Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

A większa torba w ramę?

Miałem taką. Wchodzi Trelock, narzędziówka i jakieś duperele, takie wieszanie na luzie mało mi się wydaje bezpieczne, coś się może odpiąć, spaść podczas jazdy ulicą.

Mój ulock ma ponad 35cm długości i pewnie z 18cm szerokości. W żaden sposób nie wchodzi w główny trójkąt ramy, także torba na ulock odpadła w pierszej klasyfikacji. Skórzane paski pasują do koncepty roweru (skórzane siodelko, skórzana narzędziówka). Tam nie ma prawa nic odpaść, bo to wcale nie wisi na luzie. Najpierw wsuwam w te 3 oczka od dołu pałąk, a potem od góry zapinam zamkiem Ulocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale mocowanie ulocka w takie trzy przelotki mnie nie przekonuje - jakbym miał kilkanaście razy dziennie się schylać, przekładać go przez przelotki i dopiero zapinać to chyba bym gorączki dostał.

Normalnie wyciągam u-locka z torby na plecach, jednym ruchem ręki otwieram zamek i ściągam go z podkowy a drugim zakładam, druga ręka w tym czasie przekłada podkowę przez ramę.  

W Twoim przypadku chyba nie da się trzymając otwarty zamek z kluczami w jednej ręce drugą włożyć podkowę w przelotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Normalnie wyciągam u-locka z torby na plecach [...]

Ponad 2 kg ulocka codziennie przez godzinę (30 minut tam i 30 z powrotem) na plecach wozić? Ja odpadam.

[...]W Twoim przypadku chyba nie da się trzymając otwarty zamek z kluczami w jednej ręce drugą włożyć podkowę w przelotki. 

Da się! Operacja zdjęcia i zapiecia ulocka na stojaku to 10 sekund. Wsadzenie go z powrotem w mocowanie to 15 sekund góra. Na początku te skórzane oczka stawiały opór, ale po dwóch tygodniach tak się ułożyły-wyrobiły, że podkowa wchodzi głado nawet jedną ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciarstwo nie druciarstwo, ale czy da się przyczepić jakoś tarczę hamulcową do piasty z wolnobiegiem? Bo nowe piasty pod tarcze to już raczej bębenek mają, a ja koniecznie wolnobieg chcę.

Można kupić piasty na wolny i tarcze , poszukaj na Alle.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Przecież pod biedronką nikt nie kradnie  - tym bardziej takich ,,charakterystycznych" rowerów, co najwyżej pada zdanie: Pożycz kierowniku 50gr do vipka.

Różnie bywa , chociaż co prawda , to prawda. Co nie zmienia faktu , że takie "zabezpieczenie" maszyny dużo by nie utrudniło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuję że takie 50gr lepiej sprawdzi się niż U-lock typu Kryptonite, OnGuard- oczywiście pod biedronką i w innych tego typu marketach, jeżeli akurat są takiego typu "bodyguardsy" .

W mojej mieścinie mam śmieszną linkę 8mm  czasami zapinam, czasami nie, ale to jest rower za tysiaka i mieszczuch za pińcet. Gdybym miał nowego  dwukołowca  za około 3000 pomyślał bym wtedy nad jakimś U-Lockiem i 50gr :icon_lol:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja idzie w tym kierunku, to napiszcie mi proszę jak "postarzyć rower" aby nie był atrakcyjny dla przypadkowych złodziei. Najlepiej sposobami druciarskimi ;) Mam zamiar zakupić mieszczucha, gdzie będzie siedział Rohloff, pasek zębaty i hamulce tarczowe. Chyba to ostatnie najbardziej przyciąga złodziei. Rower będzie wart ok. 4000 zł. To dla mnie bardzo dużo, ale po prostu mi się podoba. Jednocześnie nie chciałbym stracić komfortu psychicznego, jaki mam teraz przy swoim 16-letnim staruszku, którego zostawiam wszędzie gdzie potrzebuję, biorę na zakupy itd. zapinając jednym nożycowym On-guradem za 120 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja idzie w tym kierunku, to napiszcie mi proszę jak "postarzyć rower" aby nie był atrakcyjny dla przypadkowych złodziei. Najlepiej sposobami druciarskimi ;) Mam zamiar zakupić mieszczucha, gdzie będzie siedział Rohloff, pasek zębaty i hamulce tarczowe. Chyba to ostatnie najbardziej przyciąga złodziei. Rower będzie wart ok. 4000 zł. To dla mnie bardzo dużo, ale po prostu mi się podoba. Jednocześnie nie chciałbym stracić komfortu psychicznego, jaki mam teraz przy swoim 16-letnim staruszku, którego zostawiam wszędzie gdzie potrzebuję, biorę na zakupy itd. zapinając jednym nożycowym On-guradem za 120 zł.

 

 

Szczotka druciana i jedziesz po lakierze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco większy koszyk na bagażniku wyściełany wygodnym kocykiem. Rower przywiązujesz do np. ROTTWAILERA, DOBERMANA, lub PIT BULLA którego wozisz w owym koszyczku.  :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup: To powinno rozwiązać wszystkie wasze problemy. Zapomniałem dodać że koniecznie suczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, kilka godzin malowałem te napisy na oponie, pierwsza jazda i już popękał.  :confused: 
f84cf28917702fccmed.jpg

Tym mazaczkiem to robiłem.
766c31152dd5dc9fmed.jpg

Napis Rubena jakoś się trzyma, może to temu że więcej tam nalałem tej farby.
ffc514ec156e0ea3med.jpg

Naprawdę kilka godzin mi to zajęło i jeszcze ile acetonu zużyłem i papieru na czyszczenie zacieków i niedoróbek i wszystkiego wokół opony, czyli łóżka, podłogi, rąk XDD
I jeszcze jakiś czas poświęciłem na ćwiczenie malowania na zużytej oponie, tej co tam stoi przy szafie i nie wiem co z nią zrobić.
841edd5417726575med.jpg

No właśnie, co mam zrobić z tą oponą? Wyrzucać szkoda, a przecież nie sprzedam nikomu łysej opony. A chociaż...

Chce ktoś kupić oponę do driftu? Akurat na zimę, do jazdy bokiem :D
4ec80ffb00d5ab5fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...