Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kupił byś Deore ze średnim wózkiem i byłoby to samo, ale jak lubisz się bawić, niech moc będzie z tobą 😜

ps. ja mam skombinowane go slx 12s z wózkiem od XT 11s, działa ok, ale nie bez powodu nowe przerzutki wychodzą krzywe z fabryki 🙃

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roballinho maksymalnie skrócony to jest fabrycznie :) Do oobsługi napędu z 39T pojemności to długiego wózka już potrzeba. Może mógłbym próbować ze średnim, ale to jest, w praktye, szosówka, więc jakiegoś super trzymania kiety nie potrzebuję.

@piciu256 Miałem materiał, frezarkę i wolne popołudnie :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Powitoł 
Dętka wybuchła na słońcu a jeździć się chce :)
Dętka 26x2.1+nóż+3 supły+2 trytytki.
Mierzenie, test szczelności i w pole :D

c6hnbxa.jpeg

Po trzech godzinach trochę zeszło ale dłużej niż godzinę i tak nie jeździ :)

Edytowane przez porcelanowy
  • +1 pomógł 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2022 o 12:35, Cross90 napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł jak zamaskować te odpryski na manetkach? Przed poprzednim sezonem zrobiłem zaprawki farbą dulux rapidry(akrylówka do stali,drewna i pcv), jednak farba zeszła po kilku tygodniach.

20220131_114818.jpg

Malowanie gołego metalu tak będzie się kończyć. Trzeba zastosować lakier podkładowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Nie podobało mi się rozmieszczenie seryjnych uchwytów na pancerze. Przy dużym ugięciu zawieszenia, te wystawały po 15cm na bok od roweru, akurat tam gdzie się kręci nogami. Przelotki na wolne fragmenty linki też omijałem i wyszło nawet zgrabnie i ładnie:

 

Czy to już jest sztuka? Czy w Pivocie nie pomyśleli?

Linka z pancerzem od sztycy są dosyć krótkie, bo akurat takie miałem. Na oko działa bez otarć. Praktyka pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zachciało się norce północnej kręcić przy zacisku, co uruchomiło ciąg przyczynowoskutkowy skutkujący taką o to rzeźbą:

IMG_20220919_234258.thumb.jpg.c0b95e7e0b9c68cbdd0eb311c630431a.jpg

Powyzej, z lakka przeze mnie obgryzione tłoczysko ale ta wielka wyrwa to nie moja zasługa, tłok był kompletnie nie szczelny i wyjęcie go nie było łatwe.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 18:19, Brombosz napisał:

Nie podobało mi się rozmieszczenie seryjnych uchwytów na pancerze. Przy dużym ugięciu zawieszenia, te wystawały po 15cm na bok od roweru, akurat tam gdzie się kręci nogami. Przelotki na wolne fragmenty linki też omijałem i wyszło nawet zgrabnie i ładnie:

 

Czy to już jest sztuka? Czy w Pivocie nie pomyśleli?

Linka z pancerzem od sztycy są dosyć krótkie, bo akurat takie miałem. Na oko działa bez otarć. Praktyka pokaże.

To wskazuje na uposledzenie projektanta i/lub brak odpowiednich przebiegów testowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem od wczoraj na etapie wymiany widelca, oczywiście przed tym posprawdzałem tutki, poradniki, filmiki, no i pod jednym poczytałem o dwóch patentach, jeden to domowe narzędzie do nabicia gwiazdki, sprawdziło się prawie dobrze, musiałem lekko skorygować, przez dobicie jednej strony bo nie całkiem prosto siadło, robiłem to pierwszy raz ale generalnie wszystko się skończyło dobrze :) W moim rowerze gwiazdka musi być dosyć głęboko osadzona przez budowę samego topcap.
Jako nabijak bieżni łożyska wykorzystałem kawałek rury PVC, idealnie wstrzeliła się w średnicę bieżni, nabicie z ręki zajęło mniej niż minutę.
20220921_172606.thumb.jpg.246e1376fad6e112286a8f09fe6ce4b4.jpg

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...