez Alucrad123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałbym kupić rower Kands Energy 1100 w wersji damskiej, ale zobaczyłem, że Lazaro Evolution ma trochę ładniejsze malowanie i wolałbym Lazaro. Czy te rowery są na takiej samej ramie? Zależy mi na geometrii dokładnie takiej jak ma damski Kands Energy.

I jeszcze jedno pytanie: czy wie ktoś gdzie w Warszawie można przymierzyć się do damskiego Kands energy / Lazaro Evolution?

Czy w cenie ok 900 - 1200 zł jest jakiś lepszy wybór niż powyższy, jeśli chodzi o damskie ramy?

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś widzę z Legionowa. Na Modlińskiej masz jeszcze jakiegoś dystrybutora Kandsa

http://kands.pl/dystrybutorzy/ i wyszukaj Modlińska 83. Może spróbuj tam się wybrać. Kolega ma Energy 1300. Ja kupiłem teraz Alfa City więc trekking i ramy są takie same czyt. za duże. Mam ramę 19 przy wzroście 183 i mam wrażenie, że za duża no ale jeszcze nie jeździłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
I jeszcze jedno pytanie: czy wie ktoś gdzie w Warszawie można przymierzyć się do damskiego Kands energy / Lazaro Evolution?

 

 

Wczoraj pedałując obok zauważyłem jakieś Kandsy na wystawie w sklepie rowerowym Annda w Piasecznie. Może dziś lub jutro się przyjże co oni tam mają. 

Edytowane przez relyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Mam crossa, ale myślę też nad MTB z racji, iż wokół mnie znajduje się masa polnych dróg. Niestety, próbowałem przejechać na stockowych oponach odcinek, który łykałem swoim starym rowerem bez problemu i mocno się zawiodłem, bo opony są zdecydowanie zbyt wąskie :P. Stary rower jest na mnie za mały i niezbyt pewny. Czy znajdę coś poniżej budżetu z tematu, tak do 800zł, co będzie warte uwagi? 21" i 28"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś nad zmianą opon? Cross to rower stworzony na polne drogi - MTB jest tam na wyrost.

Do 800 zł to sama bieda - wolnobiegi i najniższy osprzęt.

 

Myslałem, ale wtedy nie pojeździłbym zbytnio po asfalcie i takie zmienianie opon co parę dni :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniasz czasem tych polnych dróg?

Nie wydaje mi się, żeby tak potrzebne były opony do DownHillu i spokojnie opędziłbyś je na Continentalach Race Kingach lub Schwalbe Smart Sam, a to są opony, które bardzo dobrze sprawdzają się na asfalcie. Z autopsji mogę potwierdzić, że średnie prędkości po zmianie opon z 32 mm na 47 praktycznie się nie zmieniły. Mało tego - na odcinkach do ~50 km to rower MTB na oponach 2,25' specjalnie nie odstaje (jak się tył dopompuje, żeby nie bujało na podjazdach :whistling: ).

To jest mit, że wąska opona sama jedzie :sorcerer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rower dla dziewczynki 11 lat typ, MTB, cross treking, ma 146 cm wzrostu i w rozkroku 68 cm. Co moglibyście polecić w budżecie do 1100 zł. Generalnie nie wiem jak dobrać rozmiar ramy ani jakie koła powinien mieć taki rower aby za rok nie trzeba by było go wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam roweru dla siebie do jazdy rekreacyjnej po każdym typie terenu. Chciałbym przeznaczyć maksymalnie około 1200zł.
Znalazłem taką ofertę i wydaje mi się ona rozsądna:
http://allegro.pl/rower-gorski-romet-rambler-26-4-ltd-promocja-i6706140625.html

Podpowiedzcie czy sprzęt jest warty tych pieniędzy, a jak nie to proszę o radę co lepiej wybrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeceniasz czasem tych polnych dróg?

Nie wydaje mi się, żeby tak potrzebne były opony do DownHillu i spokojnie opędziłbyś je na Continentalach Race Kingach lub Schwalbe Smart Sam, a to są opony, które bardzo dobrze sprawdzają się na asfalcie. Z autopsji mogę potwierdzić, że średnie prędkości po zmianie opon z 32 mm na 47 praktycznie się nie zmieniły. Mało tego - na odcinkach do ~50 km to rower MTB na oponach 2,25' specjalnie nie odstaje (jak się tył dopompuje, żeby nie bujało na podjazdach :whistling: ).

To jest mit, że wąska opona sama jedzie :sorcerer:

No wiesz, ja nie mam zbyt dużego porównania. Zamontowałem licznik i szok... zacząłem jeździć po 40-45km/h, a na lekkich spadkach wysokości prędkość dochodziła do ponad 50, a trochę dalej był znak do 40 :D. Na obecnych oponach nie da się jeździć po ziemi, po prostu zjeżdżam całym rowerem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Leader Bike niby spoko, ale napęd to już jest, albo dosłownie za chwilę będzie do wymiany. Kasetę i łańcuch trzeba liczyć...

 

 

 

No wiesz, ja nie mam zbyt dużego porównania. Zamontowałem licznik i szok... zacząłem jeździć po 40-45km/h, a na lekkich spadkach wysokości prędkość dochodziła do ponad 50, a trochę dalej był znak do 40 . Na obecnych oponach nie da się jeździć po ziemi, po prostu zjeżdżam całym rowerem.

 

 

Średnie? Chwilowe to i po 60 można latać, ale nie świadczy to o niczym więcej jak dobrym spadku. Chodzi Ci o ubitą ziemię? Zmień opony, zejdź z ciśnieniem, popraw technikę - za 1000 zł to rowery są słabiutkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

od jakiegoś czasu planuję zakup roweru MTB raczej do jazdy rekreacyjnej. Budżet ustaliłem właśnie na około 1000 zł, wiem, że za te pieniądze raczej nic nadzwyczajnego się nie dostanie, jednak ostatni raz na rowerze jeździłem dość dawno, dlatego na początek powinno wystarczyć.

 

Na chwilę obecną mam dwa typy;

 

1. Wspomniany wyżej w tym temacie ROMET TARGET FREE 100: http://allegro.pl/rower-gorski-target-free-100-promocja-i6562580554.html

 

2. Również znaleziony na allegro SPARTACUS MARATHON 27,5: http://allegro.pl/rower-spartacus-marathon-27-5-altus-gratis-blotnik-i6736760387.html

 

Według Was, który z podanych byłby lepszym wyborem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...