Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

No, było trochę tego, oczywiście nie będę wymieniał obejm do błotników tudzież lampek bo było tego kilkanaście.
Z ciekawszych
 

Hayesy wg Mc Gyver'a


Jeździłem tak kilka tygodni, póki nie zgubiłem drugiego. Potem znów kilka tygodni na dwóch takich aż w końcu wstawiłem krótkie pręty M6 zakończone nakrętkami, zamiast Loctite - kombinerki.
 
Może znajdę jeszcze coś na zdjęciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

hmmm napinacz z butelki powiadasz...

z kumplem utworzyliśmy skrzynkę prowadzącą z deski do krojenia a kółka napinające z kółek od deskorolki. Jak nie zapomnę to się pochwalę ;)

Szczyt druciarstwa to wstawienie do roweru marki "zło" hamulca hydraulicznego, a dokładniej HFX9 z klockami metalicznymi.

Jakoś byłem na początku września u rodziców i matula zaczęła się skarżyć, ze nie ma hamulców w rowerze a chętnie by pośmigała po okolicy. Jako że marketowy rower marki "zło" to jest dla niej najlepszy na świecie to postanowiłem wstawić jej na tył  hayesa - jechałem w góry a tylny soczysty od avida czasem marudził więc wziąłem sobie coś na rezerwę.

Zamontowałem toto plus tarcza 180... 

Efekt był taki że matula do mnie zadzwoniła bym brał samochód i ściągał ją do domu. Okazało się że przy większym hamowaniu urwały się mocowania hamulca na ramie...
Ostatecznie wstawiłem tam swoje v-ki  LX "gold edyszyn" podwajając tym samym cenę tego roweru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.forumrowerowe.org/topic/143286-licznik-jak-zabezpieczy%C4%87-licznik-sigma-przed-zgubieniem/?do=findComment&comment=1338513

/druciarskie zabezpieczenie licznika sigmy przed wypadnięciem autorstwa kkk2

 

 

@mrmorty: 

... chciałeś rodzicielkę posłać do krainy wiecznych łowów?

[to już po raz któryś czytam o takim sabotażu względem rodzonej matki...

to jakieś forumowe zboczenie ku eutanazji*? ;-)]

 

*tak wiem jak trudno przekonać do tego że warto kupować rower a nie makrokesza....  :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe druciarstwo to promuje pan z serwisu rowerowego przy ul.Wawrzyniaka we Wrocławiu. Zgrozo, przychodza tam ludzie i o zgrozo, kupją składane tam rowery.

 

Facet twierdzi, że rolę sterów w jego pomyślunku bicyklach pełnią "kulki wyjęte z koszyczka łożyska" utytłane gęsto w smarze. Na pytanie jak redukuje i zaciska różniće między średnicą główki ramy a np.: widelcem 1 i 1/8 odpowiada i kłóci się, że rolę "klina" pełni.... gwiazdka, która tak rozpycha rurę sterową, że ta się zaciska poprzez kulki i smar z główką ramy

 

 

:) :)

 

Mówię poważnie, ten serwis istnieje chyba z 20 lat a facet ma taką minę i sposób bycia jakby wszystkie rozumy połknął. Więc połknął

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

recykling gripów:

... starły się? zużyły? znudziły? okazały niekomfortowe? ... zamiast się ich pozbywać

- rozcinamy wzdłużnie, odcinamy [w razie potrzeby] końcówkę

- zakładamy na rurkę tylnego trójkąta

- zaciskamy opaskami

i wuala: ochrona przed uderzeniami łańcucha jak ta lala

 

http://www.mtnbikeriders.com/2013/03/18/repurposed-grips/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...