Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda Twojej roboty i pieniędzy. Czym byś nie zrobił tych zaprawek, to i tak zaraz zejdzie i będzie się odznaczało.

Swoją drogą, nigdy przez tyle lat nie miałem nic podobnego na rowerze. Może go przetrzymujesz w kiepskich warunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie teraz zastanowie... to nie skrobię, ale w długich trasach, nie sciskam uchwytu tylko dłoń opiera się na gripie, a kciuk spoczywa na miejscu tych odprysków, wiec chyba przyczyne znamy😂 Zastanawiam sie, czy nie pomalować tego farba akrylową i na wierzchu zabezpieczyć lakierem samochodowym bezbarnwnym... pytanie czy to zagra w takiej kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam po co to czernić, pastą polerską i filcem zaprawiać na błysk,  naturalna patyna życia, co się ma odkruszyć niech odejdzie a srebro błyszczy, Pasta Turbo przyspiesza działanie hamulców, o ile nie podajemy jej na tarcze 😋

A to nie inne rowery gdzieś na stojaku w mieście pod blokiem pukają parkowane z impetem? To się samo nie zrobiło, coś pomogło.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A to nie inne rowery gdzieś na stojaku w mieście pod blokiem pukają parkowane z impetem? To się samo nie zrobiło, coś pomogło.

Żadnych mechanicznych uszkodzeń, jedyna ingerencja jaką kojarzę to tak jak napisałem wyżej trzymanie kciuka w trakcie jazdy w tym miejscu. Pewnie do tego doszło nieudolne malowanie w fabryce... nie wiem🤷‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyrzucają...  na moim osiedlu (jest tam kilka wejść) ale dwa są takie, że w podcieniu przechodzi się przy stojakach - każde na 30-40 rowerów. No same porzucone nieprzypięte rowery tam stoją LATAMI - NIKT na tym nie jeździ. Fascynuje mnie nawet jeden bo ma magury hs33 a stoi nieruszany z 5 lat najmarniej. Nie wiem jak to działa, bo mamy na osiedlu chyba z 6 wspólnot i te stojaki są w innej niż moja. Komuś się nudzi rower, koło scentruje, wymienia na inny to stawia tam i liczy że ktoś to kiedyś zabierze. Generalnie ludzie się na to wkurzają bo czasem dzieciaki te rowery na chwilę wezmą poskrzypią pod blokiem i ciepną gdzie popadnie - ochroniarz potem zabiera te graty w te podcienie. Kiedyś dla jaj przypięli jeden do szlabanu a drugi do znaku - ten dalej stoi od jesieni. Ogółem jest tego ponad 50sztuk - przykry widok.

Edytowane przez abdesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Sobek82 zaraz tam będzie i teren oczyści;-).  A jakie cuda potem z tego powstaną.

U mnie na osiedlu w ubiegłym roku na jesieni była wystawka śmieci wilelkogabarytowych i będąc z psem na spacerze parę fantów rowerowych przygarnąłem. Jakieś całkiem dobre opony można było wygrzebać, stare koła, a nawet trafił się cały rower, taka damka ATB, na kołach 26",  marki Best. Wystarczyło napompować, nasmarować linki, wyregulować przerzutki i hamulce i właściwie można jeździć. Wiadomo, że to nic specjalnego (osprzęt nawet nie Tourney, tylko jakiś chiński), ale rama jest, koła są, klamki hamulcowe nawet całe aluminiowe, zębatki nie zużyte, obręcze nie wytarte.

Obok tego roweru stały całkiem dobre narty biegówki, ale nie chciało mi się wszystkiego targać. Niech ktoś inny się nacieszy. 

 

 

Edytowane przez marvelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu skupach rowery są odkładane na bok i później przyjeżdża zaprzyjaźniony koleś busem i zabiera co lepsze i sprawniejsze.

Btw, jedź przejazdem na jakiś pobliski skup, zabierz ze sobą multitool i cążki, to wystarczy żeby prawie rozebrać rower na miejscu z przydatnych części. 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...