Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć. Zjechała mi się kiedyś tuleja ślizgowa w damperze, więc pomyślałem że wystarczy zacieśnić i będzie ładnie działać bez stukania.

Wziąłem kawałek butelki pet, wyciąłem pasek o odpowiedniej długości i szerokości. Trochę pasków narobiłem zanim w końcu trafiłem na odpowiedni. Wcisnąłem pomiędzy wyrobioną tulejkę ślizgową, a montażową.

Wynik... jeździłem tak ponad rok :D Jakoś nie miałem chęci zamawiać tulejek. Gdy plastik z butelki się kończył (średnio co jakiś miesiąc), to brałem nowy pasek itd.

Damper dzialał troszkę mniej czule, ale luzów nie było. No i tanioszka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja zrobiłem coś podobnego :D w miejscu gdzie śruba od tulei wchodzi w łącznik wahacza wytarł osie zwyczajnie i był spory luz ... a na to juz nic nie poradzi ... no prawie nic, podkładka z blaszki, kilka młotów i luz znikną :D ale zdejmowanie dampera zaczęło zajmować więcej czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ojca w rowerze lewa korba się wyrobiła (kwadrat w kółko), więc w ramach druciarstwa ma prawą Deore XT 172.5mm, a lewą Exage 170mm.

A sam montowałem dzisiaj licznik by Tesco, instrukcja bardziej skomplikowana niż kolokwium z matematyki no i sztuka polega na zamontowaniu wszystkiego na tylko i wyłącznie zipy xD

http://www.forumrowerowe.org/topic/149576-licznikkadencja-ae-17-funkcji-by-tesco-26pln-test/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to temat w sam raz dla mnie- szkoda, że dopiero teraz znalazłem.... :D

 

Na początek napinacz, który miałem w rowerze całkiem niedawno:

 

286125.jpg?1384965307

 

Uchwyt do stojaka serwisowego, zrobiony z mostka widocznego na 3 foto:

 

IMG_0049.JPG

 

A tutaj coś ze starych, dobrych czasów (ponoć czerwony= szybki):

 

571636.jpg?1384965845

 

 

Przed "erą cyfrówki" było tego więcej, ale co było a nie jest- wiadomo... kwitu nie mam :D

Edytowane przez bukakewarior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...