Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Puklus napisał:

Macie widelec w którym nie przewidziano mocowań na błotnik ? Ja też mam i zrobiłem o tak o: 

IMG_20221012_164305.thumb.jpg.65f650cc2baae2091bef01999dc4b9bd.jpg

Ja użyłem dętki opaski i blaszek od tarcz Shimano. Można użyć każdego rodzaju mały winkiel z otworami. Trzyma się to mocno już rok tak śmiga 

Moze się i trzyma ale to rzeczywiście druciarstwo. Nie lepiej kupić albo drobić? https://biketeam.pl/obejmy-sks-mocowanie-blotnika-do-amortyzatora-31-0,3,5132,6475

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sztywnego widelca takie jak najbardziej, tylko że jak ostatnio szukałem, to nie znalazłem o większej średnicy, żeby pasowało do amortyzatora, ani w internecie, ani w różnych Castoramach. Więc użyłem grubszej trytytki, podklejonej mocną dwustronną taśmą klejącą, żeby nigdzie się nie ruszała. :D Druciarstwo pełną gębą, ale trzyma się całkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 13.10.2022 o 08:35, Thomlodz napisał:

Nie lepiej kupić albo drobić?

Jak najbardziej ! Tyle że, rozumiesz, mieszkam w norwegii a tubylcy znani są z tego ze w sklepach masz 3 rodzaje herbat, 3 rodzaje musztardy itd ... a jak juz coś znajdziesz przypadkiem co cię interesuje kosztuje 300zł. Nooo,  więc wolę drutować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.10.2022 o 07:35, Thomlodz napisał:

Moze się i trzyma ale to rzeczywiście druciarstwo. Nie lepiej kupić albo drobić? https://biketeam.pl/obejmy-sks-mocowanie-blotnika-do-amortyzatora-31-0,3,5132,6475

Problem w tym że... nie ma z czego. Wyobraź sobie że to kraj w którym nie ma np: szrotów samochodowych. Sklepów z używanymi telefonami. Brak allegro. Samochodów w salonach w wersjach nie na wypasie. 

Dlaczego? 

Bo ludzie tego  ... nie potrzebują  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pacjent: rower żony :)
Problemem okazała się rama "S" i jej dziwne położenie otworów montażowych pod bidon, butelki i uchwyty na nie które mam okazały się niezbyt kompatybilne. Opcji było kilka, wymiana bidonów, wymiana uchwytu, zakup adaptera obniżającego położenie uchwytu. Żadna z tych opcji nie wydawała się dobra, bo nowa butelka i uchwyt boczny to niepotrzebny wydatek, skoro mamy już coś co działa to wydawanie kasy na nowe jest jej jakby wyrzuceniem. Pozostała opcja adaptera, niby też trzeba kupić, ale nie byłoby to jakieś bolesne, trochę poszukałem, znalazłem, ale ich konstrukcja wiele by nie zmieniła, butelka byłaby nadal zbyt wysoko...
...Postanowiłem wykonać własny adapter, wyciąłem go z blachy Alu 5mm, podkład do Alu, na to lakier 2K Poliuretanowy z lekką strukturą i działa jak powinno :D
20221110_104204.thumb.jpg.54e4ec01b4a24012ecf6c95c5bf88203.jpg20221110_111443.thumb.jpg.835b0ce0a220054e3697d04001d3b357.jpg20221111_121536.thumb.jpg.6ff755cb20c54bb851b9af80e3eef3bd.jpg20221111_121551.thumb.jpg.afdc95d2325a97b5b43e09733b0dba93.jpg

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thomlodz robię tym lakierem pojazdy ekspedycyjne, te pojazdy jeżdżą w najgorszych warunkach i raczej się trzyma :D
W sumie planuję zrobienie w tej technice nasze rowery, ale czasu mało, w sumie pogoda nadal sprzyja na wypady, a pewnie by mi zeszło z dwa tygodnie roboty....
Moja ostatnia robota, wszystko lakier:

Spoiler

20221101_084129.thumb.jpg.d603bad85696e30fe1fb5392700c489d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

 Można zamówić na wymiar? :D

 

Jakbym mieszkał w PL to  bym Ci taki zrobił, ale wysyłka z DE raczej słabo się opłaca, ale jeżeli nie masz ciśnienia, możesz zaczekać, dać wymiary, to pisz PW, pogadać zawsze można ;)

Edytowane przez Semtex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadanie: montaż zadniego bagażnika na przedzie bez upośledzenia wartości domyślnej.  Można użyć diaxa jedynie dwa razy.  Należy użyć jednej części z porzuconego, zardzewiałego roweru.  Przekląć można razy trzy.  

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • +1 pomógł 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste noblowski to patent rodem z fermy ekologicznego  drobiu aby poranna dostawa jaj zniesionych pod drzwi jajożerców zniosła wibracje podróży, prawdziwy soft rack time! Chroni przed wibracją wzdłużną i skrętną, teraz białko już nigdy nie będzie ubite na pianę montażową po 15 km leśnym tripie.  Non kogel mogel . Żółtka się cieszą! Teraz czas na błotnik i intalację chroniącą przed atakiem lotniczym grupy Eagle & jajstrząb. 😀

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dziś zrobiłem klucz do kontrowania konusów, bo potrzebuję tylko do jednorazowego użycia.
Blaszka z wytłoczonymi kształtami kluczy z jakiegoś zestawu naprawczego do dętek za 5 zł + obcęgi + pilnik + izolacja + 5 minut roboty. asdfgh.thumb.jpg.1fcb54d5d5218554f65912a8aae9ca66.jpg

A potem postanowiłem sobie przerobić końcówki do nowo nabytych "smarownic", więc trochę pociąłem, trochę pogiąłem, trochę popiłowałem na szlifierce. awe.thumb.jpg.02716d7164a449a0d38fcedee49d8af9.jpg

 

A te "smarownice" to nastrzykiwarki do mięsa z allegro. ;)
tjt.thumb.jpg.ab355d45c2820e296e64332fe9db452e.jpg

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...