Skocz do zawartości

[Druciarstwo] Największe rowerowe druciarstwo


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, bogus92 napisał:

Pojawia się pytanie po co to i co to ma na celu? Zęby wyglądają jakby były mocno zmęczone, są za długie i zbyt szpiczaste.

W oryginalnej zębatce 22,24 tzw młynku też są żeby długie i spiczaste i takie muszą być bo inaczej łańcuch będzie przeskakiwał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, HT2ACX napisał:

Mocniej hamują i wolno się zużywają klocki.

W rowerze moc hamulców kończy się z chwilą zablokowania kół. Poza tym chyba nie miałem nigdy okazji przejechać się rowerem z dobrymi tarczami i hamulcami z górnej półki. 

A klocki - cóż, kosztują według mnie śmieszne pieniądze i ciężko nawet jeżdżąc dużo zajechać je podczas jednego sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

A klocki - cóż, kosztują według mnie śmieszne pieniądze i ciężko nawet jeżdżąc dużo zajechać je podczas jednego sezonu. 

Niestety żywiczne klocki kończą się po dwóch błotnych maratonach. Są i tacy, co w jeden dzień potrafią je wykończyć. Z metalikami jest lepiej.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G04S w Biosternie 48zł. J04C z radiatorkiem dającym +5 do lansu - 68 zł. Żywiczne G03A - 19zł. Mam hamulce M8000, stąd ten przykład.

Moim zdaniem też tragedii nie ma. Szczególnie, że na metalikach można przelatać cały sezon.

Zawsze można też na płytce zużytego klocka domowym sposobem "odbudować" okładzinę... ;) Jesteśmy w odpowiednim wątku - do dzieła! :D Tego chyba jeszcze nikt nie próbował. :)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wydam niepopularną opinię, ale po paru latach pracy w serwisie mam czasem wrażenie że największym druciarstwem jest właśnie szukanie na siłę oszczędności albo narzekanie że "skoro to tylko rower to czemu tyle kosztuje". Ludzie potrafią pół godziny zastanawiać się czy dętka za 14,50 czy za 15 złotych jest lepszym wyborem. I nie, bardzo rzadko bierze się to z szukania oszczędności. To raczej chęć "wygrania z systemem" i jakiejś satysfakcji bo to przecież "jeden Chińczyk produkuje a tylko opakowanie inne, hehe". 

Mam wrażenie że ludzie często naprawdę przeliczają masę produktu na cenę - pomijam już czy mają na myśli złom ("rower za 3 tysiące, to ja za tyle mam samochód") czy okładziny ("taki mały klocek a kosztuje tyle co komplet dużo większych do samochodu") czy obręcz ("ooo kawałek lichego aluminium i dwie stówki? Za tyle mam alufelgę do samochodu") czy jeszcze coś innego. 

Pokutuje ciągle twierdzenie że rower to taki samochód środek transportu dla biedoty. I równocześnie kosztuje a raczej powinien kosztować kilka stówek.

Najlepszy tekst jaki można usłyszeć, wyceniając naprawdę roweru (ot wymianę napędu i duży przegląd) - "Za tyle to ja mam nowy rower". 

I tak, wiem że to się zmienia na lepsze. Ale Takie druciarstwo jak opisałem wyżej dalej istnieje. 

I nie twierdzę równocześnie że części rowerowe są faktycznie warte tyle ile kosztują. Niektóre rzeczy są naprawdę drogie, za drogie jak na to co oferują. Ale równocześnie relatywnie tanio można mieć solidny rower na podstawowym osprzęcie który po prostu działa. Kiedyś nie do pomyślenia byłoby że hamulec hydrauliczny będzie kosztował kilkadziesiąt złotych (Shimano MT200). 

  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...