Skocz do zawartości

[Amortyzator] przód Dt SWISS XMM 120 TS


Klaif

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam wersję xmm 100 TS, ogólnie jestem bardzo zadowolony, poza małym incydentem na samym początku (amortyzator wyladaował w serwisie z powodu uszkodzenia regulacji tłumienia powrotu) wszystko jest OK. Jeśli chodzi o działanie mogę się odnieść do Recona, jest od niego czulszy i działa płynniej w większym zakresie skoku, ogólnie dużo lepiej. Na minus moge zaliczyć osadzanie się brudu na goleniach, po każdej jeździe trzeba go dość dokładnie wycierać, z czasem jest tego coraz mniej. Podobno dość często trzeba robić mały serwis i uzupełniać ten olej, inaczej amor robi się tępy. Jego cena katalogowa to chyba z 4tyś. jest to małe przegięcie, ale obecnie na wyprzedażach można go dostać za nieco ponad 1tyś a w tej cenie nie widzę dla niego konkurencji.

Edytowane przez radeks23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam XMM 120 SS, sporo przejechałem na XMM 140 TS. Zasadniczo charakterystyka pracy bardzo podobna- mocno progresywna z małą czułością w początkowej fazie skoku. Plusem dla TS jest regulacja tłumienia wolnej kompresji i możliwość obniżenia amorka.  Sztywność amorka na wysokim poziomie, z wykonaniem już gorzej- model SS został odesłany do serwisu po 200 km ( zapadał się w czasie jazdy). Każdy z nich wymaga częstego małego serwisu z użyciem dedykowanych olejów ( starszy za 25 ojro, nowy - 71 PLN za 100 ml ) - nie serwisowane staja się tępe jak stare Suntoury. Konieczne jest dokładne ustawianie ciśnienia i tłumienia odbicia. Mimo ciągłych kombinacji żaden z nich nie pracuje całym skokiem- osiągniecie 75% skoku to święto lasu.

Konkluzja- zupełnie mi nie podszedł ten amorek niezależnie od wersji- ceny katalogowe to czysta kpina w porównaniu do tego,co ten amorek oferuje. Jeśli szukasz amorka z raczej progresywną, wyścigową charakterystyką ,to OK, jeśli kanapowca uginającego się nawet na komarzej kupie to zły adres.

Na dniach być może napiszę większy test tego amortyzatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem posiadaczem XMM120 TS QR15mm zamontowanym w Specialized Camber 2011. Wczesniej w tej ramie jezdzil RS Recon ...DT duzo lepiej wybiera nierownosci, porownalbym go do RS SID RCT3 2012, ktory mam w drugim rowerze. Nie ma najmniejszego klopotu ze sztywnoscia. Dzieki manetce, z kierownicy mozna obnizyc przod roweru lub calkowicie zablokowac amortyzator. Obnizanie bardzo ulatwia podjazdy [i nadal jest zachowane minimalny skok].

Amortyzator ma jakies 2000km przebiegu i przymierzam sie do serwisowania.

 

Pozdrawiam,

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mimo ciągłych kombinacji żaden z nich nie pracuje całym skokiem- osiągniecie 75% skoku to święto lasu.

 

U mnie przy sagu ustawionym na około 20% spokojnie maksymalny skok osiąga 85% na wyboistym szybkim zjeździe, przy czym amortyzator dobija przy 90%. Dodam że w całym tym zakresie działa bardzo płynnie. Wydaje mi się że dużo zależy od ustawienia ciśnienia, wystarczy minimalnie upuścić powietrza, sag praktycznie się nie zmienia a amortyzator pracuje inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...