Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tam mnie naszło by założyć ten temat. Nie ma tutaj jeszcze takiego, a ten dział nadaje się do tego idealnie.

 

Tak wiec piszcie z jakim rowerowym (lub nawet nie) druciarstwem (czy jak kto woli ucieraniem du** szkłem, koromysłem itp.) spotkaliście się w swoim życiu. Nie ważne czy to wy byliście jego autorami czy kto inny. Ważne żeby było zabawnie.

 

Dla przykładu napiszę o moim dzisiejszym przypadku. Składałem rower koledze. Kupił ramę, kupił wideł, kupił inne części w tym korbę, suport itp. Problem był jednak w tym że gość od którego kupował korbę nie dodał śrub do przykręcenia zębatki. No cóż, dostałem polecenie że jeśli da się w jakiś sposób tak na chwilę to zrobić to żebym to zrobił. No i przeszedłem samego siebie... 

 

Zamiast śrub i kominów do przykręcania blatu użyłem zwykłych śrub z łbem sześciokątnym, dużych podkładek i nakrętek. O dziwo, zębatka trzyma się bardzo pewnie, współpracuje z łańcuchem i wszytko hula jak należy. Jak tylko dam radę to wstawię fotkę mojego nowatorskiego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli chodzi o łatanie czym popadnie, czego popadnie i gdzie popadnie to mam doświadczenie heh :D


ev3k.jpg

Z tego to dumny jestem ... no byłem bo widelec sprzedałem. :D Nee to nie jest pęknięte ... przecięte jeno ...

 

A tu tłumik, ciągle w użytku, nie miałem jak napompować komory azotowej to sobie zrobiłem wentyl :D z dętki można by rzec

d8nf.jpg
I wieeeeele innych np zmiana ciągu linki w przerzutce z dolnego na górny czy sprzęgniecie blokady widelca i dampera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Całkiem niedawno, podczas przewalania odmętów internetu przemknęła mi poniższa pozycja. Ale, że nijak nie mogłem znaleźć żadnych opinii, ani zerknąć sobie w zawartość, to odpuściłem sobie zakup.

bicycle-tuneup-upkeep.jpg

 



 

Z tego to dumny jestem ... no byłem bo widelec sprzedałem. :D Nee to nie jest pęknięte ... przecięte jeno ...



To jest już trochę przysłowiowy hardcore :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To jest już trochę przysłowiowy hardcore

Haaa lekko 2kkm nabiłem w hardym terenie :D A hamulec tarczowy nie dzwonił co świadczy o sztywności konstrukcji :D zmieniłem tylko dlatego ze zmieniłem ramę i był za niski.

Znalazłem zmiennik ciągu :P

1008554.jpg

 

A np w wigraku ojca obecnie, napęd rwał łańcuch nagminnie to założyłem z emzety ... jeszcze sie nie urwał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie największe ale ciekawe - połamał mi się uchwyt od lampki tylnej Kellys (lampka już po zakupie lądowała na asfalcie także badziew totalny) o posklejaniu nie było mowy ale kawałek blaszki, śrubka i naprawiony, tak przygotowany uchwyt po prostu włożyłem w środek obejmy na sztycę i skręciłem :) Nie było to sztywne połączenie bo blaszka śliska i uchwyt czasem opadał ale potem i tak wyłamał się ten ząbek który lampkę przytrzymuje więc całość wylądowała w koszu.

uchwytlampka_zps8feda79c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Heh ja obejm i uchwytów do przełączników świateł etc. to nawet nie wymieniam :P ale jak coś robię, np usztywniacz łącznika wahacza, to profeska :D najpierw projekt w autocadzie najczęściej a później zgodnie z wymiarami obróbka skrawaniem, za CNC robię ja we własnej osobie i moje rączki :D

 

http://imageshack.us/g/1/10283954/ piękne nie jest ale sprawdza sie i poprawia niedouczonych inżynierów :P obecnie czarne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzicie tą czerwoną śrubkę przy skuwaczu/łyżce? http://www.sjscycles.co.uk/images/products/medium/shimano-pro-s-slide-20-function-multi-mini-tool-with-chain-tool-IMG21324.jpg

U dziewczyny w rowerze śruba w zacisku sztycy się wyrobiła więc chłopaki użyli tej czerwonej śruby żeby móc zablokować zacisk i sztyce przed osuwaniem. Ale osobistym mistrzem jest kolega z pracy który w swoim marketowcu ma korbę przyspawaną do osi więc gdy odpadły mu platformy od osi pedałów skonstruował sobie własne platformy z węża ogrodowego naciągniętych na oś oraz przymocowanych do tego elementów plastikowych skrzynek od pomidorów (chyba) jakie można zobaczyć w marketach. Przy okazji pokuszę się o zdjęcie.

Edytowane przez arroyo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w strumyku zgubiłem śrubkę od dolnego kółka w tylnej przerzutce, coś wcześniej przy niej kombinowałem i widocznie nie dokręciłem... Wielka panika, kółko i blaszki na których się toczy znalazłem po kilku minutach, już myślałem jak zrobić singla na powrót, że skrócę łańcuch, usztywnię wózek przerzutki itp, nagle okazało się że śruba od bidonu pasuje idealnie:) Jeździłem z tym jakieś 5-7 tysięcy km, potem przerzutka poszła do roweru dziewczyny i jeździłaby do dziś z tym gdyby nie zdarzenie po którym z przerzutki niewiele zostało. Kiedyś też zerwała mi się linka od przedniej przerzutki, pomiędzy wózek a ramę wsadziłem kamień i dojechałem do domu na dwójce:P

Edytowane przez hheniek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...