Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

Klientka rower odebrała. Zapytałem ją ile zapłaciła za spawacza. Koszt za spawanie to 20 zł. i 2 tygodnie oczekiwania. :) .Paliwo to około 50 zł. plus troszkę czasu na dojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kciałem przerobić koła zwykłe i opony no TR na tubeless, z pierwszym poszło gładko, z tylnym nie bardzo- nie chciała się opona napompować wstępnie bez mleka, po wyjęciu wew. wentyla udało się, postanowiłem pozostawić tak koło napompowane żeby się ułożyło, na oponie widniała wartość max bar 4.5 i 65 psi, omylnie i przez roztargnienie pompowałem myśląc że max dla opony wynosi 6,5 bara,  przy 6,3 bara nastąpiła eksplozja, omal nie straciłem słuchu a kurz z podłogi mnie nie udusił ;)
Koło po konwersji wygląda tak 
IMG_20200228_163932322.thumb.jpg.bd555ab26c346b7ec40dc2e89c6fc09f.jpgIMG_20200228_163943209.thumb.jpg.3bdfe02f6cd92d636c1619604b3ceee7.jpg

Obręczy nie da się wyprostować/naciągnąć, nadaje się na żyrandol lub inne wariacje.

Pozdrower

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pierwszy dzień z "koronnym" (ustawowym) zakazem wychodzenia z domu. Poprawnym jest się dostosować. 

Z nudów wyszło takie coś.  Kto zgadnie co to jest i do czego ma służyć? Dodam tylko że to wersja beta i wymaga jeszcze nieco poprawek i rozbudowy. Za to zabieram się może jutro. W każdym razie wszystko działa niemal jak należy. 

stojaczek 1.jpg

stojaczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miej litość dla łożysk wiertarki, wsadź śrubę z łbem, na śrubę łożysko, potem nakrętka, i zrób podparcie dla łożyska. Łożyskowanie w wiertarce jest przystosowane do nacisku z góry( 1000N nacisku nie robi wrażenia), ale boczny je zabije, bo przecież jak chcesz mieć możliwość sensowne waty wycisnąć to masa ciała*g nacisku koła na uchwyt wiertarski musi być.

Btw jakbym ja miał zgadywać to jest to maszyna do rozpędzenia koła w celu zbadania wyważenia, albo do docierania hamulców tarczowych dla leniwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem wyżej,  stosuję się do nakazu siedzenia w domu, więc zrobiłem to z tego co miałem na stanie, w dodatku zupełnie na spontanie  (bez planu) . Poza tym nie będzie podparcie na dodatkowym łożysku potrzebne. Aż takiego nacisku tu nie będzie. Zresztą widać że wiertarka opiera się na jednej śrubie bodaj 8mm.

koło.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jednak widać jakieś niewielkie pozytywy tej pandemii. Z urlopu mnie orżnęli, niedługo potem zwolnili z pracy, ostatnią kasę wydałem zanim się o tym dowiedziałem, cała rodzina chodzi zasmarkana, ja z kolei to zlepek różnych kontuzji, rower się co chwilę psuje, auto zdechło w najgorszym okresie... ale garażu to od 15 lat nie miałem tak wysprzątanego jak dzisiaj. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciarstwo użytkowe. Wersja finalna, nieco poprawiona wygląda obecnie tak:

Jest to napęd do koła przedniego służący do diagnostyki oświetlenia, szczególnie tylnego światła, gdzie problem jest nieco poważniejszy niż przepalona żarówka. Posiadając jeden własny rower, to to urządzenie raczej się nie przyda. Prowadząc warsztat już na pewno. Od dawna zabierałem się za zrobienie czegoś podobnego, lecz zazwyczaj czasu brakło. Obecnie jest spokój więc można się bawić. Jest jeszcze opcja by zrobić potencjometr regulujący obroty silnika, z tym że wydaje mi się to przerostem formy nad treścią. 

Oczywiście urządzenie kompatybilne z kołami od 24' do 28' Wystarczy jeden ruch ręki za dźwignię.

Najchętniej bym wymienił tą wiertarkę na jakiś zgrabny silnik, ale puki co takiego nie posiadam więc wiertarka musi starczyć.

 

finał.jpg

finał2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

600_479699684.jpeg

Ale co dlaczego?  

1 godzinę temu, Brombosz napisał:

Chyba wiem. :) 

Docieranie rożnie spasowanych ze sobą elementów napędu? 

Zgadłem?

No przecież wyżej napisałem odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałem pisać że to urządzenie do zamiany energii elektrycznej na mechaniczną i z powrotem na elektryczną. Żeby sobie świecić lampką rowerowa w garażu i patrzeć na straty energii. Ale wydało mi się to zbyt absurdalne :D

Bo sam dosłownie tydzień temu myślałem nad podobną końcówką do wiertarki ale napędzającą samą piastę. Chciałem sobie sprawdzić jak dynamo 1.5W zasili lampki które posiadam. A kwarantanna opóźni złożenie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

A kwarantanna opóźni złożenie koła.

Mi kwarantanna przyśpieszyła tą zabawę. Robiłem klientowi rower, zabrakło części na które trzeba było poczekać, więcej pracy nie było, to zaczęła się zabawa z tym czymś. Kilka godzin zeszło. Z minusów? Wiertarka nieco za głośna. 

Powiedzcie mi jak by to nazwać? :)

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...