Skocz do zawartości

[kaseta] 9-rz. Jaka do łańcucha Campagnolo Record C9?


lasq

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem ostatnio łańcuch Campagnolo Record C9, z racji tego że stary łańcuch miał już przejechane ponad 2000 km i był dość mocno zużyty, a o C9 słyszałem dużo pozytywnych opinii (no i wyrwałem go relatywnie tanio). Problem polega na tym, ze kaseta w moim rowerze ma przejechane tyle ile stary łańcuch (około 2000 km), a po zmianie łańcucha C9 przeskakuje praktycznie na każdym przełożeniu. Czyli prawdopodobnie kaseta jest do wymiany. Dziwne, że po 2000 km, ale powiedzmy że należę do osób których deszcz i błoto nie odstrasza od jazdy, więc załóżmy, że to możliwe. Teraz przechodząc do sedna sprawy, przeczytałem, ze do twardego łańcucha (jakim jest C9) najlepiej dobrać twardą kasetę. Teraz moje pytanie: które kasety są twarde i jaką wybrać. Myślałem o kasecie XT, czy to dobry wybór czy lepiej dobrać coś innego? Z tym, ze nowe XT jest już chyba 10-rzędowe, a ja szukam 9-ki. Jeśli chodzi o budżet to jestem skłonny wydać tak do 200 zł, ale wolałbym aby kaseta przejechała tym razem więcej niż 2000 km :P

 

Pozdrower,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem, ze do twardego łańcucha (jakim jest C9) najlepiej dobrać twardą kasetę.

To jest totalny mit, poszukaj na forum było o tym już kilkanaście jak nie kilkadziesiąt razy pisane.

 

Twardość kasety ma małe znaczenie przy zużywaniu się napędu (niezależnie czy łańcuch jest "miękki" czy "twardy"). Główną przyczyną zużywania się napędu jest "rozciąganie" się łańcucha. Jak nie zależy Ci na wadze weź Deore lub SLXa, jak nie zależy Ci na kasie to XT ;) Jeżeli chodzi o same przebiegi to na tych wszystkich kasetach dużych różnic nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem łańcuch jakieś 350km temu na campagnolo C9 i z kasetą XT nie chciał się dogadać na początku, rzeczywiście łańcuch jest twardy i ma bardzo mocno spasowane piny, docierał się 200km ale dwóm najmniejszym koronkom musiałem pomóc dogadać się z łańcuchem za pomocą multiszlifierki :) bo też skakł. Teraz po dotarciu jest dobrze. Nadmienię że kaseta jest z 2006 roku , ja zrobiłem na niej 3 kkm a poprzedni właściciel nie wiadomo ile na niej zrobił, może Twoją też by się udało podreperować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi. Piasty mam Shimano WH-M505, szczerze to nie wiem czy bębenek jest tam alu czy stalowy. Tak czy siak wezmę chyba kasetę Deore, bo ostatnio mam dużo wydatków, a jeszcze w niedzielę wyjeżdżam na 3-tygodniowy wyjazd w alpy z kumplem (niestety właśnie tym rowerem, w którym chcę wymienić kasetę) i ten budżet 200zł to taki mocno naciągany się zrobił. No chyba, że faktycznie dużo bardziej warto brać XT w przypadku tych piast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat. Kupiłem łańcuch campagnolo c9 i kasetę, którą polecili mi na forum czyli shimano HG-50 11-32t ( pewnie alivio, za 120zł w sklepie rowerowym). Forumowicze pisali, że taki zestaw powinien współgrać, ale jest trochę inaczej. Założyłem łańcuch, wyregulowałem przerzutki (shimano slx) jednak cały czas łańcuch obciera o każdą koronkę ( słychać lekki zgrzyt, który mnie denerwuje), jest jakby za szeroki. Również jest problem z regulacją, gdyż na ostatnich 2 czy 3 biegach łańcuch przeskakuje przy mocnym przyśpieszaniu. Czy po dotarciu problemy powinny ustąpić i łańcuch ułoży kasetę pod siebie? kaseta wraz z łańcuchem mają przejechane poniżej 5 km. Kupiłem łańcuch campy, ponieważ słyszałem, że jest wytrzymały. Poprzedni shimano cn-hg93 wyciągnął się po około tysiącu kilometrach. Kiedy założyłem nowy łańcuch c9 byłem zmuszony kupić również nową kasetę gdyż łańcuch szalał po koronkach.  Poradzicie coś?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...